Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Kinkphobia: O σεξισμός εναντίον του bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 30 Ιουλίου 2017.

  1. kαι το vanilla sex εξω δεν μπορουμε όπου θελουμε να το κανουμε.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Τα μεγαλύτερα και κατά κοινή ομολογία πετυχημένα BDSMικά πάρτι, έγιναν σε τέτοια μέρη και είχανε απ΄όλα.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.

    Ακριβώς αυτό θέτει και το νήμα και η συζήτηση που ακολούθησε.

    Το προνόμιο της ετεροκανονικότητας ή στα δικά Μ/μας το προνόμιο του vanilla.

    Δηλαδή ένα Trans άτομο που βγαίνει από τη ντουλάπα και πηγαίνει για καφέ όπως νιώθει κάνει δημόσιο Trans sex ;

    Από πότε το κολλάρο είναι μόνο για το κρεββάτι Μ/μας;

    Την αντίληψη "δεν με νοιάζει τι κάνεις στο κρεββάτι σου" την κατανοώ από κάποια/ο vanilla άτομο.

    Αλλά να λέγεται και εδώ;

    Τι θα συμβεί δηλαδή αν κάποιοι κάνουν ορατή την bdsm ζωή τους;

    Απειλούνται τα ιερά και όσια της κοινωνίας;

    Διαφθείρεται η νεολαία μας;
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Πότε τα έγραψα εγώ αυτά που λέτε;
    Τα γκεμπελικά τερτίπια σας αλλού.
     
  5. καντε ορατη την bdsm ζωη σας. δεν υπαρχει νομος περι του αντιθετου. ομως να ειστε ετοιμοι να υπερασπιστείτε αυτην την επιλογη σας. οχι μετά κλάψες και οι αλλοι είναι kinkypobhia
     
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Το γνωρίζω αυτό που λέτε αλλά δεν υπάρχει η αντίστοιχη αφθονία και πληθώρα στο bdsm και για να είμαστε μέσα στο θέμα του νήματος δεν υπάρχει η ίδια ελευθερία έκφρασης.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Λυπάμαι που δεν θα συνεχίσω δημόσια την κουβέντα μας.
    Θα περίμενα να αντιδράσετε στις κουταμάρες που γράφτηκαν σχετικά με την τοποθέτηση σας.
    Το επικρατούν κλίμα είναι άκρως αρνητικό για οποιαδήποτε συζήτηση που σχετίζεται με το D/s.
    Μπορούμε όμως κάλλιστα να το κουβεντιάσουμε μεταξύ μας.
    Χωρίς άτομα που καραδοκούν, προκαλώντας για καβγά που δεν θέλω να κάνω.
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2023
  8. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Σε ποιές κουταμάρες αναφέρεστε;
    Περί κλίματος δεν θα συμφωνήσω αλλά σέβομαι το πώς αισθάνεστε.  
     
  9. ας υποθεσουμε οτι αυριο το πρωι εφαρμόζεται η ουτοπικη κοινωνια του iagos .
    βγαινω εξω και σε καθε 20 μετρα ( γιατι και αλλοι το θελουν προφανως ) ζευγσρια κάθε σεξ. προσανατολισμου βγάζουν τα ματια τους. παντου. στο πεζοδρομιο, στο σουπερ μαρκετ στο λεωφορειο. παντου ομως. αλλος θα βγαζεο το υ βολτα με κολλαρο. αλλος θα κανει bdsm στην πλατεια.

    Δεν ξερω αισθητικως ( μαλλον δεν μου αρεσει ) αν κάτι τέτοιο ως εικόνα και μόνο εχει αισθητικη.
    προφανως επειδη αισθητικά δεν μου αρεσει είμαι ( )φοβικός στο κατά Iagos ευαγγέλιον.
    γιαυτο αλλωστε ανακαλυφθηκε η εφευρεση που ονομάζεται σπίτι.
     
  10. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    "Εξέγερση.
    Τα συλλογικά πάθη έχουν το προβάδισμα έναντι των ατομικών παθών. Οι άνθρωποι δεν ξέρουν πλέον να αγαπούν. Αυτό που τους ενδιαφέρει σήμερα είναι η ανθρώπινη υπόσταση και όχι τα ατομικά πεπρωμένα.
    Η ελευθερία είναι το τελευταίο από τα ατομικά πάθη. Γι αυτό και σήμερα είναι ανήθικη. Για την κοινωνία, και πιο συγκεκριμένα για την ίδια, είναι ανήθικη."

    Αλμπέρ Καμύ, Σημειωματάρια, Οκτώβριος '45