Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Kinky επιτραπέζιο! Μια βοήθεια με τις τιμωρίες!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 29 Αυγούστου 2023.

  1. zwg

    zwg Regular Member

    Καλησπέρα μαζί με έναν πολύ καλό μου φίλο το τελευταίο διάστημα δημιουργούμε με πολύ μεράκι ένα Kinky παρεϊστικο επιτραπέζιο όπου ο σκοπός του θα είναι μία όμορφη και γεμάτη γέλια βραδιά με μια μικρή δόση bdsm-ικού αλατοπίπερου. Και εδώ φτάνουμε στις τιμωρίες....

    Κάθε κάρτα τιμωρίας θα έχει 4 επίπεδα 1 light // 1 που θα είναι το light με μία μικρή προσθήκη // 1 λίγο έντονο // 1 αρκετά έντονο. Ο ρόλος των 4 επιπέδων είναι όταν κάποιος πρέπει να τραβήξει μια κάρτα τιμωρίας ξεκινάει με το light... αν όμως παραπονεθεί για την τύχη του ή για την τιμωρία του ή οτιδήποτε... προχωράει στην έξτρα προσθήκη... (επίπεδο 2). Το 3ο και το 4ο επίπεδο θα ξεκλειδώνει μόνο μετά απο συμφωνία των παιχτών αναλόγως τι σχέση υπάρχει μεταξύ τους. Τέλος (έτσι για να σας κάνω να γουστάρετε λίγο...) εαν το θύμα επικαλεστεί "Αμφιβολία" οτι δηλαδή η τιμωρία του χαρίζεται και ο θήτης δεν του κάνει κανονική τιμωρία οι ρόλοι αλλάζουν και ο θήτης γίνεται θύμα!

    Ο λόγος του πόστ αυτού είναι διότι θα ήθελα ιδέες για τιμωρίες 1-2-3-4 επίπεδο. ΠΡΟΣΟΧΗ η τιμωρία θα πρέπει να μπορεί να συμβεί και στα 2 φύλλα αναλόγως τι θα είναι αυτός που θα τραβήξει. Αναμενω εναγωνίως!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
    zwg
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εξαιρετική ιδέα!!!!

    Έχοντας παίξει παιχνίδια τύπου μπουκάλα, θάρρος η αλήθεια και Πυθία σε ...kinky μαζώξεις δε μου αρέσει η ιδέα της standardized τιμωρίας καθώς το τι είναι τιμωρία ή όχι και πόσο light ή heavy εξαρτάται από τους συμμετέχοντες στο παιχνίδι. Θα μπορούσαν λοιπόν να οριστούν διάφορα επίπεδα ωστόσο το τι θα περιλαμβάνεται σε αυτά θα αποφασίζεται από τους παίκτες πριν την έναρξη του παιχνιδιού.
     
  3. zwg

    zwg Regular Member

    Φυσικά οι παίχτες μπορούν μετα από συνεννόηση να "τροποποιήσουν" τις τιμωρίες.... ωστόσο θεωρήσαμε καλό να υπάρχουν επίπεδα με σχετικα "στανταρ" πράγματα... στο παιχνίδι αυτό θα μπορείς να παίξεις ως Κυρίαρχος ή ώς υπό.... αν παίξεις σαν Κυρίαρχος θα έχεις φυσικα την επιλογή να δυσκολέψεις μια τιμωρία κάποιου υπό (και φυσικα δεν θα έχεις τιμωρίες) απλώς θα κάνουμε κάρτες τιμωριών για να είναι λίγο random το τι θα πάθει ο αλλος...
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Σε παιχνίδια όπως αυτά που αναφέρει και ο @Arioch είναι διασκεδαστικό και ενδιαφέρον αν μπορεί να σπάσει αυτό το μοτίβο. Είναι παιχνίδι εξάλλου  
     
  5. zwg

    zwg Regular Member

    ΠΦΦΦ αντε να αποκαλύψω και αυτό ... στο επιτραπέζιο που φτιάχνουμε θα έχει τέτοια παιχνίδια.... ενσωματομένα... 3 γύρους και μετα επιστρέφουμε...οπότε το εχουμε ήδη βάλει αυτο...
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Έχετε κάνει πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά  
    Μπράβο!!!
    Θα χαρούμε να κάνουμε την πρόβα τζενεραλε  
     
  7. zwg

    zwg Regular Member

    Επίσης το "πυθεία" δεν το ξέρω   μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις? μήπως το ενσωματώσω στα inside mini games που θα έχει..?
     
  8. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Εχμ…πόσο χρόνων είμαι πια;;;; 
    Μαρούσκααααααα, το Evian!!!!

    (Joking aside, όμορφη ιδέα το επιτραπέζιο, όμορφη δουλειά )
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Έλα σατανά σταματά... Έτυχε...   
    ΥΓ ξέρω κι εγώ την "Πυθία" σκέφτηκα και πήρα το σάλι μου κι έκατσα στην κουνιστή πολυθρόνα  
     
  10. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Εγώ ότι κουνιέται το αποφεύγω..
    Ο γέρος ή από πέσιμο ή από χέσιμο λένε..  
     
  11. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Από πέσιμο! Από πέσιμο! Bonus κάταγμα
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Τι σοφή παρ' ότι νεοτάτη   
    @Θρυαλλίς δεν θέλω να σκεφτώ ποιο θα ήταν το μπόνους στο χέσιμο...