Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Kwai Chang Caine ο γνωστος και σαν ακρίδας και το παρελθόν

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος fractal, στις 8 Ιανουαρίου 2009.

  1. fractal

    fractal Regular Member

    Caine: Είναι καλό να ψάχνουμε το παρελθόν Master Po; Δε κλεβει το παρόν;

    Master Po: Αν ένας άνθρωπος ζει στο παρελθόν κλεβει το παρόν . Αλλά αν κάποιος το αγνοεί θα κλεψει το μελλον . Οι σπόροι του μελλοντος τρέφονται από την ρίζα του παρελθόντος.

    Ατέρμονες αναζητήσεις σε αδιέξοδες σχέσεις που τελείωσαν πριν αρχίσουν ,όπου δεν ήξερα πως να ζητήσω αυτό που δεν ήξερα οτι θελω ,αλλά μου έμεινε η αίσθηση του μισού ,του ατελείωτου . Το νόημα που χανόταν στην εκτόνωση της στιγμής και άφηνε αιωνιο κενό.
    Είχε αναρωτηθεί ή είχε καταλάβει ,άραγε ,γιατί τα έλεγα άραγε όλα αυτά που τότε φαίνοταν περίεργα ,αλλά σήμερα βγάζουν νόημα;την πλήγωσα το ξέρω και δεν έχει νόημα να ζητάς συγγνώμη ή να λες ευχαριστώ. προχωράς.
    είμαι εγώ η ιστορία μου που με ορίζει.που ψάχνω την ισορροπία μου στην αστάθεια ,που αναζητώ νόημα στο ημιτελές και στο ανείπωτο.εγω που μου αρέσει να χάνομαι και να αφήνομαι στις αποφάσεις Σου . Θέλω να Σε στηρίξω να είσαι καλά . Γιατί όταν παραπαίεις χάνω τον κόσμο και το σημείο αναφοράς.Θελω να προσέχεις γιατί με πονάς όταν δεν είσαι καλά για να με πονάς.Εδειξες ένα Δρομο και εγώ προχωρώ . με κλειστα τα μάτια και τελείως ορθανοιχτα.
    Ο Δρόμος του Σαμουράϊ είναι της αμεσότητας .
    Πρεπει να ορμάει μπροστά.
    Λάθη ;
    πολλά .
    ευτυχώς.




    --------------------------------------------------------------------------------
    Ghost Dog: It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this


    [nomedia=""]YouTube - Ghost Dog - The Way Of The Samurai (Flying Birds)[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Kwai Chang Caine ο γνωστος και σαν ακρίδας και το παρελθόν

    Επειδη ειμαστε και αυτα που εχουμε χασει...