Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

M/s συμβίωση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 20 Δεκεμβρίου 2019.

  1. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Συζήτηση με έναν φίλο μου δημιούργησε το ερώτημα αν είναι αναγκαία /υποχρεωτική η συμβίωση Αφέντη /σκλάβας και κατά πόσο;
    Μπορεί να σταθεί μια τέτοια σχέση στεγαζόμενοι σε διαφορετικές κατοικίες; Σε διαφορετικές πόλεις;
     
  2. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Όχι δεν μπορεί να σταθεί.
    Είναι απαραίτητη η συγκατοίκηση για την σωστή διαχείριση της σχέσης.
     
  3. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Αναλόγως των ζητούμενων/θέλω αυτού που οδηγεί τη σχέση. Το ακόλουθο μέλος κάνει αυτό ακριβώς που λέει η λέξη, ακολουθεί.

    Για τα πρακτικά, υπάρχουν τέτοιες σχέσεις που αντέχουν χρόνια!
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η πεποίθησή μου είναι ότι όχι, δεν είναι απαραίτητη η συμβίωση, και ότι ναι, μια τέτοια σχέση μπορεί κάλλιστα να σταθεί όταν τα μέλη μένουν σε διαφορετικά σπίτια ή και πόλεις. Και αυτό γιατί η ασυμμετρία - M/s, αλλά και D/s - είναι προπαντός συνέπεια, διαθεσιμότητα, ειλικρίνεια. Και κανένα απ' όλα αυτά χρειάζεται απαραίτητα συγκατοίκηση.

    @Dom_Apache: θέλετε να εξηγήσετε σε ποιά επιχειρήματα βασίζεστε;
     
  5. MasterK_SlvE

    MasterK_SlvE Τιποτα δεν ειναι λαθος οταν σε κανει ευτιχισμενο

    Ναι υπάρχουν και είναι μοναδικές
     
  6. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Ναι φυσικά.
    Ακόμα κι ένα άγγιγμα στον ώμο,την κατάλληλη στιγμή,μπορεί να ωφελήσει σε πολλα.Ενα από τα επιχειρήματα στα οποία βασιζομαι.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Κατανοώ άριστα την διευκόλυνση που μπορεί να επιφέρει η συμβίωση, αλλά η αρχική διατύπωσή σας ήταν απόλυτη: "είναι απαραίτητη η συγκατοίκηση για την σωστή διαχείριση της σχέσης", εξ ου και η ερώτησή μου.
     
  8. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Με συγχωρείς για την μη διευκρίνιση στην αρχική διατύπωση μου.
    Ειναι απαραίτητη για εμένα.
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνω. Προφανώς και είναι απαραίτητη για σας, και αυτό ρωτάω, σε τι το βασίζετε.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Το D/s και το M/s είναι σχέση εναλλακτικού ερωτισμού και τρόπος ζωής, που εδράζεται και εξελίσσεται στο μυαλό και την ψυχή των εμπλεκομένων και όχι στο σπίτι, στην γκαρσονιέρα ή στο δωμάτιο ξενοδοχείου.
     
  11. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Στο οτι δεν τον καλυπτει μια εξ αποστασεως σχεση. Τα κριτήρια ειναι υποκειμενικά. Μην τον πιεζεις τον ανθρωπα, δεν εχει να απολογηθεί στο γιατι την βρισκει ετσι...
     
  12. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Δεν πιεζομαι μην ανησυχείς.Και είσαι λάθος σε αυτό που αναγράφεις για εμένα.Δεν με ξέρεις,οπότε δεν μπορείς να απαντάς για εμένα.
    Μπορώ να απαντάω ο ίδιος στις ερωτήσεις που μου απευθύνονται.Ευχαριστω.