Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

M/s συμβίωση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 20 Δεκεμβρίου 2019.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εγώ πάντως ιδανικά στο κεφάλι μου θα ήθελα να ζω μαζί με το Αφεντικό μου, να μου δίνει όλη μέρα εντολές και να με έχει κοντά του, μα για να με ελέγχει καλέ τι άλλο;

    Ωραίο όνειρο, δεν λέω.
    Αλλά η αλήθεια είναι πως το Μ/σ και το Ντι/Ες δεν έχει να κάνει με το πόσα μπορεί να δώσει το υ/σ. εγώ άντε και μπορώ το 100 , πλήρης έλεγχος δεν σημαίνει παίρνω το όλο του υ, πλήρης έλεγχος σημαίνει παίρνω όσο γουστάρω εγώ να πάρω , όπως θέλω και οπότε. Δεν έχει καμία σημασία αν εγώ θα ήμουν άψογη, ιδανική ονειρεμένη σκλαβιτσα σπιτιού κάθε λεπτό, το θέμα είναι αν το Αφεντικό θέλει 20 κόβεις και δίνεις 20 και το να κόψεις η να φρενάρεις είναι πολύ πιο ζορικο από το να δώσεις.

    Το να δώσεις λιγοτερο, το να υπακούσεις χωρίς να χρειάζεται να καταναλώνει μονίμως ενέργεια ώστε να πρέπει να σε κάνει να υπακούς, το να είσαι πιστό στις εντολές, αρχές και ροή που σου δίνει, πάντα, ανεξάρτητα το τέμπο που επιλέγει κάθε μέρα, αυτό είναι Μ/σ
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο Μ δεν είναι μπαμπούλας και η σ πάντα έχει τη δυνατότητα να μην υπακούσει, είτε από κοντά είτε από μακρυά. Γιατί να το κάνει ωστόσο; Η ίδια έχει επιλέξει αυτόν τον τρόπο ζωής, ποιον πραγματικά κοροϊδεύει αν άλλα λέει και άλλα κάνει;
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σας διαβεβαιώ πως ο έλεγχος κάθε πτυχής της ζωής του σ δεν έχει να κάνει με συνεχή φυσική εγγύτητα. Έχει να κάνει με ειλικρίνεια, ολική διαθεσιμότητα και συνέπεια, όπως ήδη ανέφερα. Και η πλήρης απουσία επιλογής του σ δεν προκύπτει από συνεχή έλεγχο, αλλά από την πλήρη αποδοχή της θέσης του.

    Γιατί διαφορετικά και να συμβιώνει, πάλι
    μόλις είτε το σ είτε το Α πάει σε περιπτερο, δουλειά, ταξίδι, το σ έχει τη δυνατότητα να μην υπακούσει 100% σε κάποια εντολή, αν δεν θέλει. Εκτός αν εννοείτε ότι το σ είναι κάτω από τα μάτια του Α σε εικοσιτετράωρη βάση, κάτι που προσωπικά μου φαίνεται... "απόλυτο".
     
    Last edited: 26 Δεκεμβρίου 2019
  4. espimain

    espimain Contributor

    Όλα είναι "σχετικά"  
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Με πολύ καλή διάθεση απέναντί σας.
    Από που προκύπτουν όλα αυτά που λέτε;
    Γενικά φαίνονται να είναι λογικές υποθέσεις.
    Σας διαβεβαιώνω πάντως ότι και τα δύο μπορούν να συμβαίνουν μια χαρά.
    Και δεν είναι αυτά που λέω λογικές υποθέσεις. Το γνωρίζω.
    Στις λογικές υποθέσεις σας, είναι εμφανές ότι δεν έχετε συναντήσει ποτέ μια σχέση M/s από απόσταση, αν συνέβαινε θα το γνωρίζατε.
    Αυτό όμως δεν σας δίνει το δικαίωμα να απορρίπτετε την δήλωση εμπειρίας, μιας τέτοιας σχέσης, κάποιων άλλων.
     
    Last edited: 26 Δεκεμβρίου 2019
  6. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Η ειλικρίνεια κι η εμπιστοσύνη είναι ανεξάρτητες της παρουσίας, ανάλογες όμως του βαθμού ηδονής και επιτυχίας τόσο της ασυμμετρίας, όσο και της σχέσης γενικά.
     
  7. Stelios_X

    Stelios_X "Πείρα είναι το σύνολο των σφαλμάτων μας." Ο.W.

    Δίνεις ρέστα σήμερα.
     
  8. mpaxari

    mpaxari Regular Member

       

    Η δική μου λογική είναι ίσως απλοϊκή "Εν αρχή ήταν ο Λόγος, και ο Λόγος ήταν ως προς τον Θεό, και Θεός ήταν ο Λόγος. Αυτός υπήρχε εν αρχή προς τον Θεό. Τα πάντα μέσω αυτού εγένοντο, και χωρίς αυτόν δεν θα γινόταν ούτε ένα απ' όσα έγιναν."
    Η αναλογία νομίζω ξεκάθαρη  
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ναι έχω όρεξη τελευταία
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Για εμένα το ιδανικό ακόμα και όταν ήμουν βανιλα ήταν αυτό που είχα ακούσει ότι έκανε ο Γούντι Άλεν με την Μια Φάροου, αν δεν κάνω λάθος, όπου εμεναν σε ξεχωριστά σπίτια αλλά κοντά.
     
  11. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Διπλα εξοδα...
     
  12. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Κι όμως. Βοηθάει στους καλούς λογαριασμούς. Μην έχουμε σε περίπτωση βίαιου χωρισμού δράματα και ατάκες του στυλ:
    "Ήσουνα τι ήσουνα, μια παξιμαδοκλέφτρα... μ' ένα βρακί σε πήρα, μωρή", ή αντίστοιχα "τι έγινε αγόρι μου ζητάς και τα ρέστα? ποιος σε τάϊζε τόσο καιρό"?