Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

M/s συμβίωση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 20 Δεκεμβρίου 2019.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εν πάση περιπτώσει... (ακατάλληλλον δι' ανηλίκους)
    Μεθ' υποτίτλων...

     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Υποκλίνομαι στο Κάλος σου.
     
  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Και αρκούν αυτά ώστε μια M/s 24/7 συμβιωτική σχέση να μην μεταμορφωθεί σε κάτι άλλο ;
    Δεν μπορούν οι ίδιοι οι κανόνες και τα πρωτόκολλα να αποτελέσουν αναπόσπαστο κομμάτι της ρουτίνας; Και όταν μαζί με την ρουτίνα επέλθει η οικειότητα, πως σώζουν την κατάσταση οι κανόνες και τα πρωτόκολλα;

    Συμφωνώ όμως η συμβίωση μας φέρνει αντιμετωπους με την οικειότητα. Η ρουτίνα διορθώνεται. Η οικειότητα είναι αμίληκτη. Οπότε κρατάω μια πισινή  
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Είναι αμείλικτη, για αυτό υπάρχουν οι κανόνες και τα πρωτόκολλα όπως αναφέρεται στο quote on top of mine.  
    Πρωτόκολλα και κανόνες που διατηρούν την θεση. Και έρχονται ως καθημερινο reminder του ποιοι Ε/ειμαστε και τι θέλουμε από το Μ/μαζί.
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ο προβληματισμός μου είναι ο ίδιος με αυτόν που ανέφερα και στον @Stalker .
    Τι μας εξασφαλίζει πως και τα πρωτοκολλα και οι κανόνες δεν θα αποτελέσουν εναν απο τους λόγους της τριβής-ρουτίνας και κυρίως οικειότητας;  
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Θα περιμένω να σου απαντήσει αν δεν σε πειράζει.  
     
  7. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Σε κάθε είδους συμβιωτική σχέση από ένα σημείο και μετά εγκαθιδρύεται μια ρουτίνα και αναπτύσσεται οικειότητα.
    Η bdsmική ρουτίνα των πρωτοκόλλων(υπό την αυστηρή προυπόθεση που έθεσα σε προηγούμενο ποστ) είναι προτιμότερη από εκείνη της βανιλοσχέσης(που εγκαθιδρύεται όπου κάτσει η μπίλια της καθημερινότητας) πρώτον διότι είναι ελεγχόμενη(και άρα υπόκειται σε αλλαγές κατά το δοκούν) και δεύτερον διότι ως τέτοια μπορεί να κρατήσει την οικειότητα εντός των επιθυμητών ορίων.
    Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο επί του θέματος, πέραν των όσων έχω ήδη γράψει στο ποστ 159.
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Stalker ,
    Καταννοώ το σκεπτικό αλλά δεν παύει να είναι απλά μια πεποίθηση σωστά; Δεν αμφισβητώ πως μπορεί να επιβιώσει μια M/s σχέση σε βάθος χρόνου. Δεν το έχω ζήσει, δεν ξέρω. Πιστεύω πως μπορεί να συμβεί. Απλά ανάμεσα στην βανιλορουτίνα και την bdsmορουτίνα το μόνο κοινό είναι η ρουτίνα. Εικάζω μόνο πως η οικειότητα σε μια M/s σχέση μπορεί να περιοριστεί αρκετά αλλά μέσα στην τριβή του χρόνου όλα αυτά είναι ρευστά. Η συμβίωση , η τριβή και η οικειότητα που αυτή φέρνει από μόνη της μας φέρνει αντιμέτωπους με την πραγματικότητα όπως κι είναι διαμορφωμένη τη δεδομένη στιγμή. Άλλοι έχουν τη θέληση και τα κότσια να το διαχειριστούν και άλλοι όχι. Να μη μιλήσω για αυτούς που δεν θέλουν καν να το δουν, πόσο καταστροφικό μπορεί να είναι και για τους Δ/δύο. 
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ετοιμάζεσαι να κάνεις M/s και να σπιτωθείς???
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @lizard_
    Θα το σκεφτώ σοβαρά για την επόμενη ζωή μου εαν υπάρχει  

    * το σπιτωθείς όμως το θεωρώ πολύ προσβλητική έννοια για οποιονδήποτε και θα σας παρακαλούσα να ανακαλέσετε.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    και τι λυσσάς τότε με το θέμα? απο περιέργεια?

    σπιτωθείς=συγκατοικήσεις
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δεν υποχρεούμαι να απολογηθώ γιατί συμμετέχω σε δημόσιους διαλόγους του φόρουμ. Σας απαντώ επειδή σας θεωρώ σοβαρό. Μενδιαφερεί να μάθω και άλλες απόψεις, σκέψεις, εμπειρίες. Επίσης η αμφισβήτηση - αντίδραση και διαφορετική γνώμη σε κάποια πραγματα δεν είναι κακό. (Για μένα).
    Εκτιμώ πολύ τους ανθρώπους που μεταβάλλονται, εξελίσσονται, αλλάζουν με όποιο τρόπο κι αν το κάνουν αυτό. Είτε με τον ευκολο είτε με τον δύσκολο. Η στασιμότητα σε ότι.. ειναι κακό πράγμα..
    Δεν ξέρω αν σας κάλυψα .. καλή συνέχεια.

    * γνωρίζω τη σημασία του σπιτωθείς.. δεν παύει να είναι προσβλητική και απαρχαιωμένη έννοια για κάθε άνθρωπο.
     
    Last edited: 21 Φεβρουαρίου 2020