Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Maria΄Diary, 365 days in dungeon

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 2 Φεβρουαρίου 2007.

  1. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Maria΄Diary, 365 days in dungeon

    Ειναι ευκολο να μοιραστεις μαζι μας το site απ' οπου πηρες το προτοτυπο, ή απαγορευεται?
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Maria΄Diary, 365 days in dungeon

    Δεν έχω δει πιο εγωιστική σκλάβα από αυτήν. Αμφιβάλω αν είναι σκλάβα.
     
  3. timandra

    timandra Regular Member

  4. skia

    skia Contributor

    θεέ μου τρόμαξα! όταν δεν ήρθε την επόμενη μέρα επίσης άρχισα να στενοχωριέμαι. πέθανε? τον σκότωσαν? ή θαμε άφηνε να λιμοκτονήσω?
    ήρθε την επόμενη μέρα , κουβαλώντας τη μεταλλική κατασκευή (πέρασε την προηγούμενη μέρα λαδώνοντας τις τρύπες και ξανασυναρμολογώντας τες). είχα ήδη βγάλει τα ρούχα μου πετώντας σε ένα σωρό. τα κλώτσησε ερχόμενος προς το μέρος μου, διατάζοντάς με να κάτσω και άρχισε βιδώνει τις βίδες.
    προσπάθησα να απολογηθώ αλλά μου είπε να κάνω ησυχία.δε τον είχα δει τόσο θυμωμένο ποτέ πιο πριν.
    είμαι φιμωμένη τώρα.είναι ένα τροφοδοτικό φίμωτρο,που σημαίνει μακρές περιόδους.
    αντιμετωπίζω τον ισόβιο εγκλεισμό τώρα:
    ΠΕΡΙΛΗΨΗ
    motion of summary judgment:
    αναφέρεται ότι ο Κύριος έκανετη συγκεκριμένη πρόταση λόγω των γεγονότων που έλαβαν θέση. η σκλάβα συμφωνεί και θα υποταχτεί σε αυτήν.
    (see appendix a:motion of summary jugment)
    ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
    η σκλάβα κατηγορείται για επίθεση εναντίον Του Κυρίου της.
    ΚΡΙΣΗ
    είναι πασιφανές ότι,λόγω της σοβαρότητας του εγκλήματος και εξαιτίας της επαναλαμβανόμενης και σκόπιμης ανυπακοής,ότι η σκλάβα είναι αδιόρθωτη και δε μπορεί να συμμορφωθεί.
    δια τούτου η σκλάβα προτείνεται σε ισόβιο εγκλεισμό στο κελί, χωρίς πιθανότητα αναστολής.
    η σκλάβα θα είναι αλυσοδεμένη όλες τις ώρες στα μεταλλικά δεσμά της, και δεθα φύγει από εκεί κατά τη φυλάκισή της.
    η σκλάβα θα είναι φιμωμένη όλες τις ώρες για τον πρώτο χρόνο της τιμωρίας της,εκτός αν το στόμα της χρησιμοποείται από τον Κύριό ή την Κυρία Της. εξαίρεση θα γίνεται μόνο σε μερικά γεύματα ή όταν η σκλάβα επιτρέπεται να μιλήσει.
    η σκλάβα θα τοποθετείται στην τρύπα για την περίοδο των 24 ωρών, δύο φορές την εβδομάδα, γιατο πρώτο χρόνο της τιμωρίας της.
    περαιτέρω τιμωρίες ή ανταμοιβές θα μπορούν να δίδονται κατά την κρίση Του Κυρίου.
    η πιο πάνω πρόταση δε μπορεί να ακυρωθεί,διακοπεί ή χαλαρώσει γισ κανένα λόγο εκτός από τη διάρκεια ιατρικού επείγοντος περιστατικού.
    ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ
    η σκλάβα δεν έχει τη δυνατότητα να αιτηθεί αναστολή.αυτό θα παραμείνει αιώνια.
    ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑ ΑΡΧΗ
    δηλώνω ότι τα παρπάνω είνα αληθή και θα φέρω αυτή τη πρόταση έως ολοκληρωθεί.
    υπογραφή------------------------
    Master Harris--------------------

    ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ
    δηλώνω ότι τα παραπάνω είνα αληθή και θα υποταχτώ σε αυτή τη πρόταση.
    υπογραφή------------------------
    Slave Maria----------------------

    appendix a
    O Κύριος δια τούτου αναφέρει τις κατηγορίες εναντίον της σκλάβας προκειμένου να μην υπάρχουν αντιρρήσεις στην υπόθεση.
    Επιβεβαιώνει και η σκλάβα συμφωνεί τα παρακάτω γεγονότα:
    1.η σκλάβα, στις 7 Ιανουαρίου 2007,κλώτσησε στα πλαίσια δοκιμής, στο σώμα τον Κύριό Της.
    2.η σκλάβα επιτέθηκε με σκόπιμη μοχθηρία στον Κύριό Της.

    εγώ,ο Master Harris, δηλώνω όιτ τα παραπάνω είναι αληθή.
    υπογραφή------------------------

    εγώ,η slave Maria,δηλώνω ότι τα παρπανω είναι αληθή και ως χρησιμοποιηθούν ενεντίον μου.
    υπογραφή------------------------



    δε ξέρω αν θα αντέξω να είμαι φιμωμένη όλητην ώρα, αλλά αφού είναι μέρος της τιμωρίας μου οφείλω να το δεχτώ.
    γιατί το έκανα αυτό? ξέρω ότι ο Κύριος δεν αθετεί ποτέ το λόγο Του.θαείμαι αλυσοδεμένη στο κελί,μέχρι την ημέρα που θα πεθάνω! δε θα με αφήσει ΠΟΤΕ να βγω έξω!!!
    ο, ηλίθια, ηλίθια, ηλίθια! στα αλήθεια θέλω να περάσω έτσι τη ζωή μου???τί στο καλό κάνω?
    έκλαιγα με τις ώρες.ο Κύριος δεν έχει γυρίσει,αλλά το copmuter είναι ακόμα ανοιχτό. θέλει να γράψω κι άλλα?
    τί μπορώ να γράψω? λυπάμαι? είναι λίγο αργά γι'αυτό τώρα.
    μόλις άκουσα την εσωτερική πόρτα. είμαι μόνιμα εγκλωβισμένη στις αλυσίδες,και δε θα μπορέσω να δραπετεύσω από δω όσο σκληρά κι αν προσπαθήσω. ο Κύριος έρχεται τώρα.
    τίποτα δε μπορεί ναμε σώσει. έρχετα να με κλειδώσει στη τρύπα.-

    Slave Maria
    provided by BDSMLibrary.
    -------------------------------
     
  5. skia

    skia Contributor

    ευχαριστώ timandra.
    από εκεί το πήρα.με συναίνεσή τους,έκοψα κάποια κομμάτια που τα θεώρησα λίγο βαρέτα.
    σε ερώτησή μου, μου απάντησε ότι είναι αλήθεια.
    τα συμπεράσματα δικά σας...
     
  6. skia

    skia Contributor

    Re: Απάντηση: Maria΄Diary, 365 days in dungeon

    γιατί τη θεωρείς εγωίστρια?
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Ούτε ίχνος περίσκεψης πάνω στο σκλαβιλίκι της η κοπέλλα; Αυτό υποτίθεται ότι κάνει η απομόνωση, οδηγεί στην περίσκεψη. Μόνο στους οργασμούς της και τον χαβαλέ της είχε το νου της; Απολύτως τίποτα δεν μάθαινε όσο ήταν έγκλειστη, καμμίαν αυτοσυγκέντρωση δεν είχε, το παρατήρησα πολύ προσεκτικά.

    Τέτοιαν ασχετοσύνη σε άνθρωπο, ειλικρινά δυσκολεύομαι να τη φανταστώ.    

    Απαλλαγή ήθελε μετά την κλωτσιά στ αρχίδια, που δεν ήξερε και ότι πονάει, ναι πού να το ξέρει, μόνο με τον εαυτό της ασχολιόταν, αυτή δεν είχε αρχίδια, οπότε ήταν αδύνατο και να το υποπτευθεί έστω.  

    Όχι ότι και ο Μάστερ Χάρρις που την έβγαλε έξω χωρίς να έχει αυτή "σπάσει" προηγουμένως είναι από τους σοφότερους Κυρίαρχους που μπορεί να φανταστεί υποτακτική...    

    ΥΓ1. Με την αβιταμίνωση λόγω εγκλεισμού τί έκαναν;
    ΥΓ2. Η BDSMLibrary βγάζει και αληθινές ιστορίες;
     
  8. skia

    skia Contributor

    εγω πάντως παρατήρησα κάποιες ασάφειες.
    όταν το διάβαζα στο αρχικό κείμενο παρατήρησα ότι έγραφελες και δε το ζούσε αυτή. ότι το παρακολουθούσε ως θεατής.
    προσωπικά, δε πιστεύω ότί είναι αληθινό.
    είναι πολύ για να είναι αληθινό,δε βρίσκετε?
     
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    μια μακρας διαρκειας φαντασιωση.. Εχει βαλει απ ολα μεσα, τα χωρισε και σε ενοτητες νατο το ημερολογιο της Μαριας Φρανκ 

    Αν ξεφυγουμε ομως απο την παγιδα να αναρωτιομαστε αν ειναι αληθινη ή οχι, μπορουμε να βρουμε αρκετα ενδιαφεροντα κομματια..

    Οπως π.χ. εμενα μου εκανε εντυπωση πως μερικοι ανθρωποι ειναι αδυνατον να ζησουν χωρις "δεσμα"..και ακομα κι αν δεν τα εχουν, τα εφευρισκουν.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    skia, από την μικρή μου πείρα, δεν πιστεύω ότι κάποια που την διεγείρει ο τιμωρητικός εγκλεισμός - κάτι πολύ ρεαλιστικό και ας είναι ο εγκλεισμός ή ο περιορισμός σε άλλη κλίμακα - δεν θα χαμπάριαζε τίποτα μα τίποτα ! τόσους μήνες έγκλειστη και δεν πιστεύω ότι ο Μαστερ που έχει την δυνατότητα να χώσει σε κλουβί επί μήνες την σκλάβα Του - να της επιβληθεί σε τέτοιο βαθμό ψυχολογικά δηλαδή - θα ήταν τόσο κουτός ώστε να μην ξέρει πότε και πώς να της ελαφραίνει την κατάσταση και με ποιές προϋποθέσεις να την βγάλει και έστω! πώς να την καθοδηγήσει κάπως ώστε να φτάσει στο επιθυμητό σημείο και να εκπληρώνονται οι προϋποθέσεις.

    Από την άλλη πλευρά...

    πολλά πράγματα που θεωρούσα αδιανόητα πριν από λίγο καιρό τώρα μου φαίνονται αυτονόητα, μπορεί να είναι και τούτο ένα από αυτά  
     
  11. skia

    skia Contributor

    ένα Κυρίαρχος με Κ κεφαλαίο δε νοείται να επιβάλλει τέτοιες τιμωρίες.πρέπει να έχει την ικανότητα να βλέπει μέσα στο μυαλό της σκλάβας του και να γίνεται ο Καθοδηγητής της για να τη φέρει εκεί που θέλει., όπως πολύ σωστά λες.πόσοι όμως, έχουν την ικανότητα αυτή?πραγματικά αναρωτιέμαι...
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Maria΄Diary, 365 days in dungeon

    Μέχρι την μέση εεε κάπως πήγαινε το θέμα ίσως και να μπορούσε να ήταν έτσι, αν και δεν ξέρω πόσο μπορεί να αντέξει κάποιος κλεισμένος και με τέτοιες συνθήκες.
    Όμως από την μέση και μετά μάλλον χάζεψε η κοπέλα με την τροπή που πήρε η ιστορία ήταν απογοητευτικό, μα να τον κλοτσήσει στα αρχίδια? Και στο τέλος η υπερβολή σε όλο το μεγαλείο.