Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master/Mistress Vs. Dom/Domme

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 12 Νοεμβρίου 2006.

Tags:
  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Αφορμή για το συγκεκριμένο νήμα ήταν το νήμα Master/slave Vs. Dominant/submissive, όπου εκεί αν και το νήμα απαιτεί την ανάλυση και του Master Vs. Dominant, οι περισσότεροι για να μην πω όλοι σχεδόν, το αγνοήσαμε... Οπότε, σας ρωτώ εδώ:
    • Master/Mistress ή Dom/Domme;
    • Γιατί το ανάλογο status;
    • Εξυπηρετεί κάτι;
    • Σας βοηθάει σε κάποιον τομέα συγκεκριμένα;
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Master_Spiler μπορεις να το κανεις πιο λιανα προκειμενου να καταλαβουμε το ερωτημα - ζητουμενο σου ποιο ειναι?
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Για να τα κάνω λίγο πιο λιανά γιατί προφανώς σας μπέρδεψα όλους...
    • Γιατί Master/Mistress ή γιατί Dom/Domme;
    • Εξυπηρετεί κάτι που έχετε διαλέξει αυτό το στάτους έναντι του άλλου;
    • Σας βοηθάει κάπου αυτό το στάτους σε αντίθεση με το άλλο;
     
  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Το χαρακτηριστικό μου (Κυρίαρχος) είναι αυτό που δηλώνω. Το αν είμαι ο καλύτερος για εκείνη προτιμώ να το λέει μόνη της και όχι να αυτοπροσδιορίζομε σαν Master. Μου αρέσει να το βλέπω σαν τίτλο που τον παίρνω μόνο από τα χείλη της μια και είναι η μόνη ικανή να το γνωρίζει αυτό.