Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mentoring: Πού συναντιέται και πού συγκρούεται με το D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 10 Ιουνίου 2015.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Η πλέον θεμιτή μορφή μέντορινγκ (αν και δεν συναντάται συχνά) είναι αυτή όπου ένας έμπειρος Κυριαρχικός συμβουλεύει έναν νεότερο Κυριαρχικό, για το πώς θα εξελιχθεί σε καλλίτερο και ασφαλέστερο Κυριαρχικό άτομο.
     
  2. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    συμφωνω κατα πολυ με την αποψη του φιλου pelea. Ημουν τυχαιρη που στα χρονια που ασχολουμαι με το "αθλημα"¨γνωρησα ενα μεντορα. Μεντορα με τα ολα του. Ευτυχως για μενα ειναι ακομα στην ζωη μου. Ειναι αυτος που οτιδηποτε κ αν μου συμβει οτι ωρα και αν ειναι ξερω οτι θα τον ενοχλησω και θα ειναι εκει. Δεν υπηρχε ποτε σεξουαλικη επαφη μαζι του (οσο κ αν το ηθελα και το επιδιωξα) Ειναι ο μοναδικος ανθρωπος που καταφερε να μπει στο μυαλο μου να το αποσυναρμολογησει και να καταφερει σιγα σιγα να βαλει σε σωστη σειρα. Οπως λεει ο φιλος peleas δεν σου υποδεικνυει το σωστο σε βοηθαει να το ανακλυψεις εσυ.
    αλλα δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχει σχεση Κ/υ
     
  3. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    ...Κλωνοποίηση
     
  4. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    ...Δε λέγεται μέντορας, λέγεται "παντρεμένος με ελεύθερο χρόνο".
     
  5. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    κ ομως φιλε μου δεν ειναι παντρεμενος και δεν εχει καθολου ελευθερο χρονο. Μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλωτρια  
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Τελευταία, έχεις χάσει τον βηματισμό σου στο trolling...παίζει κανένα καλαζάρ μήπως;   
     
  7. yannouli

    yannouli busy mind

  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    α εσυ το πες αυτο.
     
     
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    κανα σκλάβο να σας ταΐζει το σταφυλάκι και να σας γεμίζει τα κύπελλα; λεω εγω τωρα. :Ρ αφού πιάσαμε το ρωμαϊκό στυλ....
    @margarita_nikolayevna @Janine
     
  10. Κριμα για τον οποιδηποτε Μεντορακο...Εχει σταματησει να μαθαινει...
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Προαιρετικά αγαπητή Σειρήνα μας! Δεν υποχρεώνουμε κανέναν αλλά αν κανείς έχει τη διάθεση, όχι δεν θα του πούμε  

    Οι πραγματικοί μέντορες κατ' εμέ κρίνονται πρωτίστως από αυτό: ότι δεν σταματούν ποτέ να μαθαίνουν οι ίδιοι  
     
  12. Αυτοί το ξέρουν...;