Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Milf Vs young girl

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 6 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Angel_o

    Angel_o New Member

    Αν και η ερώτηση είναι εκτός θέματος του νήματος, γενικά το bdsm, (όπως κι άλλες συγγενείς τάσεις), αντιμετωπίζονται από μεγάλη μερίδα κόσμου είτε σαν κάτι "περιθωριακό" και "μακρυά από μας", είτε κρύβονται πολλοί πίσω από το δακτυλό τους. Φυσικά κι έχουν αλλάξει αρκετά οι απόψεις από ότι πριν 10+ χρόνια. Όμως αν το συγκρίνω πχ με το Βερολίνο, όπου ζω τα τελευταία 10 χρόνια, τότε πραγματικά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα, όσο αφορά την αποδοχή του διαφορετικού. Οπότε δεν έχει να κάνει με την τοπική γεωγραφία, όσο με την συνολική μας παιδεία.
     
  2. yannouli

    yannouli busy mind

    Εγω παντως εμαθα πια, πως η ηλικια ειναι απλα ενας αριθμός.
    Δεν συμβολίζει τίποτα , δεν αποδεικνύει τίποτα και δεν σημαινει τίποτα.
    Οι προσδοκίες δε απο αυτον τον αριθμό, ενδεχομένως να δημιουργουν ασυνειδητα προβληματα καθως συχνα θολώνουν την ματιά.
    Ολα τα κάνει η χημεία στις σχέσεις των ανθρωπων.
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχω γνωρίσει κάποια άτομα που ασχολούνται με το σπορ, δεν γνωρίζω όμως τι κάνουν οι υπόλοιποι στο σπίτι τους και στην κρεβατοκαμαρα τους και να σου πω την αλήθεια δεν με αφορά. Δεν είμαι σίγουρη βέβαια για το τι εννοείς εσύ με τον όρο BDSM.

    Το μέτρο σύγκρισης είναι τελείως άστοχο Λάρισα vs Βερολίνο γιατί μιλάμε για μια πόλη της ελληνικής επαρχίας και για μια ευρωπαϊκή μεγαλούπολη στην οποία χάνεσαι μέσα στο πλήθος

    Παρόλα αυτά προσωπικά δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου. Με τους δικούς μου ανθρώπους, ακόμα και με την μητέρα μου και τον πατέρα μου πριν πεθάνει έχω κάνει διάφορες συζητήσεις χωρίς να μπω σε ιδιαίτερες λεπτομέρειες, γνωρίζουν ότι είμαι moderator σε ένα φόρουμ bdsm θεματολογίας, η αδερφή μου, πρώην και νυν συνάδερφοι, φίλοι μου έχουν κάνει εγγραφή , αλλά νομίζω ότι και να μην είχαν γίνει όλα αυτά δεν τους αφορά το πως σχετιζομαι εγώ ερωτικά, όπως δεν τους αφορά το Ε9 μου και πολλά άλλα. Καλά κάνουν και κρύβονται λοιπόν όσοι θέλουν

    Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αποδεχτεί το ότι εγώ γουστάρω να με μαστιγωνουν ή ότι ο Σάκης είναι gay ή ότι αφορά εν πασει περιπτωση τα της κρεβατοκαμαρας. Το πρόβλημα στην επαρχία είναι πως νομίζουν ότι τους αφορά έχοντας το φετίχ της κλειραροτρυπας. Αν και από ότι βλέπω και στην Αθήνα εάν μένεις, σε συγκεκριμένους κύκλους όπως πχ εδώ μέσα, το κουτσομπολιό καλά κρατεί.

    Πάντως η Λάρισα είναι γνωστή για τις ροζ γκαρσονιέρες της  
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Προσωπικα, με το που γνωριζω καποια ενδιαφερουσα, μιλφ η κοριτσακι, αμεσως την πλησιαζω και αιφνιδιαστικα πεταω τον μικρουλη εξω.

    Αν τον αρπαξει, ενδιαφερομαι να την γνωρισω καλυτερα. Να παμε για εναν καφε να τα πουμε, μια ρομαντικη βολτα, ενα σινεμα ...κατι  

    Μιλφ - κοριτσακι, τι ασημαντες λεπτομερειες.
     
    Last edited: 13 Σεπτεμβρίου 2019
  5. Angel_o

    Angel_o New Member

    Αναφέρθηκα σε δύο υπαρκτές κατηγορίες ανθρώπων, αυτούς που φοβούνται το διαφορετικό και σε αυτούς που κρύβονται πίσω από το δάκρυλό τους. Δεν κατηγοροποίησα κανέναν προσωπικά, ούτε ισχυριστηκα πως υπάρχουν μόνο οι δύο αυτές κατηγορίες ανθρώπων.Όσο για την σύγκριση, έγραψα πως το πρόβλημα δεν είναι τοπικό, δηλαδή της Λάρισας, της Αθήνας, ή οποιασδιτε άλλης ελληνικής πόλης, αλλά αποτελεί γενικότερο πρόβλημα της έλειψης παιδείας μιας ολόκληρης χώρας.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    κι ακόμη περισσότερα η βιολογία.  
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Για να μη μας πέσει το θέμα βαρύ...
    Μια βόλτα στην πλατεία Ταχυδρομείου την Κυριακή το πρωί, κατά τις 11 είναι καλά, θα σε πείσει για την πρόοδο στο θέμα...
    Το μόρνινγκντογκχάουζ σλέιβ λουκ επικρατεί διακριτικότερα μεν από το 90 ή το μιλένια, σε κάθε περίπτωση όμως πρέπει νάχει ξυπνήσει το σουμπί από τις 7, για να προλάβει νάναι κατά τις 10:30 πλατεία στη πένα -μπάνιο, νύχι, μαλλί, βάψιμο φουλ, ρούχα, παπά, σιδερικά εμμμ κοσμήματα, τσάντα, κινητό τούμπανο, καλώδια, πάουερ μπανκ, πλυμένο τουτού, να προλάβει το σωστό παρκάρισμα/μόστρα και πάντα νάχει κάτι διαφορετικό από ατάκα έως παραγγελία καφέ κι από γκάτζετ ως σιδερικό διακριτικά γυαλιστερό- κι αν την έχει βγάλει και στο πάτωμα το βράδυ, όσο νάναι είναι ζόρικο, πολύ ζόρικο... Και τραπέζι σωστό και σένιο, τ' αφεντικό συνήθως φτάνει καμιά ώρα μετά, μη πέσουν τα γράδα του...
     
    Last edited: 14 Σεπτεμβρίου 2019
  8. yannouli

    yannouli busy mind

    ενιοτε και η ψυχολογία  
     
  9. το ιδανικό είναι γυναίκα με εμπειρία. τώρα milf ή teen δεν έχει πολύ σημασία.
     
  10. sigh

    sigh .

    Μεγαλώνοντας σε σχέσεις με άτομα αρκετά μεγαλύτερά μου, συνειδητοποίησα την τεράστια διαφορά ανάμεσα σε σχέσεις ατόμων με διαφορά ηλικίας οπου κανείς απ τους δύο δεν είχε κάποιο ηλικιακό φετίχ, σε αντίθεση με άτομα που αναζητούν πάντοτε συντρόφους σε μια συγκεκριμένη ηλικία, ώστε να καλύψουν αυτό το φετίχ τους.

    Στην πρώτη περίπτωση, η σχέση προχωρά και εξελίσσεται παράλληλα με την διαφορά ηλικίας των μελών της, ενώ στην περίπτωση του ηλικιακού φετίχ, οι σχέσεις είναι βραχύβιες, μιας και κανείς δεν μένει στην ίδια ηλικία ή ηλικιακή ομάδα για πολύ, όσο και αν θα το ήθελε.

    Οπότε τα άτομα με ηλικιακά φετίχ, βρίσκονται σε μια διαρκή ανανέωση των συντρόφων τους όταν περάσουν την επιθυμητή ηλικία, σαν προιόντα με ημερομηνία λήξεως ή σαν εποχιακά φρούτα, αναλώσιμα και λοιπές απολαύσεις του εφήμερου, με την ανάμνηση της κάθε τέτοιας σχέσης να θυμίζει περισσότερο φαντασίωση του ανέφικτου, παρά μια σχέση που διαρκεί στο χρόνο κι εξελίσσεται στο μαζί των μελών της.
     
  11. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Αγαπάμε MILF, σαν αυτήν που είδα σήμερα με τα μαύρα μαλλιά και τα πράσινα μάτια, η σκηνή θύμιζε σαν από το Μάτριξ και την woman in the red dress, τι γυναικαρα θεέ μου, τα μικρά κορίτσια είναι όμορφα σαν μπιμπελό Βοημίας, αλλά η λίγο μεγαλύτερη γυναίκα έχει ολοκληρώσει αρκετα στάδια στη ζωής της ψυχη και σώμα ,και το καμαρώνει.
     
  12. Donna Mia

    Donna Mia New Member

    Οι σαραντάρες ίσον με δύο εικοσάρες!

    Τάδε έφη λατρεμένη Ρίτα Σακελλαρίου