Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress και δεν το ξερει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος hugger, στις 27 Αυγούστου 2009.

  1. hugger

    hugger Regular Member

    Για χρονια πιστευα οτι οι περισσοτεροι BDSMmers δεν ξερουν καν τον ορο BDSM, και κατα τη γνωμη μου αυτοι ειναι και οι πιο αυθεντικοι, μια και το lifestyle τους ειναι αυθορμητο και δεν υπαγορευεται απο κανεναν κανονα ουτε ακολουθει ντιρεκτιβες.
    Το λεω και απο προσωπικη εμπειρια, καθως λογω ηλικας εζησα το lifestyle με την απουσια ορων , κοινοτητων, πολυ νεοτερος μαλιστα πιστευοντας οτι ειμαι απιστευτα ανωμαλος που με διεγειρει να βασανιζω ερωτικα τη συντροφο μου ή το αντίστροφο.
    Απο τοτε, ειχα εκπαιδευτει να προσπαθω να παρασυρω στο SM (ναι αυτος ο ορος υπηρχε χαρη του De Sade), καθε συντροφο μου, αφουγκραζομενος καθε στιγμη τις τασεις της, και τελικα απελευθερωνοντας τες παιρνοντας αναλογη σταση.
    Λιγες ηταν οι φορες που επεσα πανω σε "τοιχο", και αν και δεν εξαρτω την προσωπικη μου ζωη απο το SM, τελικα αυτο αποδεικνυοταν αρκετα ισχυρος λογος να χασει το ενδιαφερον της η σχεση αυτη για μενα.
    Αυτη η διαδικασια μεσα απο τα χρονια, με οδηγησε απο Top που πιστευα οτη ημουν μονο, στο να ειμαι και sub, οποτε κατα την ορολογια του BDSM ημουνα switch.
    Ισως η ηλικια, η εμπειρια και ο μακροχρονος διαλογος με τον εαυτο μου με εφερε να καταλαβω τελικα οτι σε οποιο ρολο και αν βρισκομουν, εγω ημουν αυτος που πρωτος κατεβαινα πιο χαμηλα στο κορμι της να της προσφερω ηδονη, και ο δικος της οργασμος πολλες φορες ηταν αρκετος να ικανοποιησει και εμενα ακομα και αν εγω δεν ειχα την ευκαιρια να εχω.
    Με ολα αυτα να συμβαινουν ενω εγω ζουσα παντα με καποιο τροπο την σαδομαζοχιστικη μου φυση, κατεληξα οτι απολαμβανω περισσοτερο την θεση του slave. Και την υλοποιουσα παντα, οχι οπως τυπικα ενας σκλαβος θαπρεπε ισως, δηλαδη αποποιουμενος του δικαιωματος της προσωπικης ικανοποιησης, και υπακουοντας αποκλειστικα στις διαταγες και τις επιθυμιες της Κυριας του, αλλα αναλαμβανοντας πρωτοβουλιες τις περισσοτερες φορες και οδηγωντας τα πραγματα εκει που με καποιο τροπο τελικα ικανοποιουσα τις δικες μου επιθυμιες.
    Αργοτερα, αυτο μου εδωσε και την απαντηση γιατι παντα ειχα ομορφες, εως εκθαμβωτικες συντροφους, ενω νομιζα οτι απλα καθε αντρας το επιδιωκει αυτο για ευνοητους λογους, σταδιακα ανακαλυψα, οτι ηθελα να εχω διπλα μου μια γυναικα που θα με εμπνεει να την λατρεψω σε βαθμο αυταπαρνησης και υποταγης, και οπως ειναι γνωστο, μια ομορφη γυναικα, ακομα και οταν καποιος την εχει δικη του, εξακολουθει να ειναι προκληση να την κρατα σε ενδιαφερον αλλα και ακομα να την χορτασει τοσο ωστε να να απεξαρτηθει απο αυτη.
    Ξερω οτι καποιοι απο εσας που το διαβαζουν αυτο, θα σκεφτονται οτι απλα δεν ειχα την ευκαιρια να γνωρισω πραγματικη Αφεντρα. Λοιπον, ισως και να ειναι ετσι, αλλα μου φαινεται λιγο δυσκολο να εχει συμβει αυτο μετα απο μια ζωη που δεν δισταζα να ζηταω και να παιρνω αυτο που θελω οσον αφορα την προσωπικη μου ζωη και τις επιθυμιες μου. Φυσικα, δεν ειχα ποτε καμμια σχεση με pro Dommes, μου φαινετεαι τοσο θλιβερο για εναν σκλαβο να καταφευγει σε αυτες, οσο και για εναν αντρα να πηγαινει σε μπουρδελο. Και τα δυο τα απεφυγα γενικα.
    Μεγαλος προλογος, αν και απαραιτητος για να συνεχισω και να γινει κατανοητη η εμπειρια μου. Καποιοι εδω μεσα στο φορουμ με ξερουν ειτε online ειτε off-line, και ισως σε συγκριση με το πως με ηξεραν, απο τα γραπτα μου η την συναναστροφη μας, θα παραξενευτουν, αλλα και αυτο θελω να το συμπεριλαβω στην αξια της εμπειριας μου, γιατι και εγω ο ιδιος σαν θεατης του εαυτου μου ψιλο-εκπλησσομαι.
    Με την προσφατη γμωριμια μου εδω και κανα χρονο με μια κοπελα που σε ολα τα τυπικα προσοντα υπερβαινει ισως και τις προσδοκιες μου, μπηκα με τη θεληση μου σε μια βανιλα αρχικα νομιζα σχεση. Ερωτευτηκα και συνεχιζα να ερωτευομαι περισσοτερο, ισως επειδη αφησα τον εαυτο μου μετα απο πολυ καιρο να συμβει αυτο. Οπως σε καθε σχεση, τον πρωτο καιρο μαθαινει ο ενας τον αλλο, και αυτο που μου εκανε εντυπωση μετα απο αρκετους μηνες, ηταν οτι δεν της ειχα κανει νυξη καθολου περι SM, παροτι οι τροποι μου και η συμπεριφορα μου απεναντι της ηταν τετοιοι, που θα μπορουσαν να με χαρακτηρισουν sub, μια και με τα συγχρονα δεδομενα, οι παραδοσιακοι μου τροποι προς μια γυναικα, ετσι εκλαμβανονται.
    Σημαινει αυτο οτι με καλυπτε απολυτα, και οντως, στο σεξ ταιριαζουμε απολυτα. Ομως περα απο αυτο, ειδικα στην αρχη, διαφωνουσαμε πολλες φορες, βασικα για τον διαφορετικο τροπο που εκφραζει ο καθενας τα συναισθηματα του προς τον αλλο αλλα και γενικα αντιμετωπιζει τη ζωη. Συγκεκριμενα, καθως το μυαλο μου ηταν εντελως σε βανιλα σχεση μαζι της, ημουν διαχυτικος, αμεσος και ισως πολλες φορες υπερβολικος και φλυαρος, ενω εκεινη ηταν λακωνικη,μετρημενη, σπανια χαρωπη, εβαζε ορια και απαιτουσε με τον τροπο της,συγκεκριμενα πραγματα, απο συμπεριφορα, μεχρι τροπο ζωης. Τοτε, σε καποια στιγμη, αναψε ενα λαμπακι στο μυαλο μου, και αρχισα ολο και περισσοτερο να της φεομαι υποτακτικα αντι να διαφωνω και να της αντιμιλαω. Και αυτο εφερε μια αλλαγη ως εξης στη σχεση μας: Αν ηταν καπως εκδηλωτικη και εξεφραζε τα συναισθηματα της πριν, τωρα ηταν ετσι σπανιοτατα. Και εννοω λεκτικα, και μονο εκτος σεξ, οπου τα παντα κτυπανε κοκκινο.Αντιθετα, εμπρακτα, εδειχνε ολο και περισσοτερο δεμενη μαζι μου, και με πραξεις μου εδινε ολο και περισσοτερο αγαπη και ενθουσιασμο.
    Μετα απο μια διαδρομη μηνων μεσα στην οποια ζυμωθηκαν καποια πραγματα, και για να μην μακρυγορω, σημερα το να την αποκαλω Θεα μου, Κυρια, Υπεροχη Γυναικα,Λαιδη μου κλπ ειναι στο καθημερινο μου λεξιλογιο,και εκεινη το δεχεται θεωρωντας το δεδομενο. Καθε μερα, σκαρφιζομαι και εναν νεο τροπο να της δειχνω την υποταγη μου, και εκεινη αντι να μου δειχνει οτι αυτο την ευχαριστει η οτι αντιλαμβανεται οτι ειναι κατι νεο, απλα το αντιμετωπιζει σαν αυτονοητο, οτι αυτη ειναι η συμπεριφορα που της αξιζει, χωρις ομως υποννοια προεκτασεων που να μου δινει καποιο μηνυμα να προχωρησω περισσοτερο, μετατρεποντας αυτη την συμπεριφορα σε τυποποιημενο SM παιχνιδι.
    Και γιατι δεν παιρνω την πρωτοβουλια να το κανω μονος μου? Δειλιαζω μηπως με παρεξηγησει και την χασω? μηπως αλλαξει τη γνωμη της για μενα? Επειδη περα απο την υποτακτικη συμπεριφορα μου σε εκεινη συνεχιζω να εχω την ιδια Κυριαρχικη σταση απεναντι στην καθημερινη ζωη, και της δινω την προστατευτικοτητα και σιγουρια που νομιζω απολαμβανει, ισως πραγματι μια ξεκαθαρη συζητηση σχετικα με αυτο που συμβαινει και τον αντικτυπο που εχει μεσα μου,να την εκανε να αλλαξει τουλαχιστον την οπτικη της απεναντι μου, χωρις να ειμαι σιγουρος αν αυτο θα ηταν προς το συμφερον μου.
    Μηπως παλι αυτη η κατασταση με εξυπηρετει με την εννοια του οτι διατηρω το δικαιωμα αλλαγης της στασης μου οποιαδηποτε στιγμη μια και δεν θα εχω ρητα υπογραψει το συμβολαιο ιδιοκτησιας μου απο αυτη?
    Νομιζω οτι αν και αυτες οι αιτιασεις μπορει να εχουν βαση, η απαντηση ειναι, οτι απολαμβανω το οτι ειναι η πιο Dominant γυναικα εχω γνωρισει ποτε, και θαυμαζω το οτι το κανει αυτο αυθορμητα, ειναι ο εαυτος της, χωρις να χρειαζεται οδηγιες χρησης. Ακομα και η ελλειψη που νιωθω καποιες φορες ξεκαθαρα BDSM σκηνων κατα τη διαρκεια του σεξ, μου φαινεται και αυτο πολυ ερεθιστικο εν τελει, μια και το εχω ζησει τοσες φορες, και ξερω οτι απλα αν θα το ηθελε να το κανει, θα μπορουσε οποιαδηποτε στιγμη να το επιβαλλει, απλα μου το στερει η το κανει με τον δικο της τροπο. Λατρευοντας τα ποδια της, παροτι ποτε δεν ημουνα ποδοφετιχιστης, και απολαμβανοντας καθε στιγμη σαν να ειναι η πρωτη φορα, νομιζω ειναι ενας λογος να με κανει να μην θελω να χαλασω τα συστατικα της πετυχημενης συνταγης . Η μεταβαση μου απο απλο BDSMer κατα τη διαρκεια του σεξ που ημουν παλια, σε υποτακτικο 24/7 και παραδοξα οχι στο σεξ, ειναι μια πραγματικα ολοκαινουρια εμπειρια που δεν θα μπορουσα να διανοηθω πριν στη ζωη μου, και ενας απο τους λογους που το μοιραζομαι εδω ειναι, για να επιμεινω σε κατι που εχω πει και παλιοτερα, οτι το BDSM, μπορει με τους κανονες ασφαλειας, τις οδηγιες χρησης, την διευρυνση αποδοχης του απο μεγαλυτερο κοινο, σαν ορος, κατηγορια ανθρωπων με παρομοιες προτιμησεις και τελικα ισως και σαν κινημα και σταση ζωης με τα παρακλαδια του (βλεπε Goth,Gor,Emo κλπ) να εξυπηρετει εναν σκοπο εξιλεωτικο σε οσους ειναι απο φυση τους μεσα σε αυτο, ομως λειτουργει και προπαγανδιστικα ( και αυτο το λεω με την αρνητικη εννοια) για νεους που απλα μπαινουν σε αυτο απο ανια, μοδα,αγνοια , και εν τελει θολωνονει τις εγγενεις τους τασεις ακολουθωντας κατι που τεινει να γινει mainstream marketing εργαλειο.
    Δραττομαι της ευκαιριας που εχω μεσα απο το φορουμ, να ρωτησω αν υπαρχουν αλλα μελη που εχουν αντιμετωπισει παρομοια κατασταση η μεταβολη.
    Και για να φτασω το μαχαιρι στο κοκκαλο, να ρωτησω Tops και bottoms, αν τελικα η σημειολογια των πρακτικων και αντικειμενων του BDSM λειτουργουν σαν ενας φετιχιστικος μεν αλλα περιοριστικος παραγοντας.
    Παραγοντας που εξυπηρετει τον σκοπο του για οσο κατι χρειαζεται αυτη την σημειολογια σαν τροπο αναγνωρισιμοτητας διαφορετικοτητας, ισως και ελιτισμου, τελικα ομως υπερβαλλουν πανω σε ταυτοσημα πραγματα που βιωνονται ουτως η αλλως χωρις υποβοηθηση οταν υπαρχουν πηγαια συναισθηματα, περιρρεουσα μαγεια και μυστηριο.
    Τα συστατικα δηλαδη που μας απογειωνουν και οπως καθε τι μαγικο και ανεξηγητο, καλυτερα ειναι να το αφηνουμε χωρις βια να εξελισσεται για οσο αυτο διαρκει.

    Ευχαριστω οσους διαβασαν αυτο το μηνυμα και ακομα περισσοτερο οσους μπουν στον κοπο να σχολιασουν.
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Μαζί σου, hugger! Πολύ καλά τα λες.

    Ούτε σε μένα πάει η ψυχαναγκαστική προσήλωση σε κανόνες και η αγωνία μήπως παρεκκλίνω από αυτούς. Το βρίσκω εξαιρετικά ντεκαβλέ όλο αυτό (και την ιδανική συνταγή για να φτάσεις σε αδιέξοδο και στις εμμονές), ειδικά όταν η πραγματικότητα σου κλείνει πονηρά το μάτι και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αφεθείς σε αυτήν. Είναι μια παιδική νόσος αυτή η προσήλωση στο γράμμα του νόμου, που την παθαίνουν οι περισσότεροι αρχάριοι. Βέβαια κάποιοι δεν την ξεπερνούν ποτέ, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Εξάλλου φαντάζομαι πως εσύ το ξέρεις καλύτερα από μένα, ότι η φορουμική ταυτότητα δεν είναι παρά ένας γενικός μπούσουλας προς αγνώστους, που δείχνει πάνω-κάτω σε ποιες σχέσεις έχεις περισσότερες πιθανότητες να ικανοποιηθείς. Τίποτα παραπάνω.

    Από την άλλη, αν ήμουν BDSM police, θα σε επέπληττα διότι αφήνεις την πρόθυμη να ακολουθήσει Λαίδη σου στο σκοτάδι ώστε να κινείς εσύ τα νήματα της σχέσης. Δεν πειράζει όμως, αυτό συμβαίνει και στις καλύτερες Μ/s οικογένειες  
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Ωραίο κείμενο ρε hugger όχι τίποτε άλλο, είναι μέσα από τη ζωή βγαλμένο και ότι πιο αληθινό έχω διαβάσει μέχρι στιγμής εδώ. Δεν μπορώ να διανοηθώ πώς είναι δυνατόν να έχει κρεμάσει κάποιος μία ταμπέλα πάνω του που θα γράφει τα ίδια ακριβώς πράγματα κάθε φορά, ότι και αν συμβαίνει. Επίσης καταλαβαίνω απόλυτα την διασύνδεση που κάνεις περί λατρείας χωρίς όρια προς μία γυναίκα σε συνάρτηση με την ομορφιά της υποκειμενικά, την εξυπνάδα της, τη στάση της για τη ζωή και τους ανθρώπους γύρω της.
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Ναι αυτο το το "υποκειμενικα" ηταν οντως παραλειψη μου, και μακαρι νατανε μονο στο κειμενο παραλειψη, ευχαριστω για το σχολιο.

    Αν ησουν, γιατι δεν εισαι, μην αντιφασκεις   Απολαυση να σε διαβαζω, γραψε και κατι ακομα ..
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Διέθεσε τον χρονο σου στο να απολαυσεις ότι ζεις..
    κ όχι στο να ψάχνεις πως να το ονομάσεις..

    Ζησε (το) σαν η κάθε μέρα.. να ειναι η και η τελευταια,
    στα γεραμάτα σου θα έχεις χρόνο για ταξινομήσεις, κατηγοριοποιήσεις και ταμπελοποιησεις ..
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    τί νόημα έχει να συζητάς για κάτι τόσο όμορφο? Να το ζήσεις μέχρι το μεδούλι ...
     
  7. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Θεωρώ ότι είσαι πολύ τυχερός και ειλικρινά χαίρομαι για σένα.Είμαι απλά της άποψης ότι η γυναίκα αυτό το Domιλίκι πρέπει να το έχει και λιγάκι ( σαν χαρακτήρα εννοώ όχι μέσα από γνώση του bdsm) και απλά χρειάζεται κάποιον (στην προκειμένη περίπτωση εσένα ) να της το βγάλει σωστά.Διότι πολλές φορές δεν έχουμε υπομονή και τα κάνουμε μαντάρα.Σου εύχομαι να το απολαύσεις όσο πιο πολύ μπορείς...
     
  8. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Ένα μόνο θα πω: ΤΥΧΕΡΕ!!!!!!!!
    Απολαύστε τη σχέση σας κι ας μην την ονομάζετε!
     
  9. gallant

    gallant Regular Member

    Re: Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Μια ομάδα από σκληροπυρηνικούς αφέντες και σκλάβους
    περιτριγυρίζει την anlair και προκλητικότατα ένας master
    την ρωτά, «τι στάτους είπαμε ότι έχεις εσύ».
    Η alnair τους κοιτά έντρομη και ψιθυρίζει, «εεε… female
    bottom».
    Μια σκλάβα γυρίζει και κοιτάει με απορία τον master και τον ρωτά. «female bottom δέρνουμε;»
    Το ξέρω ότι το δανείστηκα από μια διαφήμιση του οπαπ
    αλλά ταιριάζει τόσο όμορφα εδώ (χιχιχιχιχιχι)
     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

       

    Απαισιότατε!!
     
  11. Re: Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    Δέρνουμε.
     
  12. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Mistress και δεν το ξερει?

    τα παντα ολα..