Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

mistress in cyprus

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος wifes-sub-maid, στις 13 Ιουνίου 2005.

  1. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    opos katalavenete apo to onoma mou ime thaumastis tis ginaikias anoterotitas .ime crossdresser kai ipiretis tis ginaikas mou.anarotieme an iapxoun alles afentress stin kipro.telos evxaristo to forum ayto kai elpizo na voithisi kai stin opisthodromiki kipro.kalinixtizo ypoklinomenos stin ginaikia anoterotita
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Επειδή έχω ζήσει στην Κύπρο 1 χρόνο θα ήθελα να σου πω χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω πως οι Κύπριοι είναι πιο πίσω απο τους Ελληνες σε τέτοια θέματα. Με λίγα λόγια έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες απ' ότι θα είχε ένας Έλληνας

    Φιλικά
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μια και είμαι και η ίδια από Κύπρο και τη ζω καθημερινά, θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντινο.
    Αν και συμβαίνει το εξής παράδοξο!
    Επειδή εγώ δεν νιώθω την ανάγκη να κρύβομαι, όλοι μου οι φίλοι όπως και τα αδέλφια μου γνωρίζουν πως η σχέση μας με Τον Κύριο μου είναι "αλλιώτικη". Σε τι βαθμό και τι γνωρίζουν ποικίλει. Εκείνο που με εξέπληξε είναι πως όλοι, ακόμη κι εκείνοι που αντέδρασαν στην αρχή κάπως αρνητικά, το έχουν στην τελική όχι απλά αποδεχτεί, αλλά ζητάνε και περισσότερες πληροφορίες. Κάποιοι μάλιστα, τουλάχιστο σαν kink άρχισαν να δοκιμάζουν κάποιες πρακτικές. (πχ δεσιματα, ελαφρυ spanking κοκ).
    Οπότε ίσως σιγά σιγά να αλλάζει κι εδώ ο κόσμος. Το ελπίζω τουλάχιστο. 

    Καλη τυχη nancy-wifes-sub-maid.
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    πράγματι έχω ζήσει και εγώ στην Κύπρο λόγο καταγωγής συγγενή...
    Είχα μία κοπέλα και προσπάθισα να την μυήσω στον χώρο...
    Δεν ήξερε τίποτα! Το θεωρούσε και γελοίο στην αρχή αλλα αφου το δοκίμασε της φάνηκε καλό...
    Εξάλου οι Κύπριοι Έλληνες είναι...
     
  5. paroinia

    paroinia Regular Member

    στην κύπρο ο όρος bdsm είναι νομίζω άγνωστη λέξη...
     
  6. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    s/m in cyprus

    exete dikio yia tin oli katastasi stin kipro toulaxisto etsi fenete i etsi theloun na fenontai.ego prosopika ime apo tous tixerous dioti i ginaika mou ine afendra kai malista pragmatiki.to provlima stin kipro apo oti katalava ine oi kipries kai oxi oi kiprioi.pisteyo oti oi kipries ine sexoualika to antitheto apo oti dixnoun sto ntisimo i sta logia xoris me ayto pou leo na ennoo oti then yousteroun na pidiounte.aplos ine toso opisthodromikes pou then tolmoun na kanoun ta thelo praymatikotita.to antitheto ine oi antres kiprioi pou ta thelo prospathoun na ta kanoun pragmatikotita.ime i nancy-wifes-sub -maid aplos allaxa nic-name thioti ixa provlima me to log-in
     
  7. paroinia

    paroinia Regular Member

    Ποτέ σε μια κοινωνία δεν μπορεί να φταίει μόνο το ένα φύλο για τον τρόπο που είναι διαμορφωμένη. Δηλαδή θεωρητικά μπορούμε να πούμε ότι και στους Ταλιμπάν, οι μόνοι που έφταιγαν για την καταπίεση της γυναικείας ύπαρξης ήταν οι γυναίκες που δεν επαναστατούσαν. Σε μια κλειστή κοινωνία, ότι το σεξ παίρνει μια περίεργη τροπή. Δηλαδή οι γυναίκες που πάνε με πολλούς άνδρες είναι... πόρνες και οι άντρες που πάνε με πολλές γυναίκες είναι... άντρακλες! Όταν ξεκινάς από τέτοιες βάσεις στο vanilla σεξ, πόσο μπορεί να τραβηχτεί το σχοινί για να πας ένα βηματάκι πιο πέρα?

    Τις αναχρονιστικές αντιλήψεις, σε γενικές γραμμές τις δημιουργούν οι άντρες. Αν πας σε οποιαδήποτε κοινωνία 100 χρόνια πριν, όπου γεννήθηκαν τα σημερινά ταμπού, θα δεις πως οι γυναίκες ήταν κλεισμένες στην κουζίνα τους όταν η ανδροκρατούμενη εκκλησία, τα ανδροκρατούμενα καφενεία, οι ανδροκρατούμενες συζητήσεις και ο ανδροκρατούμενος κρατικός μηχανισμός αποφάσιζαν πως είναι μέγα αμάρτημα μια γυναίκα να είναι σεξουαλικά απελευθερωμένη.

    Ο άνθρωπος γενικά για να «αλλάξει» πρέπει να λάβει κάποια ερεθίσματα. Είστε σίγουροι ότι σαν άντρες στην Κύπρο, έχετε δώσει στις γυναίκες σας τα κατάλληλα κίνητρα, τα κατάλληλα ερεθίσματα για να προχωρήσουν λίγο?
     
  8. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    oposdipote den ftene 100% oi ginaikes omos otan pleon vlepis tin kininia tis kiprou na allazi toso poli oso ta teleytea 5 xronia kai oi gynaikes na allazoun se ntisimo kai simperifora kai sta themata tou sex na menoun stasimes tote tina po?
     
  9. paroinia

    paroinia Regular Member

    Μπορεί να μένουν στάσιμες μαζί σου, δεν σημαίνει ότι μένουν στάσιμες με όλους τους άντρες. Αρνούμαι να πιστέψω πως σε ένα τόπο όπου είναι από τους λίγους που γυναίκες και άντρες στα ίδια επίπεδα είναι απόφοιτοι πανεπιστημίου, ο καθένας ζει σε άλλη εποχή. Από την στιγμή που έζησαν στο εξωτερικό όσο και οι άντρες, μάλλον γνώρισαν νέα πράγματα. Αποκλείεται να είναι οι ίδιες όπως λες.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: mistress in cyprus

    Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω πως εκείνο που πραγματικά συμβαίνει είναι πως υπάρχει απίστευτη έλλειψη επικοινωνίας.

    Οι μεν άντρες, λένε πως θέλουμε τις γυναίκες πιο απελευθερωμένες, πιο έτσι πιο αλλιώς, απ' την άλλη, όταν όντως γνωρίσουν κάποια που να πληρεί τα θέλω τους , την ονομάζουν πουτάνα και την θέλουν μόνο για κανά πήδημα...Για σχέση προτιμούν άλλη που να είναι "καλό" κοριτσι.
    Απ' την άλλη οι γυναίκες, θα ήθελαν κάποιεςσ να δοκιμάσουν κάποια άλλα πράγματα, αλλά φοβούνται μην τις κακοχαρακτηρίσουν.
    Γενικά όλα, όσο κι αν άλλαξαν, μένουν κολλημένα σε αναχρονιστικές ιδέες και αντιλήψεις.
    Εχω παρακολουθήσει εκπομπές και ακούς 23ρηδες να λένε τέτοια πράγματα που ούτε και οι γονείς μου δεν συμμερίζονται!

    Ο wifes-sub-maid, έχει δίκιο που λέει πως έχουν αλλάξει στο ντίσιμο, αλλά αυτές είναι επιφανιακές αλλαγές. Δλδ μπορεί να χορεύει πάνω στο τραπεζι με μια μινι φουστα κι ενα ταγκα απο κάτω σε κοινή θέα, αλλά αν την πλησιάσεις θα σου πει "για ποια με πέρασες"....

    Όμως δεν είναι όλες έτσι... Και σίγουρα εξαρτάται πολύ από την προσέγγιση που θα έχουν. Αν οι ίδιοι νιώθουμε πως αυτό που κάνουμε είναι απόλυτα φυσιολογικό, το δέχονται και οι άλλοι ευκολότερα.

    η λάρα Του
     
  11. paroinia

    paroinia Regular Member

    Και είναι και το άλλο. Όπως τα χωρία. Αν κάνει κάποιος κάτι «μη αποδεκτό» θα το μάθουν όλοι και θα έχει πρόβλημα. Σωστά δεν τα λέω Λάρα?
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δυστηχως ναι αυτο συμβαίνει..και πολλες φορες το τι θα πει ο κοσμος ειναι στην πραγματικοτητα περισσοτερο στο μυαλο μας, παρα οπουδηποτε αλλου.
    Δεν ειναι δυνατο να αρεσουμε ποτε σε ολους...αυτοι που τρεμουν για το τι θα πει ο γειτονας ειναι συνηθως ατομα που οι ιδιοι δεν εχουν αποδεχτει το δικαιωμα τους να ειναι ο εαυτος τους, δεν εχουν αποδεχτει οι ιδιοι τον εαυτο τους και μεσα στις ενοχες τους πολλες φορες φανταζονται και πολλα.
    Αν αυτό που καποιος επιθυμει ειναι να ειναι αρεστος σε ολους, τοτε καταπιεζεται και στην τελικη και παλι δεν μπορει να ικανοποιησει τους παντες. Ε δεν ειναι καλυτερα να κανει αυτο που επιθυμει και αν μη τι αλλο να ειναι ο ιδιος ικανοποιημενος?  

    η λαρα Του