Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress & Master : Together

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 16 Φεβρουαρίου 2006.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    RE: RE: Mistress & Master : Together

    σε μια τετοια *εκ βαθεων* καταθεση , δεν μπορω να φανταστω κανεναν να διανοηθει εστω να κανει το παραμικρο σχολιο.. ποσο μαλλον κακοβουλο ή πικροχολο ή επικριτικο...

    Ευχ. για το *μοιρασμα*
     
  2. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    RE: RE: Mistress & Master : Together

    Πιστεύω, ότι είναι μια κατάθεση ψυχής -- Ετσι το είδα -- από την Αγαπητή SM_Art_Lady. Σας ευχαριστώ θερμά που την μοιραστήκατε μαζί μας.

    Να είσαστε πάντα καλά και πάντα να μας λέτε τόσο όμορφα πράγματα.

    Σας ευχαριστώ θερμά!!!!


    Mε εκτίμηση και σεβασμό submissive_john.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    zinnia, oscarwil, submissive_john ...
    ο λόγος μου ορθώνεται σε ένα μονάχα ευχαριστώ!
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Η αλήθεια της ψυχής είναι ο μόνος δρόμος, διαφανής μεν απυρόβλητος δε.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Συγχαρητήρια SM_Art_Lady.
     
  5. Astir

    Astir Guest

    Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον ΑΝΘΡΩΠΟ SM_Art_Lady που μοιράστηκε τόσο απλόχερα την ψυχούλα ΤΗΣ μαζί μας!
    Α.
     
  6. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    RE: RE: Mistress & Master : Together

     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Χαίρομαι αγαπητή Sm_Art_Lady!

    Eιλικρινά για το οτι βιώσατε μια τόσο όμορφη σχέση και για το οτι το μοιραστηκατε μαζί μας.

    Τελικά το : follow your heart it is the best way  

    Nα σαι πάντα καλά!
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σας ευχαριστώ όλους όσους χάρηκαν με αυτό που διάβασαν και το σεβάστηκαν χωρίς να κρίνουν την θέση μου στο χώρο..
    Πήρα κάτι messages .... από μερικούς φίλους - όπως το φαντάσθηκα ότι θα μπορούσε να γίνει - .σκόπιμα δεν απάντησα σε κανένα...
    Εξηγώ άλλωστε ότι δεν άλλαξε το status μου μαζί του .... αλλά ούτε και το δικό του...όλα συνηγόρησαν στο να μείνουμε σε ότι ακριβώς ήμασταν δηλαδή σε δυο Κυριαρχικά άτομα !

    Όσο παράξενο και να σας φαίνεται η "κολόνια" αυτή κράτησε αρκετά χρόνια και είχε πάντα πολύ δυνατό και πικάντικο άρωμα !!
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    Απογοητεύτηκα...  

    Και γω η καημένη που ήθελα να διαφωτιστώ...  

    Δεν μπόρεσα να καταλάβω και πολλά, γιατί:

    α) είτε μερικά ποστς έλειπαν ή εγώ δεν τα έβλεπα
    β) ο τρόπος γραφής μερικών είναι τόσο δυσνόητος που με πιάνει πονοκέφαλος, οπότε τα παρατάω στις 3 πρώτες γραμμές του κάθε ποστ τους.

    Αποτέλεσμα του α) και του β) είναι ότι "χάνω επεισόδια" και μιας και δεν μπορώ να "παρακολουθήσω" πλέον τη συζήτηση, απάντηση δεν παίρνω.

    Από κάτι "ξώφαλτσα" που έπιασα όμως από δω κι από κει, μια τέτοια σχέση -ανάμεσα σε άτομα ίδιου ή παρομοίου στάτους- is doomed (for failure) ε;  
     
  10. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    Εμενα σαν εικονα μου κανει για μια κινκυ βανιλλα (maybe perverted in some points) σχεση
    (χωρις να θελω να προσβαλω την SM_Art_Lady, προς θεου δλδ ή οποιονδηποτε βιωσε κατι τετοιο..) απλα για μενα στο κομματι Dominance/discipline που συνεπαγεται στο BDSM δεν μπορει να υφισταται αυτο μεταξυ ενος Master και μιας Mistress...
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    Φανταζομαι εννοεις καποια σχεση!
    Ασφαλως και μπορει, ειναι ομως πολυ πιθανο να χρειαζεται μεταξυ τους να ειναι switch.
    Το αναφερω γιατι το εχω ζησει, και η συνυπαρξη, η σχεση, απαιτει καποιες φορες υποχωρησεις, ωστε να υπαρχει ικανοποιηση και των δυο πλευρων.
    Φυσικα εννοειται οτι απο την αρχη θα ξερουν ο ενας για τον αλλον, και εφ' οσον θελησαν να ειναι μαζι σε ολα, αρα και στο σεξ, εννοειται πως το "παιχνιδι" θα ειναι "μια σου και μια μου". 
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    Επειδη ποτε κανεις δεν ξερει ποτε θα τον χτυπησει κατακουτελα ή ποτε θα την δαγκωσει ( την λαμαρινα) δεν βρισκω το παραξενω να ειναι καποιος Κυριαρχος με μια Κυριαρχη

    υπαρχουν τα ζευγαρια ''top to top'' ...

    και επειδη το βιτσιο ποτε δεν κοβεται , συνηθως χρησιμοποιείτε καποιος /α ''υπο'' και απο τους 2...