Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress & Master : Together

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 16 Φεβρουαρίου 2006.

  1. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    δλδ σε μια τετοια φαση ισχυει το μεχρι 5 ειναι δεσμος;... 3 στην προκειμενη...
     
  2. Bislave

    Bislave Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    Βασικά εγώ που φαντασιώνομαι με αφέντη και αφέντρα μαζί να με κάνουν ότι θέλουν πιστεύω ότι είναι τζετ. Δεν διάβασα όλα τα άλλα ποστ, περιμένετε καναν μήνα.
     
  3. Vicky

    Vicky Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    Πολύ ωραίο post.

    Η απάντησή μου είναι No Way !!!!!!
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    NAI απλά θα λέγοντε switch ή θα έχουν κάποια/ο slave (συνήθως κάποια...)

    εμπειρία ; κάθε φορά που βλέπεις ζευγάρια που τσακώνοντε για το πιανού το "θέλω" θα περάσει ,τα βλέπω με σαδομαζοχιστικές προεκτάσεις εγώ ο διεστραμένος ..! όσο αφορά μέσα στο Lifestyle το θεωρώ fake σκηνικό όποτε καταστάσεις με ανθρώπινα χαρακτηριστικά δεν κολάνε σε στημένα σκηνικά .
     
  5. Bislave

    Bislave Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    Βασικά ο καθένας έχει άλλη άποψη. Τελικά η υποταγή είναι η πιο μεγάλη ελευθερία.
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    Παλαιότερα ήξερα ένα ζευγάρι στο οποίο και ο άντρας και η γυναίκα είχαν τον έλεγχο τον πραγμάτων στην ζωή τους, αν τους τοποθετούσα σε status θα έλεγα ότι ήταν Master/Mistress. Ήταν το πιο ταιριαστό ζευγάρι που έχω γνωρίσει, έκαναν πράγματα μαζί και γενικώς πέρναγαν πολύ χρόνο μαζί αφού τα ενδιαφέροντα τους ήταν κοινά ( έμοιαζαν τόσο εξάλλου ) και ζούνε ευτυχισμένοι μέχρι τώρα γιατί αυτό έψαχναν.
    Στο θέμα μας τώρα, ένας υποτακτικός δεν είναι 24/24ωρο υποτακτικός ούτε ο Κυρίαρχος 24/24ωρο Κυρίαρχος, όλοι έχουμε στιγμές αδυναμίας-δυναμικότητας, δεν έχει να κάνει με το status αλλά με το άτομο που κουβαλάει το status όποτε μπορεί να υπάρξει κατά την γνώμη μου.
     
  7. Bislave

    Bislave Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    Σωστά. Ακόμη και η πιο σκληρή αφέντρα κάποτε θα θέλει κάτι το κανονικό από τον σκλάβο της καιάκόμη και ο πιο horny σκλάβος κάποια στιγμή θα θέλει να καβαλήσει την Αφλεντρα του.
     
  8. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    άρα οποιος στον βωμο μιας τετοιας σχεσης λειτουργησει αλλιως απο Master ή Mistress γινεται switch....
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    Δεν νομίζω να ισχύει αυτό εφόσον μιλάμε για vanilla σχέση μεταξύ Κυριάρχων.
     
  10. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Mistress & Master : Together

    συνεπως καταλληγουμε σε αυτο που ελεγα στην αρχη...
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    ας μου ορισει καποιος τι ειναι μονογαμια και μετα το ξανασυζηταμε



    Υ.Γ. Μην μπερδευεται το σωμα με το μυαλο....
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Mistress & Master : Together

    Σε μία ερωτική σχέση ενδεχομένως μπορούν να συνυπάρξουν άνθρωποι με παρόμοια (και όχι συμπληρωματικά) ερωτικό status, εφόσον διαθέτουν αρχικό κίνητρο (γιατί  και εφόσον έχουν επιλύσει τα όποια τεχνικής φύσης προσκόμματα (πώς .

    Δεν μπορούν όμως ταυτόχρονα να κάνουν χρήση των ιδιοτήτων τους ως Master και Mistress καθώς δεν υπάρχει αντικείμενο κυριαρχίας (σκλάβος). Θεωρώ πως θα είχε νόημα να μιλάμε για εν δυνάμει Master και εν δυνάμει Mistress σε μία μη ασύμμετρη σχέση.


    Τα status Master/slave κατά τη δική μου αντίληψη αναφέρονται εξ ορισμού σε σχέσεις δύο τελεστών και δεν είναι αμιγώς αυτοαναφορικά. (Master τίνος; Slave τίνος 

    Ομοίως θα απαντούσα και αν το νήμα πραγματεύονταν ερωτική σχέση μεταξύ σκλάβων.