Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress search

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Superslave1, στις 28 Ιανουαρίου 2012.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Mistress search

    Δεν χαρακτήρισα εσένα βλαβερή αλλα την στάση σου. Και αυτό εν δυνάμει κιόλας.

    Επειδή είμαι καινούριο μέλος νομίζω ότι μπορώ να πλησιάσω την θέση του μέλους που άνοιξε το thread. Αυτό που εγώ βλέπω είναι αποθάρρυνση, και το θεωρώ δεδομένο δεν είναι ότι καλύτερο σαν πρώτη τριβή στο forum.

    Και αλήθεια, δεν θέλω να αρχίσω flames. Απλώς παρατήρησα κάτι και δεν είδα λόγο να μην πω την άποψη μου πάνω σε αυτό.
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2012
  2. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Mistress search

    Δείχνω ότι τρελάθηκα?      

    (sorry αλλα μου αρέσουν τα smilies)
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Mistress search

    Επειδη η απαντηση σου ειναι ευγενικη θα σου εξηγησω τι εγραψα.
    Η συμβουλη μου να διαβασει το γλωσσαριο εχει να κανει με to mistress-domme που εγραψε.Δεν τον ειρωνευτηκα λεβεντη μου.Οσον αφορα το να μην κραταει λιστα, ειναι ενα αστειο που κυκλοφορει ευρεως εδω και αφορα πολλους νεαρους που χαρακτηριζονται σκλαβοι ή υποτακτικοι και οταν συναντουν μια κυριαρχικη, αρχιζουν και λενε:θελω να φορατε λατεξ, να σας γλυφω τα ποδια, να μου κανετε εκεινο, το αλλο, δεν κανω αυτο, εκεινο κλπ.
    Κακως λοιπον αντεδρασες ετσι, γιατι οπως ειπε και ο Κορνηλιος και τον ευχαριστω που επενεβη και μου ανεκοψε τη φορα να ξεφυγω - ειναι τελικα καλος φιλος ο Κρητικαρος - ξερεις ποσα μελη αρσενικου φυλου με υποτακτικη διαθεση μπαινουν, αναζητουν κι εξαφανιζονται?
    Βλαβερη θα ηταν η σταση μου αν εκανα κακο στην ψυχη ή στην ζωη γενικοτερα καποιου με κακοβουλα κινητρα και ιδιοτελεια.
    Το να απαντησω σε καποιον με ευγενεια δεν ειναι βλαβερο.....ανθρωπινο ειναι.
     
  4. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Mistress search

    Είναι κοινό φαινόμενο ο κάθε νέος στο forum να έχει μια λίστα που μου παρουσιάζεις. Όμως στο post του, κάτι τέτοιο δεν φαίνεται.

    Και δεν θέλω να πω ότι οι καινούριοι χρήζουν ειδικής μεταχείρισης, αλλα νομίζω ότι όλοι μας θα θέλαμε να δούμε αυτό το forum να έχει μεγαλύτερη κίνηση.

    Το θέμα είναι πολύ λεπτό, για αυτό ας προσέχουν όλοι παραπάνω.
     
  5. Mistress Valia

    Mistress Valia Regular Member

    Απάντηση: Mistress search

    Καλά κάνεις και σου αρέσουν τα smilies, είναι όμορφα και έχουν πλάκα.
    Ναι, δείχνεις ότι τρελάθηκες, έτσι το εξέλαβα από το ύφος που γράφεις.
    Επίσης δεν χρειαζόταν να αναφέρει εκείνος τη λίστα, απλώς αναφέρθηκε σαν απλή πρόταση από την astrovroxi ως απάντηση στο "θα ήθελα να με κατατοπίσουν οι πιο έμπειροι".
    Η πρώτη συμβουλή ήταν για το glossary, και η δεύτερη για τη λίστα, που ήταν το μεμπτό;Και έπειτα, εάν εξαφανίστηκε είναι δικό του θέμα, δεν τον πρόσβαλλε κανείς!!
    Αν πρόσεξες η τελευταία φορά που μπήκε ο άνθρωπος αυτός, ήταν και η ίδια που έγραψε αυτό το post.Οπότε δεν αξαφανίστηκε καθόλου.Απλώς δεν έχει ξαναμπει από τότε.
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Mistress search

    Αυτο το φορουμ εχει αρκετα αξιολογα μελη και αρκετη κινηση.
    Εκεινο που χρειαζεται ειναι να ξερει ο καθενας γιατι μπαινει και που μπαινει.
    Οσον αφορα την ιδιαιτερη μεταχειρηση.....μαλλον εχουμε διαφορετικη αποψη.
    Θεωρω οτι χρειαζεται ωριμοτητα εκ του εισερχομενου και ανοχη εκ των υπολοιπων.
    Κατι που δυστυχως δεν συμβαινει παντα.
    Περαν τουτου, νομιζω αρκετα καταχραστηκα το χωρο για μια εντελως off topic κουβεντα.
    Προτιμω να συνεχισω να κανω αυτο που κανω με την καρδια μου εναμισυ χρονο.
    Να διαβασω, να γραψω και να απολαυσω αυτο εδω το site που πραγματευεται το bdsm.
    Kαλο βραδυ ματια μου και καλη συνεχεια.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Mistress search

    Η λίστα της υποταγής ή όπως τη λέω εγώ, βιτσιολόγιο, είναι ένας κατάλογος με πάρα πολλά BDSM kinks. Τέτοιοι κατάλογοι βρίσκονται σε πολλές BDSM ιστοσελίδες. Μια τέτοια σύνθεση στα ελληνικά μπορείς να βρεις στο νήμα https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/5033-checklist-potential-submissives.html

    Αυτή η λίστα, όπως όλες οι ανάλογες είναι ενδεικτική και μόνο. Πάντα μπορεί να εφευρεθεί ένα νέο kink  

    Όταν ένα άτομο το οποίο λέει ότι είναι υποτακτικό αναζητά κάποιο Κυρίαρχο για να κάνει συγκεκριμένα πράγματα και μόνον - τα οποία συνήθως βρίσκονται στη λίστα - ή όταν αναζητά σχέση με Κυρίαρχο η οποία θα περιέχει συγκεκριμένα πράγματα τα οποία το υποτακτικό άτομο χρειάζεται οπωσδήποτε, αυτό το άτομο αποκαλείται "make me" ή "do me". Οι υπόλοιποι θεωρούν ότι αυτό το άτομο έχει φετιχιστικά ενδιαφέροντα μόνον και δεν ενδιαφέρεται διόλου να υποταχτεί αλλά ενδιαφέρεται αποκλειστικά για την ευχαρίστησή του.

    Αυτό δεν είναι κακό, διόλου, αν ειπωθεί ξεκάθαρα ώστε να ξέρουν οι άλλοι τι ζητά και να δουν αν από την πλευρά τους ενδιαφέρονται. Γίνεται όμως ενοχλητικό αν κάποιος λέει ότι θέλει να υποταχτεί και στην πραγματικότητα θέλει μόνο να παίξει και να ευχαριστηθεί.

    Πες το και καν το, απ όλα έχει ο χώρος και στην πραγματικότητα, αυτοί που ξέρουν τι θέλουν βρίσκουν αυτό που θέλουν. Βασικά αυτό είπε η Astrovroxi και συμφωνώ μαζί της  
    Προτείνω να ξεκινήσει κανείς συγκεντρώνοντας εμπειρίες πραγματικές, συζητώντας, παρακολουθώντας συζητήσεις και κρατώντας ημερολόγιο. Μπορεί να σου φανεί αστείο το τελευταίο, είναι όμως ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο για να παρακολουθείς την πορεία σου και να μπορείς να ανατρέχεις σε περιστατικά δικά σου όπως ακριβώς έγιναν και όχι όπως τα θυμάσαι.
    Αν παρατήρησες, ο νηματοθέτης άνοιξε το νήμα και δεν ξαναφάνηκε, έτσι και αλλιώς. Ήρθε για ν ανοίξει αυτό το νήμα μόνον.

    Τώρα, εσύ αυτό το βρίσκεις πολύ ευγενικό προς όλους εμάς; Δεν έγινε τίποτα, δεν είναι κακό σίγουρα, αλλά τι ήθελε να κάνουμε για το θέμα του;

    Όταν ήμουν λίγο μικρότερη από σένα, συνηθίζαμε να κάνουμε πάρτυ και να χορεύουμε. Ήταν ένα παιδί που ερχόταν μονίμως στις παρέες των κοριτσιών και έλεγε "θέλει καμία να χορέψει μαζί μου; σιγά μη θέλει" και μετά έφευγε γρήγορα, χωρίς να περιμένει να πάρει απάντηση. Λες να βρήκε ποτέ να χορέψει;
    Νιξ. Στην ουσία σου λέει ότι επικοινωνεί κανείς στη βάση των επιθυμιών του και της γενικής του επιθυμίας, αλλά δεν είναι ανελαστικός και μη δεκτικός στην επιθυμία του άλλου.

    Όταν πηγαίνει κάποιος σινεμά με την παρέα του, μόνον αυτός διαλέγει τα έργα που θα δούνε;

    Αν εσύ cornilios, έβρισκες μια ταιριαστή γενικά Top/Domme/Mistress που έκρινες ότι μπορούσες να εμπιστευτείς ως άνθρωπο, η οποία δεν ενδιαφερόταν ακριβώς γι αυτά που θέλεις εσύ αλλά σου έλεγε να χαλαρώσεις και να την αφήσεις να κάνει άλλα πράγματα, θα της έλεγες όχι;

    Αν της έλεγες όχι, γιατί θα το έκανες αυτό; Όχι αρκετή εμπιστοσύνη; Θα ένιωθες ότι δεν θέλεις να της δώσεις τόσο έλεγχο γιατί δεν νιώθεις άνετα τότε; Σε ενδιαφέρουν συγκεκριμένα πράγματα επειδή έχεις αποκλείσει όλα τ άλλα για λόγους πραγματικούς;

    Και γιατί αυτή που θα είχες βρει να μη νιώσει ότι θα ήταν το εργαλείο για την ικανοποίηση των δικών σου επιθυμιών και όχι των δικών της με όλα όσα αυτό συνεπάγεται;
    Οι πιθανότητες είναι λίγες για όλους.

    "Υπάρχει πληθώρα υποτακτικών που προσφέρεται και λέει ότι θα τα κάνει όλα για να με ευχαριστήσει, αλλά ακόμα δεν έχω βρει έναν που να ανταποκρίνεται στις ανάγκες και τις επιθυμίες μου", έγραφε ένας σαδιστής Κυρίαρχος, Leatherman σεβαστός για τον οποίο όλοι νόμιζαν ότι είχε τον κόσμο στα πόδια του.

    "Γιατί αναζητώ σκλάβο, όταν ξέρω πόσο μπελαλίδικο, πεισματάρικο και δύσκολο πλάσμα είναι ένας πραγματικός σκλάβος; Γιατί χωρίς σκλάβο να αποδομώ και να αναδομώ νιώθω σαν ένα πατημένο σκουπίδι και βαριέμαι που ζώ. Βρίσκω κάποιον, μιλάμε, τον μελετώ και αν δεν έχει βαριά θέματα και συνεχίζει να με καβλώνει μέχρι να καταλάβω το ποιόν του και τις αντοχές του, τότε τον αναλαμβάνω", δηλώνει κάποιος άλλος Κυρίαρχος.

    Αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να ξέρουν και οι δύο για τί πράγμα μιλάνε και να μιλάνε για το ίδιο πράγμα. Για να μπορέσουν να συγκλίνουν και να βρουν κοινό τόπο, είναι απαραίτητο να γνωρίζουν.

    Βοηθάει πολύ, πάρα πολύ, να ξέρεις τι είσαι και τι θέλεις. Αυτό το μαθαίνεις στη διαδρομή. Είναι σκληρό και δύσκολο. Και πάρα πολύ όμορφο.
    Συμβουλές για το BDSM κανείς δεν μπορεί να δίνει, όλοι λέμε τη γνώμη μας και τις σκέψεις μας ή έχουμε μια συμπαράσταση, συμπάθεια και κατανόηση για κάποιον που μας λέει το πρόβλημά του.
    Ναι, ε; Και γιατί θα δίνει τσάμπα συμβουλές κάποιος αντί να λέει τη γνώμη του χωρίς να τη λογαριάζει για συμβουλή;

     
     
  8. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Mistress search

    Βρήκα πολλά πράγματα που μου αρέσουν στην λίστα αλλα και πολλά που αυτήν την στιγμή δεν θα έκανα με τίποτα.

    Ο λόγος που έγινα μέλος, δεν ήταν και δεν είναι επειδή θέλω να υποταχτώ σε κάποια γυναικα.

    Περισσότερο από όλα, θέλω να είμαι σεξουαλικά χρησιμοποιούμενος από την σύντροφο μου στο sex. Ένα απλό μέσον ώστε αυτή να ικανοποιήσει οποιαδήποτε σεξουαλική ορμή έχει. Σε αυτά συμπεριλαμβάνεται και να είμαι στον έλεγχο της και κατά συνέπεια να εκτελώ εντολές.

    Και είναι πολύ σημαντικό να τονίσω ότι δεν θέλω να γίνω σκλάβος. Όλα αυτά ως παιχνίδι στο sex τα βλέπω και τίποτα παραπάνω.

    Τώρα δεδομένων όλων αυτών, δεν ξέρω άμα είμαι απλώς φετιχιστής η και κάτι από υποτακτικός. Για αυτό άλλωστε έβαλα και male bottom. Εγώ πάντως σκλάβος δεν γίνομαι, την ζωή μου την θέλω μονο και μονο για εμενα.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Mistress search

    Μια χαρά σε βρίσκω και θέλω να βρεις γρήγορα και καλά αυτό που θέλεις  

    Απλά είπα λίγο γιατί νομίζω ότι τα λέει αυτά η Astro και συμπλήρωσα μερικά δικά μου  
     
  10. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Mistress search

    Έχω δει μπόλικα νήματα "Θέλω Αφέντρα", δεν έχω δει κανένα "Βρήκα Αφέντρα", περίεργο μου φαίνεται... μένουμε με την απορία  
     
  11. Re: Απάντηση: Mistress search

    Που να ξέρω; Ο woohoo με ρώτησε αν μπορεί να δίνει συμβουλές στα παλια μέλη και του απαντησα οτι μπορεί. Μια και το έθεσες να συμπληρώσω οτι μπορεί επίσης να λέει τη γνώμη του χωρίς να τη λογαριάζει για συμβουλή  

    woohoo η tender lilly νομίζει πως το σχήμα αφέντρα - σκλάβος ειναι ο καθρέπτης του σχήματος αφέντης - σκλαβα και γράφει αναλογα. Ο καιρός θα σου δείξει αν ειχα δίκιο εγώ η αυτή  

    Υπομονή , μιά μέρα όλα θα γίνουν. Μέχρι να γίνουν ότι απορία εχεις ρώτα εμένα
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Mistress search

    Έχουν πολλά κοινά, το ένα σχήμα με το άλλο. Οπωσδήποτε δεν είναι τα ίδια. Είναι ένα ακόμα θέμα που απασχολεί γενικώς, εγώ έχω βρει ότι η διαδρομή διαφέρει, το αποτέλεσμα, όταν πετύχει η δουλειά, είναι ακριβώς το ίδιο. Πώς έλεγε ο Μαρκ Τουαίν "οι ευτυχισμένες οικογένειες είναι όλες ίδιες" ;

    Τα γνήσια παντού σπανίζουν  

    Υπεκφεύγεις ή μου φαίνεται; Ρώτησα κάποια πράγματα από πραγματικό ενδιαφέρον και δεν μου έδωσες απάντηση.

    Αλλά αυτό όταν συμβεί, τον woohoo να λέει μέσα του, μετά από χρόνια π.χ., τι θεός εκείνος ο cornilios και πόσο δίκιο είχε σε όλα, θα ήθελα να είμαι από μια μεριά να το αντικρίσω