Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mistress/slave Relationship

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Shadowfire, στις 26 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. Shadowfire

    Shadowfire New Member

    Ενα επιπεδο πανω απο τα συνηθισμενα...για αυτους που θα κατεβουν ολα τα σκαλοπατια...εκει οπου το φως χανεται...και οι ψιθυροι αποκτουν νοημα...


    Mistress/slave Relationship “Contracts"


    Lifetime Slavery Contract







    'Εγραψε η Μs.R…


    εγώ ο,_____________ ελεύθερα και χωρίς καταναγκασμό συναινώ στο να γίνω σκλάβος, ιδιοκτησία και κτήμα της_______________, A K A Mistress A….., γιά το υπόλοιπο της φυσικής μου ζωής.

    εγώ ο,______________ συμφωνώ να ακολουθώ όλους τους κανόνες όπως αυτοί ορίζονται από την Mistress A…..Η υποταγή μου σε Αυτή είναι εθελούσια και επιθυμητή και αποδέχομαι ελεύθερα όλους τους κανόνες, τις εντολές, τις απαιτήσεις και διαταγές Της.

    Μετά την υπογραφή αυτού του συμβολαίου θα καταστώ αυτόματα σκλάβος Της και θα θεωρούμαι πλέον ως προσωπική Της ιδιοκτησία.

    Δεν θα έχω πλέον οποιονδήποτε λόγο σχετικά με το τι συμβαίνει στη ζωή μου, και δεν θα παίρνω την οποιαδήποτε απόφαση χωρίς να συμβουλεύομαι την Κυρία μου και χωρίς να παίρνω την άδεια της. Θα συμμορφώνομαι με όλες τις εντολές Της ολοκληρωτικά. Αποδέχομαι να είμαι σκλάβος Της για το υπόλοιπο της ζωής μου.


    Κανόνες σχετικοί με την συμπεριφορά μου.



    -Είστε η Ανωτέρα μου και είμαι σκλάβος και ιδιοκτησία Σας.

    -Όλες οι Γυναίκες είναι Ανώτερες μου και πρέπει να απολαμβάνουν σεβασμού και να θεωρούνται ως έτσι.

    -Η οποιαδήποτε σκλάβα της Μistress A…. είναι επίσης ανωτέρα μου και πρέπει να απολαμβάνει της υπακοής μου.

    -Σαν σκλάβος θα πρέπει να Σας υπηρετώ και να ικανοποιώ την οποιαδήποτε ανάγκη, επιθυμία και απαίτηση Σας όσο καλύτερα μπορώ.

    -Οι ανάγκες, οι απαιτήσεις και οι επιθυμίες Σας θα προπορεύονται πάντα της οποιαδήποτε προσωπικής μου επιθυμίας.

    -Εάν η Κυρία μου θελήσει βοήθεια για την εκπαίδευση μου ή την άσκηση κυριαρχίας πάνω μου, Έχει το δικαίωμα να επιλέξει βοήθεια από οποιονδήποτε.

    -Η Mistress A….. θα έχει την τελική λέξη σε κάθε απόφαση που αφορά την ζωή μου και τις δοσοληψίες μου με τρίτα πρόσωπα. Είστε εξουσιοδοτημένη να ελέγχετε την οποιαδήποτε κίνηση μου.

    -Εκχωρώ όλες τις αποφάσεις που αφορούν τις προσωπικές μου δραστηριότητες σε Εσάς.

    -Τα λόγια Σας είναι διαταγές για μένα, και πρέπει να Σας υπακούω χωρίς αμφιβολίες και δισταγμούς.

    -Η όποια αμφισβήτηση των αποφάσεων Σας και/ ή ο όποιος δισταγμός να υπακούσω στις εντολές Σας είναι αιτία για την αυστηρή τιμωρία μου ή/ και για την επιβολή πειθαρχίας σε μένα.

    -Μπορεί να τιμωρηθώ την οποιαδήποτε χρονική στιγμή και σε οποιονδήποτε τόπο, απλά προς ενίσχυση της εικόνας της Ανωτερότητας Σας, ως προσφορά στις ανάγκες Σας για ψυχαγωγία, σαν απόδειξη της αφιέρωσης μου σε Εσάς ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο Εσείς επιλέξετε.

    -Οποτεδήποτε τιμωρούμαι θα Σας ευχαριστώ αμέσως.

    -Δεν υπάρχουν safe-words για μένα, εκτός αν αισθανθείτε ότι τις έχω ανάγκη.

    -Δεν μου είναι επιτρεπτό να κάθομαι χωρίς άδεια.

    -Θα παραμένω ολόγυμνος ή θα φοράω τον ρουχισμό που Εσείς μου επιτρέπετε.

    -Θα διατηρώ το σώμα μου καθαρό και υγιές προς δική Σας χρήση και ευχαρίστηση.

    -Έχετε την ολοκληρωτική εποπτεία της σεξουαλικής μου ζωής.

    -Έχετε στην κατοχή Σας και μπορείτε να κάνετε χρήση του οποιουδήποτε μέρους του σώματος μου προς απόλαυση και ευχαρίστηση Σας.

    -έχω την υποχρέωση να είμαι πάντα διαθέσιμος για Εσάς και την σεξουαλική Σας απόλαυση την οποιαδήποτε χρονική στιγμή και σε οποιοδήποτε μέρος.

    -Η δικιά μου σεξουαλική ευχαρίστηση δεν έχει καμία σημασία.

    -Ο αυνανισμός είναι ολοκληρωτικά απαγορευμένος χωρίς την άδεια ή και επίβλεψη Σας. Αυνανισμός χωρίς την άδεια Σας είναι αιτία τιμωρίας μου.

    -Δεν θα έρθω ποτέ σε οργασμό χωρίς την άδεια Σας. Οργασμός χωρίς εξουσιοδότηση είναι αιτία αυστηρής μου τιμωρίας.

    -Έχετε δικαίωμα να μου επιβάλετε το δέσιμο των γεννητικών μου οργάνων ή την εφαρμογή ζωνών αγνότητας ή άλλων παρόμοιων μηχανισμών.

    -Αποδέχομαι να Σας υπηρετώ με όποιο και με όλους τους τρόπους που οι σωματικές μου ικανότητες επιτρέπουν, συμπεριλαμβανομένων αυτών της χρήσης μου ώς σταχτοδοχείου ή αποχωρητηρίου.

    -Θα αποδεχτώ την όποια τροποποίηση του σώματος μου Επιθυμείται.


    ο _____(νομικό όνομα)_____σκλάβος, δεν έχει δικαιώματα παρά μόνο τα προνόμια τα οποία η _______(νομικό όνομα)_____(Mistress A….) μπορεί να του απονείμει. Αυτά τα ίδια προνόμια είναι δυνατόν να του αφαιρεθούν όπως και όποτε αυτή νομίσει και επιθυμεί.

    Με τις παρακάτω υπογραφές συμφωνούμε με τα αναγραφόμενα σε αυτό το συμβόλαιο.

    Υπογραφή της Mistress



    Υπογραφή του σκλάβου, προσωπικής ιδιοκτησίας
     
  2. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    πολυ καλο συμβολαιο! Εσεις το γραψατε?
     
  3. Shadowfire

    Shadowfire New Member

    Οχι slv_hana. Δεν το εγραψα εγω. Το βρηκα καπου κ το χρησιμοποιησα, προκειμενου να το δουν κ οι οσοι φιλοι του forum δεν το γνωριζαν.
    Ειναι πραγματι πολυ καλο. Βεβαια λειπει κ ενα κομματι....
     
  4. potty65

    potty65 Regular Member

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    Ισως γίνομαι λίγο σπαστικός αλλά πρέπει να σας πω, ότι για την Ελλάδα, όπως και για οποιαδήπτε άλλη ευνομούμενη χώρα, το κύρος αυτού του συμβολαίου ισοδυναμεί με το κύρος αντιστοίχου συμβολαίου μεταβιβάσεως της Ακροπόλεως. Από νομικής απόψεως είναι έκτρωμα, από άλλη άποψη μπορεί να είναι ωραίο, γιαυτό αφήστε τα νομικά κατά μέρους..
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    σπαστικός ίσως γίνεσαι αλλά το δίκιο σου το έχεις potty65 αν σκεφθεί κανείς πως μιλάς βάση δικής σου αισθητικής άποψης που σίγουρα συμερίζονται και άλλοι.
    Στην δική Τ/τους όμως αισθητική μπορεί το παραπάνω με την συγκεκριμένη ορολογία δίνει ένα ιδιαίτερο χρώμα στην σχέση.
    Φυσικά δεν αναγνωρίζεται το ανωτέρω συμβόλαιο νομικά εντός και εκτός συνόρων αλλά για κάποιους στέκει ως συμβολισμός έχοντας ιδιαίτερο νόημα.

    ΥΓ Πάντως αν μου μεταβίβαζαν την ακρόπολη δεν θα με χαλούσε λολ
     
  6. gaby

    gaby Guest

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    Ποτέ Κ/κανείς δεν είπε ότι έχουν νομική ισχύ αυτά τα συμβόλαια.

    Είναι όμως, απ ότι γνωρίζω, δεσμευτικά εντός του lifestyle.
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    Ευχαριστούμε shadowfire.

    Θέλω να εκθέσω κάποιες σκέψεις μου. Δεν γραφω με "τον/την" (βρίσκω άκομψη, αναγκαία όμως, αυτή τη χρήση της γλώσσας) αλλά ανεφέρομαι σε Ο/ολους Ο/ολες.

    Υπάρχουν διάφοροι τύποι συμβολαίων. Αυτός που μας παρουσίασε ο shadowfire είναι ας πούμε "ακραίος" (διαρκείας---- "οσο ζω" / για μένα δεν υπάρχουν λέξεις ασφαλείας κλπ.). Δικαιολογημένο για μια σκλαβα. Πάνω στον ενθουσιασμό της, νιώθει πως είναι έτοιμη να υπογράψει οποιοδήποτε συμβόλαιο, ακόμα και να στηθεί στη λαιμητόμο.

    Ενας Κυρίαρχος όμως? Ισως θα αποδεχόταν ένα τέτοιο συμβόλαιο σε μιά και μοναδική στιγμή με μία μοναδική σκλάβα που μ' αυτή θα αποφάσιζε να δεθεί μια ζωή. Οταν θα έκανε το M/s γάμο του.

    Τα συμβόλαια μπορεί να μην έχουν νομική ισχύ, αλλά έχουν κάτι παραπάνω. Συναισθηματική ισχύ. Η στιγμή υπογραφής του συμβολαίου, του όποιου συμβολαίου, είναι ιερή. Εκείνη τη στιγμή η σκλάβα προσφέρει θυσία τον εαυτό της σ' Εκείνον και ομολογεί τη θυσία της με το συμβόλαιο. Και Εκείνος, δεχόμενος αυτή την προσφορά, αναλαμβάνει τη ζωή της μ' ενα μυστικό δεσμευτικό όρκο.

    Η αυταρέσκεια των Κυριάρχων δεν έχει θέση τη στιγμή αυτή.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    shadowfire ευχαριστώ.

    Θα μ΄ενδιέφερε το κομμάτι που λείπει για να είμαι ειλικρινής και όχι από περιέργεια βέβαια...
    Αρχίσαμε να γράφουμε το συμβόλαιο μας με Τον Κύριο μου, το οποίο θα υπογραφεί όπως Εκείνος Αποφάσισε, όταν θα ζούμε πια μαζί.
     
  9. Shadowfire

    Shadowfire New Member

    Πραγματικα χαιρομαι που βρηκατε ενδιαφερον το "Συμβολαιο" κ ευχαριστω κ εγω για τις ομορφες τοποθετησεις σας.

    Βεβαια, νομικη υποσταση δεν μπορει να εχει, αφου υπαρχει σχετικη νομοθεσια σε παγκοσμια διακλαδωση ανθρωπινων δικαιωματων, η οποια απαγορευει τετοιου ειδους σχεση. Αλλωστε δεν ειναι αυτος ο σκοπος του.

    Ομως, οπως σωστα επισης αναφερθηκε απο την αγαπητη κ ευγενικη carissa[L_T] και Τον KyriosG , δινει ένα ιδιαίτερο χρώμα στην σχέση κ ταυτοχρονα μπορει να αποτελεσει ενος βαθυτερου νοηματος συμβολισμο.

    Η ομορφια του σχεδιασμου βρισκεται βεβαια στην εκτελεση, την εφαρμογη και την αποτελεσματικοτητα του.

    lara[E-p] θα δωσω κ το κομματι που λειπει...Απλα ειμαι λιγο πιεσμενος απο χρονο το τελευταιο διαστημα, κ ως εκ τουτου ειναι κ αρκετα φειδωλη η συμμετοχη μου στο BDSM Community.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Mistress/slave Relationship

    Σ΄ευχαριστώ  
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    και προ πάντων ηθική στα πλαίσια του lifestyle θα ήθελα να συμπληρώσω KyriosG.

    Πως θα Β/βλέπατε κάποιον που δεν τήρησε αυτό που ο Ι/ίδιος έχει υπογράψει άσχετα με την νομική (που όντως δεν έχει για όλους τους λόγους που αναφέρθηκαν) ή όχι ισχύ του;

    shadowfire, θεωρώ πως λείπει το μέρος, που αναφέρεται στις υποχρεώσεις του Master / Mistress και που υπάρχει πάντα σε όλα τα συμβόλαια, που έχω δει (τα lifetime τουλάχιστον).
     
  12. a939m

    a939m New Member

    RE: Mistress/slave Relationship "Contracts"

    Πολύ καλό το συμβόλαιο. Το μόνο που θα συμπλήρωνα είναι να το υπογράψουν και 2 μάρτυρες. Επίσης όλος ομισθός και τα εισοδήματα τοθ σκλαβου/βας πρέπει να τα διαχειρίζετε ο master. Ο σκλαβος σκλάβα δεν θα χάνει την ακίνητη περιουσία του/της.
    a939m