Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

More secrets....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 29 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Τι δεν θα λέγατε ποτέ στον/στην υποτακτικό/ή σας;
    Θα το εκτιμούσα αν γράφατε και το λόγο.



    Οδηγίες χρήσης
    Όπως καταλαβαίνετε το thread αυτό είναι μόνο για μέλη που δηλώνουν Κυρίαρχα. Οποιοδήποτε post δεν περιέχει απάντηση στο παραπάνω ερώτημα θα παρακαλούσα τους διαχειριστές να σβήνεται.
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: More secrets....

    Για κάποιο καιρό ενδεχομένως να έκρυβα κάτι. Ειδικά αν θα της μείωνε την αυτοπεποίθηση και της εκοβε τα φτερα. Αλλά σε βάθος χρόνου, κι επειδή θέλω να ζω ανοιχτά, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το αναφέρω. Θα εβρισκα τον τρόπο.

    Γενικώς απεχθάνομαι τους ανθρώπους που παίρνουν μυστικά στον τάφο τους.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν υπάρχει κάτι, που δε θα το έλεγα ποτέ. Με ό,τι βάρος και αν κουβαλάει αυτό και ό,τι φθορά και αν μου επιφέρει.

    Η μεταξένια μου με χαρακτηρίζει ως έναν επικίνδυνο σαδιστή και πολλές φορές κακό άνθρωπο. Έναν από τους πιο βασικούς λόγους, θεωρεί την επιλογή μου να μην τις κρύβω τίποτα.

    Για εμένα είναι προσωπική μου αρχή μου και συνδέεται άμεσα με την υποκειμενική έκφραση της ελευθερίας μου. Αν δεν μπορεί να το ανεχτεί αυτό ο υποτακτικός μου, γιατί να τον έχω;

    Δε σου κρύβω ό,τι σε κάποιες περιπτώσεις είναι κι ένα καλό μαστίγιο, που μου προσφέρει μία απολαυστική ικανοποίηση.

    Σίγουρα πάντως τις περισσότερες φορές δεν βοηθά στο χτίσιμο...
     
  4. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: More secrets....

    Δεν της λέω τι θα ζήσει (και θα μάθει) στην ζωή της δίπλα μου.
    Τώρα δεν μπορεί να το καταλάβει. Θα αρχίσει να τρέχει σαν τρελή.
    Κάθε "φάση" έχει τον χρόνο της και την ώρα της.
    Οταν είναι έτοιμη για αυτή την "φάση", θα την ζήσει, θα την απολαύσει(?) και ύστερα θα της την πω.
    Και είμαι σίγουρος πως θα την καταλάβει καλύτερα (όπως συμβαίνει μέχρι σήμερα) από το να της λέω "πρόωρα παραμυθάκια".
    Οπότε, μετά από πολλά χρόνια, είτε θα τα ξέρει όλα, είτε θα έχω μείνει ολομόναχος.
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: More secrets....

    τις προσωπικες μου σκεψεις..τα "δικα μου" προβλήματα, να το πω καλλιτερα..
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν θα του ελεγα πως περα απο χαστουκια, εξευτελισμους και καθε ταπεινωση, τον θεωρω φιλο και "ερωτικο" συντροφο.
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: More secrets....

    δεν θα ελεγα ποτε μια προταση γαμου...



    θελεις και το λογο?
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν θα του έλεγα ποτέ σε κανένα, ότι είμαι ερωτευμένη μαζί του,
    ενώ αντίθετα αν το ένοιωθα, θα του έλεγα ότι τον αγαπάω.

    Το να μην το λέω δεν σημαίνει ότι δεν το αισθάνομαι.
    Σαν συναίσθημα τον έρωτα τον θεωρώ αλητάμπουρα, άπιστο και απρόβλεπτο.
    Πιστεύω ότι μπορεί να με επισκεφθεί ξαφνικά, με άτομα που μπορεί να γνωρίσω και να κεντρίσουν την προσοχή Μου και που μπορούν να σταθούν για λίγο στην ζωή μου και να προσπεράσουν.

    Σαν συναίσθημα λοιπόν επειδή θέλω να τον ζω όποτε με θυμάται… τον θέλω ελεύθερο και χωρίς αποκλειστικότητες.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Τα πάντα, on a need to know basis
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: More secrets....

    Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να μην πω σε οποιονδήποτε, οτιδήποτε - αν δεν αφορά τρίτον, που επιθυμεί εχεμύθεια. Επιπροσθέτως όποτε λέω αλήθεια, όλοι νομίζουν πως ψεύδομαι. Γιατί να κουράζομαι, λοιπόν;
    Ο μόνος λόγος να κρύψω κάτι, θα απέρρεε από τον φόβο να παρεξηγηθώ και να εκληφθώ ως 'ειλικρινής' για λόγους ηθικής τάξεως, τάχα.
    Δεν επιθυμώ να συμβαδίζω με τις κανονιστικές δοξασίες της τεράστιας πλειοψηφίας των ανθρώπων.
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member


    Όσον αφορά την ζωή μου κάποιο πρόβλημα ίσως που θα με έκανε να νιώθω αδύναμος. (Μάλλον παρα είμαι εγωιστής)
    Όσον αφορά το παιχνίδι μας δεν θα της πω τίποτε παραπάνω από αυτά που χρειάζετε να ξέρει.
     
  12. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Η απολυτη ειλικρινια ειναι εκφραση σαδισμου.( ομοιως η συχνη απαιτηση για "απολυτη" ειλικρινεια ειναι εκφραση μαζοχισμου.)
    Εξαισιο δεν βρισκετε?

    Δεν θα της ελεγα ποτε οτι βρισκεται στο bdsm για τους λαθους λογους . Θα το ανακαλυπτε μονη της βιωματικα γιατι ετσι θα ηταν ο μονος τροπος να το κατανοησει.
    Αναφερομαι σε θλιμενους ανθρώπους που κανουν ομοιοπαθητικη με τον πονο για να βαλουν ταχα μια ταξη στο μπουρδελο του μυαλου και του ψυχισμου τους.