Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

New blood?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 24 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Απαντώντας σε ερώτηση παραπάνω θα πω πως όταν ανακαλύπτεις πράγματα για τον εαυτό σου πολλες φορες τρομάζεις και το βάζεις στα πόδια. Αυτό έπαθα.
    " Η γνωριμία αναθερμανθηκε
    είναι σχεδόν αδύνατο να φύγεις όταν συμβεί το μαγικό κλικ και στους δύο.
    Εκείνος απλά περίμενε, το ήξερε.
    Λάθος μου που δεν συζήτησα μόνο διάλεξα το δρόμο της φυγής.
    Άλλωστε μπορείς να τρέξεις μακριά απ' όλα, εκτός από αυτά που έχεις μέσα σου.
     
  2. periandros_

    periandros_ Regular Member

    Ορθώς αγαπητή Cinnamon , αποφανθήκατε πως αν κάποιος δεν ξέρει ποιος είναι , δυσκόλως θα βρει αυτό που γυρεύει , και αν το βρει ( να προσθέσω ) θα δύναται να το υποστηρίξει ;

    Δεν υπάρχει ούριος άνεμος , για αυτόν που δεν ξέρει που πηγαίνει !

    Αίσθηση μολαταύτα , μου προξένησε η επισήμανση άλλου μέλους , πως το bdsm δεν υπάρχει , πως είναι ένα ωραίο παραμύθι . Σεβαστή η άποψη , εν τούτοις θα ήθελα να διαβάσω και τις τοποθετήσεις άλλων μελών επ ΄αυτού .

    Είναι το bdsm παραμύθι ; Ψευδολόγημα ;
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ω , ντηαρ @tithon
    ουτε καν με ενδιαφερει για ποιες ή ποσες ειναι οι επιλογες των αλλων
    αν αυτο καταλαβες απο το ποστ μου κανεις Λαθος
     
  4. KASEFI

    KASEFI New Member

    Αμάν πια αυτή η ευαίσθητη politically correct ματιά σας... και άντε να αποδείξεις μετά ότι δεν είσαι ελέφαντας!!!!
    ΔΙΟΡΘΩΣΗ/ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ!!!!!
    Προσοχή προσοχή!!!!
    Ότι ανέφερα στο ποστ σε γένος αρσενικό... ισχύει και για όσα φύλα θέλετε....
    Ουφ το ειπα και ησύχασα και αποσύρομαι στην σεξιστική πλευρά μου....
    Καλή συνέχεια!!!
       
     
  5. open_mind

    open_mind Regular Member

    Καλώς ήρθες!!!  
     
  6. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Για να ξεκαθαρίσω κάποια ερωτηματικά ίσως που έμειναν στο πρώτο μου ποστ.
    Ναι διαβάζοντας εδώ τρόμαξα.
    Έπεσα πάνω στα πιο ίσως σκληροπυρηνικα ποστ.
    Τόση βία, τόσος πόνος, πόνεσε η ψυχή μου .
    Δεν κατακρίνω κανέναν , εφόσον και οι δύο πλευρές αρέσκονται σε αυτό.
    Απλά επιλέγω να απέχω.
    Δεν κάνει για μένα, δεν κάνει για τη ζωή μου.
    Έχω μια δουλειά απαιτητική, έχω ένα σπίτι, έχω παιδιά που τα φροντίζω μόνη μου, δεν μπορώ λοιπόν να κάθομαι να γλύφω τις πληγές μου σαν τη Χουρεμ, εγώ κυνηγάω το χρόνο και ο χρόνος εμένα.
    Έπειτα και καψούρα τελειωμένη να ήμουν, αν έβλεπα τον άνθρωπο μου να ηδονιζεται προκαλοντας μου τόσο πόνο , θα ξενέρωνα.
    Να είναι απόλαυση, όχι κακοποίηση.
    Ισως δεν κάνω για εδώ, δε θελω ντε και σώνει να μπω σε αυτό το χώρο.
    Σαν και μένα σίγουρα υπάρχουν πολλοί εκεί έξω και πιθανόν και εδώ μέσα , δεν ήταν ο άντρας μου ο τελευταίος των μοικανων.
    Ούτε θέλω " άντρας να ναι και ό,τι να ναι"
    Και δεν έχω και πρόβλημα να είμαι μόνη μου.
    Ούτε φυσικά να καταπιέσει κάποιος τα θέλω του για μένα, ούτε εγώ να καταπιεστω, γιατί κάτι τέτοιο δεν έχει διάρκεια, αργά η γρήγορα θα σκάσει η φούσκα. Πρεπει ο δότης να είναι απολύτως συμβατός, είτε εντός bdsm , είτε εκτός .
     
  7. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Μου άρεσε η εισαγωγή σου που είναι πολύ ανθρωπινη.

    Όμως κάτι με παραξενεψε. 40 ουσα, ητοι εμπειρη περι τα της ζωης, τρόμαξες και διέλυσες μια σχέση με βαση διαφορα που διαβασες, και μετά την αναθερμανες?
    Μήπως αυτό σημαίνει βιασύνη στη λήψη αποφάσεων και στην εξαγωγή συμπερασματων?

    Σε κάθε περιπτωση, καλες βολτες, ψάξε αυτό που πραγματικα σε καυλωνει πέρα από τις οποίες αναστολές σου.
     
  8. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Δεν ήταν- είναι σχέση ακόμα
    Για αυτό έγραψα " γνωριμία"
    Ακόμα " ψήνεται" η κατάσταση
    Νομιζω στην ψυχολογία είναι γνωστό πως υπό συνθήκες πίεσης- σοκ- άγχους, όπως θες πεστο, σαφώς και οι κινήσεις είναι σπασμωδικές.
    Ευχαριστώ ☺
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το πιο βασικό είναι να σου πούμε: Καλώς ήρθες στο Φόρουμ και καλό κουράγιο!
    Μια παρατήρηση μόνο για τα όσα διάβασες (και ορθώς) σου έχουν κάνει εντύπωση.
    Η γκάμα που πραγματεύεται το BDSM είναι τόσο μεγάλη, που θα μπορούσες να διαβάζεις πολλές ώρες καθημερινά και ακόμα να ανακαλύπτεις και άλλα.

    Πάντως ένας γενικός κανόνας που λέγεται-γράφεται είναι πως: Your Kink is not My Kink ..
    Με άλλα λόγια, είναι αναμενόμενο τα θέλω, φετίχ, όρια κλπ, του ενός να μην ταυτίζονται με πολλών άλλων. Αυτό δεν πρέπει να μας προβληματίζει, το αντίθετο μάλιστα.
    Γιατί σίγουρα δεν υπάρχει ᾽᾽σωστό᾽᾽ και ᾽᾽λάθος᾽᾽ στα θέλω μας, παρά μόνο στις επιλογές μας.
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Όσο πιο ειλικρινεις είμαστε με τον εαυτό μας, όσο καταφέρνουμε δηλαδή, τόσο πιο μεγάλες οι πιθανότητες να είμαστε καλα. Με παρέα ή μόνοι μας.

    Welcome  
     
  11. drive

    drive darkcorner..

    ατ καλά...η τελευταία που κολαει δε ξέρω....αλλά ωραία φαίνεται σαν πρόταση χαχαχα
     
  12. Δεν χρειάζεται να ρωτάς. Μόνο εσύ ξέρεις τι είσαι, διότι είσαι αυτό που αισθάνεσαι