Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

nick name

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Pain-Inducer, στις 29 Μαρτίου 2019.

  1. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    Κοιτωντας - χαζευοντας σημερα τα μελη μας εδω μεσα και βλεπωντας τα ψευδωνυμα στο μυαλο μου ηρθαν οι πρωτες συζητησεις οι ιντερνετικες στο mirc . τοτε δηλωνα και απο το νικ μας θυμαμαι τα χαρακτηριστικα μας . κεφαλαια οι Κ μικρα οι υ . οι υ που ανοικαν σε καποιον - καποια το δηλωναν εχοντας μετα το ψευδονυμο τους σε αγκυλη τα αρχικα απο το ψευδονυμο του Κ τους .
    ερωτησεις που εχω να κανω .
    1 το κρινεται απαραιτητο να ξεχωριζουν τα ψευδωνυμα ?
    2 ειναι πολυ τυπικο να δηλωνετε η αποκλειστηκοτητα σε καποια καποιον υ?
    3 θα αλλαζε καποια καποιος το ψευδονυμο του για να παει βαση κανονων?
    4 τα βρισκετε αυτα πολυ τυπικα?
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Ας κάνω την αρχή. Πολύ τυπικό δεν το βρίσκω, ούτε καν τυπικό. Καταπιεστικό το βρίσκω. Ανελευθερια έκφρασης και βούλησης. Εξάλλου εδώ μέσα δεν είμαστε όλες/οι Κ και υ. Η καθεμία και ο καθένας μας επιλέγει το νικ νεημ που του αρέσει και του ταιριάζει, άλλες/οι επιλέγουν να δώσουν ένα κάποιο στοιχείο τους στο ψευδώνυμο τους, άλλοι στο προφίλ τους , άλλοι πουθενά. Δεν βρίσκω το νόημα στο να ακολουθούμε όλες/οι ένα συγκεκριμένο μοτίβο.
    Κάτι τέτοιο θα με έβρισκε σύμφωνο σε ένα πάρτυ ή μια συνάντηση ως "παιχνίδι" ή ως ένας τρόπος να βοηθήσεις στην προσέγγιση μεταξύ κάποιων ατόμων αλλά μέσα σε φόρουμ; Γιατί;
     
  3. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μου αρέσει αρκετά και με βολεύει επίσης, καθώς απλοποιεί την αλληλεπίδραση με τρόπους που θα καθίσταντο δύσκολοι στην βανίλα καθημερινότητα. Άρα, για μένα, αξιοποιεί το ότι έχουμε ένα δικό μας περιβάλλον έκφρασης. Τιμά τους κόπους δημιουργίας ενός τέτοιου forum. Υποχρεωτικό??? Όχι, σε έναν τόσο 'ανοιχτό' χώρο.
    Καθόλου, αν και δεν είμαι σίγουρος τι εννοούμε εδώ!! Τυπικό το να δηλώνεται (γενικώς) η αποκλειστικότητα? Ή το εάν είναι τυπικό να δηλώνεται στο nick?
    Για την πρώτη περίπτωση η δήλωση ισχύει σε κάθε σχέση (από ζευγαράκια σχολείου, από βανιλα, από -ιδίως μάλλον από- παντρεμένους κ.λ.π.) Δλδ αν δει κάποιος τον/ην σύζυγό σε μπαρ να έχει βγάλει τη βέρα, θα πει: "Αγάπη μου δεν είσαι καθόλου τυπικός/ή."???
    Για την δεύτερη, θεωρώ πως το ίδιο το υ θα ένιωθε άσχημα αν δεν είχε την τιμή και την ασφάλεια του ονόματος στο κολλάρο. Μπορεί να κάνω και λάθος, κρίνοντας από άτομα που ταιριάζουν με εμένα.

    Αυτό, όμως, που δεν ξέρω, είναι το εάν μερικοί/ές Κ, ενώ μοιράζονται την ιδιοκτησία ή/και εκπαίδευση με άλλο Κ, θα άντεχαν να δουν το όνομά τους μαζί με κάποιου άλλου/ης στο ίδιο κολλάρο. Ωραία ιδέα για νήμα ΓΜΤ!!!
    Εάν δεν το ήξερα ήδη και με ενημέρωναν περί αυτού, ναι θα το άλλαζα. Πρώτα γιατί θα εξυπηρετούσε εμένα τον ίδιο!!!
    Σε έναν χώρο που στηρίζεται σε αυστηρές αρχές, αυστηρές συμπεριφορές, απαρέγκλιτους κανόνες, καταναγκασμό και πλήρη έλλειψη δημοκρατίας και ελευθερίας, φυσικά και όχι (συναινετικά όλα αυτά, ε?).
    Σε έναν χώρο που μπορεί να αναφερόμαστε σε όλα αυτά, αλλα το όλο κλίμα είναι πιο χαλαρό (δλδ μπορεί μια κύρια συζήτηση να αφορά σε σουβλάκια, στον Ολυμπιακό, ή στον "άτιμο τον καυστηρατζή που με πήδηξε και δεν ξαναφάνηκε, ο αλήτης"), ε τότε μπορεί να φαίνονται και υπερβολικά, τι να πω? Και με το... δίκιο τους μάλλον!!!
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2019
  4. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

    None of the above, δηλαδή η Απάντηση 4.
     
  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Είναι όνειρο ζωής για μένα,να είμαι με κάποιον Κ και να θέλει να βάλει δίπλα στο νικ του την αγκύλη με το όνομά μου!
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Πάει χάλασες κι εσύ.  
     
  7. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    τυπικα ναι . ομορφα ομως . και αυτα τα πραγματα ειναι ο χωρος . η τυπικοτητα και η ασυμετρια των σχεσεων . αν ηταν ολα ισα τωτε γιατι να υπαρχει .
     
  8. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Στην πορεία προστέθηκαν νέα χαρακτηριστικά στις προτιμήσεις μου, αλλά δεν θεώρησα σκόπιμο να αλλάξω το nickname, έτσι ώστε να τις καθρεφτίζει απόλυτα. Μ' αυτό με ξέρουν, όσοι με ξέρουν, έτσι συστήθηκα όταν μπήκα στο forum πριν από πολλά χρόνια, και το κρατώ και για συναισθηματικούς λόγους!
     
  9. Εχω ταυτιστεί. ..θέλω ακριβώς το ίδιο ..ενα κ να βάλει σε αγκύλη το ονομά του δίπλα στο δικό Μου 
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Για τα καρπούζια είναι χρησιμότατα... Με την βούλα..!
    Γλυτώνει ο μανάβης και το "όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω"...
     
  11. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Εγώ δεν θα άλλαζα το nick μου..είναι η πρωσοπογραφία μου..είναι αυτό που είμαι..
    Εξάλλου είμαστε με τις εξαιρέσεις..Όχι με τους κανόνες.
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2019
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αμ δε....