Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Nipple Torture

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος eros_hermes, στις 17 Ιουλίου 2005.

  1. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Αποφάσισα να γράψω γι αυτό το θέμα, γιατί θέλω να ακούσω τις απόψεις σας. Είναι κάτι που με έχει απασχολήσει πολύ καθώς με αηδιάζει- κατά κάποιο τρόπο-να ακούω όλα αυτά τα τριτοκοσμικά βασανιστήρια που τα κάναν οι Τούρκοι στον Μικρασιατικό στην προγιαγιά μου( τους τρυπούσαν τις ρώγες, τις έκοβαν, τις έκαιγαν κ.τ.λ.)
    Ενα νορμάλ παιχνίδι sm είναι ο πόνος και η επιβολή- προσωπική μου άποψη- σε λογικά πλαίσια. Το στήθος, τόσο για τους άντρες και περισσότερο για τις γυναίκες- που πρέπει να το προστατεύουν για να μην έχουν προβλήματα μελλοντικώς( από προβλήματα με τη γαλουχία μέχρι τα πιο απλά), πρέπει να μην ταλαιπωρείται. Οποιοσδήποτε πόνος πρέπει να είναι λογικός. Όχι στο βωμό της ηδονής να καταστραφούμε κι όλας! Έλεος!
    Τί είναι αυτά που ακούω με βελόνες κτλ; Μήπως κάποτε θα πρέπει να γίνει ο διαχωρισμός, μέσα στο μυαλό όλων μας, μεταξύ sane and insane habbits;Άλλο το sm και άλλο να βγάζουμε αποθημένα. Υπάρχουν και άτομα που γουστάρουν να κόβουν τις φλέβες τους, ίσα ίσα για να δουν το αίμα τους να κυλάει. Πρέπει και αυτό να το εντάξουμε στο sm , τη στιγμή που, πιστέψτε με, δεν απέχει πολύ από οποιοδήποτε άλλο εξωφρενικό βασανιστήριο.
    Ειλικρινά, συγχωρέστε με, αν προσβάλλω κάποιες καταστάσεις- όχι άτομα-, αλλά αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη. Θαρρώ, πως έχει ξεφύγει λίγο το πράγμα. Αυτό που αναζητούμε όλοι μέσα μας, είναι η υποταγή ή η κυριαρχία σε κάποιον- πρωτίστως σε εγκεφαλικό επίπεδο- και μετά σε ο,τιδήποτε άλλο. Το ότι ο Κυρίαρχος-η μπορεί να ελέγχει το σώμα της υποτακτικού-ης, είναι καθαρά για να υπενθυμίζει τη θέση του και όχι για να βγάζει τα απωθημένα του ή ο,τιδήποτε άλλο κρύβεται στο υποσυνείδητο-άξιο μελέτης του Φρόυντ-.
    Αν υπάρχουν άτομα που αρέσκονται στο να τρυπάνε το στήθος τους ή να τρυπάνε το στήθος των άλλων, θα τους προτεινα να πάνε εθελοντές στο Ιράκ, ή ακόμα καλύτερα στο Fear Factror- να βγάλουν και φράγκα-.

    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Nipple Torture

    Τράβηξα μια φρίκη πάλι!

    Lady_Selene το D/s και το M/s σαν σχέσεις μπορεί να συμπεριλαμβάνουν το S/M αλλά όχι και απαραίτητα (τα έχουμε ξαναπεί, διάβασε). Ετσι και το S/M μπορεί να υπάρχει και να βιώνετε μόνο του χωρίς την D/s και M/s σχέση.

    Το S/M είναι ένα τεράστιο θέμα από μόνο του και φυσικά εννοώ το πως το βιώνει κανείς..
    Κάποιοι το ζουν απλά σαν πόνο (μικρά κτυπηματάκια, χαστουκάκια κλπ) και κάποιοι στην πιο ακραία μορφή του.

    Καμία κατάσταση δεν έχει ξεφύγει και πίστεψέ με.

    Μάλλον δεν κατάλαβες ότι μιλάμε για ερωτικό σαδισμό και όχι για ψυχασθενείς, σχιζοφρενείς, οσιομάρτυρες η λοκατζήδες ετοιμοπόλεμους σκληραγωγημένους στις κακουχίες.
    Συνήθως τα άτομα που αρέσκονται να πονούν είναι πολύ ευαίσθητα για να τους αρέσει η πρόταση σου ... περί Ιράκ και Fear Factror.

    Μην τα υποτιμάς σε παρακαλώ και κατά συνέπεια όλους εμάς.

    Για δες το πόσα άτομα – μέλη έχει το forum.
    Λες να έχουμε μαζευτεί εδώ όλοι όσοι είμαστε για δέσιμο?
    Σου είπα η διάφορα είναι μόνο στο πως κάποιοι σε σχέση με άλλους βιώνουν το S/M

    Δεν έχω χρόνο επιφυλάσσομε να πω περισσότερα.


    Ρίξτε μια ματιά:
    Breast Punishment Primer
    http://www.domsub.info/breastprimer.html
     
  3. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Γλυκιά μου Εύα, αποτελώ κι εγώ μέλος του forum, οπότε σε καμία περίπτωση δεν υπονόησα ότι ήμαστε για τα σίδερα.Δεν αναφέρθηκα σε συγκεκριμένα άτομα-και το τόνισα αυτό-αλλά στην ακρότητα που θεωρώ ότι παρουσιάζει το τρύπημα των Nipples με βελόνες.Αυτό το ξανατονίζω, και επιθυμώ να γίνει κατανοητό.
    Επίσης τόνισα ότι είναι καθαρά δική μου άποψη, και ότι το βλέπω ως φαινομενο που με ανατριχιάζει.Αυτό και μόνο και τίποτε παραπάνω.

    Νομίζω πως μπορούμε ελεύθερα να λέμε τη γνώμη μας...όχι;Αυτό και έκανα λοιπόν.

    Σε ευχαριστώ όμως για την απάντησή σου και θα χαρώ να ακούσω τον αντίλογο από όλους σας έτσι ώστε να μπορέσω να δω μέσα από τα δικά σας μάτια, αυτό που σας αρέσει

    Ευχαριστώ:lol:
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    τότε εκείνοι που περνούν σκουλαρίκια στις θήλες τι είναι ;
    πολύ θετικό Κυρία Lady_Selene ότι Βλέπετε το σκλάβο σαν άνθρωπο και όχι σαν αντικείμενο αλλά δεν είναι και τόσο ακραίο ένα μανταλάκι ή ένα δάγκωμα ,αν ο άλλος γράφει ότι γουστάρει και βελόνες γούστο του καπέλο εφόσον όλα είναι κοινη συνενέση...
    όσο αφορά το θέμα ασφάλειας Ο Κυριος Mr Aboriginal Απάντησε πλέον ορθά όπως και η slv_hana για τις μετέπειτα συνέπειες

    όσο αφορά το Nipple Torture δεν έχω να προσθέσω κάτι σημαντικό είναι μικρές οι γνώσεις μου απλά απάντησα Στη Κυρία Lady_Selene
     
  5. Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω καθώς και με το κείμενο του blinfold.
    Lady Selene οι απόψεις ειναι πολύχρωμες, όπως και οι ανθρώποι που τις εκφέρουν  
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Είναι γνωστό στους κύκλους των ανρθωπων που ασχολούνται με το bdsm φαντάζομαι ότι τα "όρια" έχουν γίνει για να ξεπερνόνται!

    Καθένας εχει σαφώς διαφορετικές ανοχές στον πόνο και διαφορετικά γούστα ή προτιμήσεις. Επίσης ο βαθμός του σαδιστικού ενστίκτου του κάθε Κυρίαρχου διαφέρει.

    Επομένως , αναλόγως τους συμμετέχοντες υπάρχουν μικρές ή μεγάλες διαφορές.

    Αυτό που γνωριζω απο προσωπική εμπειρία , ειναι ότι η αντοχές στον πόνο των θηλών , αυξάνονται με το σωστό - σταδιακό trainning και ετσι αυξανεται και ο βαθμός ευχαρίστησης.
    Στα πρωτα μου βηματα ώς sub ακουγα μανταλάκι και έτρεχα να φύγω... lol

    Eπίσης μπορώ να καταθέσω ότι υπαρχουν ατομα με πολύ ευαίσθητες θηλές και μπορούν άνετα με ενα πιο εντονο χάδι να φθασουν σε οργασμό χωρίς καν να τ'αγγίξει κανείς καπου αλλού!

    Αυτά τα ολιγα!
     
  7. LOL

    Mα όλες οι εκολαπτόμενες sub (αλλά ακόμα και οι "απλά περίεργες με το bdsm" vanilla) φέρνουν ενστάσεις στην αρχή:  

    Μου θυμίζει μια ιστορία που διάβασα σε ένα ελληνικό κινηματογραφικό βιβλίο:

    Στην 1η κινηματογραφική προβολή εν Ελλάδι στα τέλη του 19ου αιώνα ένας παπάς σηκώθηκε και ζήτησε απο τους θεατές να καταδικάσουν αυτό το "ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ". Στις αμέσως επόμενες προβολές οι θεατές λιθοβoλούσαν την μεγάλη οθόνη, μέτα..... συνήθισαν!!!
     
  8. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    ευχαριστώ MPslave...αλλά και πάλι...βελόνες στις ρώγες;;;;;;;
    Αδυνατώ να το χωνέψω...είναι το μοναδικό πράγμα που δεν μπορώ να δεχτώ...   
     
  9. PeterKa

    PeterKa New Member

    RE: RE: Nipple Torture

    Το bdsm εχει 4 γραμματα δεν περιοριζετε στην Κυριαρχια , και δεν ειναι τυχαιο !
    Το πως εννοείς εσύ το απωθημένο είναι επίσης σχετικό , μια και για κάποιον άλλο μπορεί αυτό που θεωρείς εσύ , να μην είναι .

    Γι αυτό και όλοι μας επιλέγουμε τι μας αρέσει και που ανήκουμε και εσύ το ίδιο .
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αν το θέμα είναι ο πόνος, πονάει πολύ λιγώτερο (και είναι πολύ λιγώτερο επικίνδυνο) από το single tail πίστεψέ με <s>.

    Κατά τα άλλα ίσχύουν όσα ανέφεραν οι προλαλλήσαντες και ανέλυσε η Εύα.

    ΥΓ. Αν δεν αντέχεις την ιδέα του nipple torture και τις βελόνες, θα πρότεινα να μην πλησιάσεις μια σκηνή CBT.
     
  11. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Lady_Selene συμφωνώ μαζί σου σχετικά με τις βελόνες. αλλά για όσους τους αρέσει τι να πω; δεν μου πέφτει λόγος αφού τα όρια του καθενός είναι σε διαφορετικό σημείο, κι αν δεν το κάνει θα το στερηθεί. Κι αυτά που αρέσουν σε μένα (και που δεν είναι πολλά) κάποιους τους κάνουν να απορούν. Σου λέει... πόνος...είναι δυνατόν;
     
  12. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Αχ...τι να πω βρε πλάσματα...Ό,τι αρέσει στον καθένα υποθέτω...