Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

O oros ''vanilla''

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος proudslave, στις 26 Μαϊου 2005.

Tags:
  1. paroinia

    paroinia Regular Member

    Δεν νομίζω ότι ο όρος vanilla είναι το ίδιο με το conventional sex. Ως vanilla θεωρώ ότι κάνω υπερβολικά έντονο και άγριο σεξ για να θεωρείται conventional. Απλούστατα όπως είπαν και οι προλαλήσαντες δεν είναι bdsm αν και μπορεί να υιοθετήσει κάποια στοιχεία του όπως κατά καιρούς ελαφριά δεσίματα, χαστουκάκια κ.α.
     
  2. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Εγω με την σειρα μου, αδιαφορω πληρως για το vanilla sex μιας και το θεωρω εντελως ξενερωμα, γιατι απλα η βασικη μου φιλοσοφια ειναι οτι, το BDSM αποτελει το αλατοπιπερο μεσα στην ερωτικη ζωη μας !!! Επισης σνομπαρω τους vanilla, γιατι και αυτοι με την σειρα τους οταν ακουν για BDSM, αμεσως ανατριχιαζουν και μας θεωρουν οτι κατεβηκαμε απο αλλο πλανητη (για να μην κανω πολυ χειροτερα σχολια), γιατι απλα το μυαλουδακι τους ΔΕΝ ειναι ικανο να δει 1 μετρο παραπερα και ειναι κολλημενοι σε χαζες προκαταληψεις και απαραδεκτα ταμπου !!!
     
  3. paroinia

    paroinia Regular Member

    Νομίζω αδικείς τον κόσμο. Εγώ δεν είμαι έτσι. Βρίσκομαι εδώ γιατί ΘΑΥΜΑΖΩ τον κόσμο σας και τον βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρον. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα. Ίσως να μου πεις «μα μπορεί εσύ να έχεις μια τάση προς το bdsm» αλλά διαβάζοντας τις απόψεις σε άλλο τόπικ ατόμων που λένε «εγώ γεννήθηκα σκλάβος, από μωρό το κατάλαβα» κτλ, ξέροντας ότι δεν ήμουν έτσι το αμφισβητώ...
     
  4. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Αγαπητη paroinia χαιρομαι που αποτελεις εσυ μια τοσο ευχαριστη εκπληξη στους vanilla μεσα   Οπως ηδη ειπες και πριν, μπορει ν' αρεσεις σταδιακα τοσο πολυ το BDSM και να γινεις μελος μας ! Απλα οταν τοσα χρονια εχουν δει τοσα πολλα τα ματακια μου και ακουσει τα αυτακια μου για τον χωρο μας, εεε καπου γινεσαι πιο επιθετικος και τους παιρνει ολους ο χαρος, χεχε.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απ ότι ξέρω ισχύει ότι vanilla = no BDSM. Το παγωτό βανίλλια δεν είναι άοσμο και άγευστο, αυτό είναι το παγωτό κρέμα. Η βανίλλια έχει σαφές αλλά διακριτικό άρωμα και προέρχεται από ένα εξωτικό και σχεδόν πολύτιμο μπαχαρικό. Η βανίλλια ως άρωμα γυναίκας θεωρείται ιδιαίτερα αφροδισιακή και μάλιστα στους Ρωμαϊκούς, νομίζω, χρόνους, το άρωμα βανίλλια ταυτιζόταν με αυτό που θεωρείτο ως άρωμα του γυναικείου φύλου. Εξ' ού και το vanilla sex. Αρχικά σήμαινε τον απλό ετεροφυλικό έρωτα.

    Και στον έρωτα, ποτέ δεν λέμα ποτέ, όλες οι μεταλάξεις μπορούν να συμβούν, οι ταμπέλες βοηθούν μόνο στο να χάνουμε ευκαιρίες και οι μανίες καταδίωξης είναι τόσο ξεπερασμένες... Κανείς δε νοιάζεται για το αν είσαι στο lifestyle, BDSM lover, για τον απλούστατο λόγο ότι το τι κάνει ο καθένας μας δεν είναι πλέον υπαρξιακά κρίσιμο για κανέναν... Εκτός πιά αν είσαι στο επίπεδο 9 και αποφασίσεις να δεχτείς να σε ακρωτηριάσουν...
     
  6. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    RE: RE: O oros ''vanilla''

    Μμμμ συγνωμη Tender Lilly, σε μενα αναφεροσουν με αυτο το σχολιο ? Γιατι αν ναι, τοτε δυστυχως το σκεπτικο σου, sorry που θα στο πω, ειναι εκτος τοπου και χρονου ... σ' ευχαριστω  
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Εννοούσα ότι αν δεν προκαλέσεις πολύ ανοιχτά, δε νοιάζεται κανείς, και το πιστεύω αυτό. Ετσι είναι η εποχή μας. Με συγχωρείς αν σε προσέβαλλα, δεν το ήθελα, BDSΜ lover  
     
  8. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    ΟΚ δεν υπαρχει κανενα προβλημα, δεν παιρνουμε κεφαλια εδω μεσα, χεχε. Απλα δεν ειχα καταλαβει το ολο σκεπτικο και ετσι θα γινοταν μια αδικη παρεξηγηση  
     
  9. Kevin

    Kevin Guest

    κοιταξτε, εγω πχ εχω "δηλωσει" vanilla χωρις αυτο να σημαινει οτι δν θα αλλαξει   οταν ψαξω το θεμα σε βαθος (χαιρε βαθος αμετρητο   ) τοτε θα εχω μαθει περισσοτερα για μενα οποτε θα μπορω και να κατασταλαξω στο αν ειμαι κατι παραπανω απο vanilla. πιστευω οτι ειναι και αλλοι σαν και μενα, να ψαχνουν τον εαυτο τους.
     
  10. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Είναι κάτι πολύ θετικό για μας ότι οι βανίλια άρχισαν να ενδιαφέρονται και να μαθαίνουν σιγά σιγά τον κόσμο μας. Μακροπρόθεσμα αυτό θα οδηγήσει στο να μας αποδεχτούν πιστεύω. Συμφωνώ και εγώ ότι vanilla=not BDSM.
     
  11. paroinia

    paroinia Regular Member

    Είμαι σίγουρη ότι αρκετοί από εσάς περάσατε κάποτε και από αυτό το στάδιο άλλωστε...
     
  12. Kevin

    Kevin Guest

    Mistress_4F_subs, ολοι λιγο πολυ νοιαζονται αλλα πεφτουν θυματα παραπληροφορησης οποτε χανουν πασα ιδεα για την εικονα του bdsm... :-\

    paroinia, πιστευω οτι εχεις απολυτο δικιο γιατι οσο εμφυτο και να ναι κατι μεσα μας αν δν το ψαξεις δν προκειται να μα8εις ποτε τι ειναι, σωστα?