Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Orgasm Control

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 14 Νοεμβρίου 2005.

  1. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ο έλεγχος του οργασμού είναι ίσως μια από τις πιο γνωστές τεχνικές στο BDSM.

    Το να μην επιτρέπεται στην/στον υποτακτική/ό να έρθει σε οργασμό κάτω από εξαιρετικά ερεθιστικές συνθήκες νομίζω πως είναι πιο εύκολο να ελεγχθεί από το να έρθει σε οργασμό κατ'εντολή σε οποιοεσδήποτε και κατά βάση αντίξοες συνθήκες.

    Παρακαλώ, όσοι έχουν κάποια σχετική εμπειρία να δώσουν τις απόψεις τους, κάποιες τεχνικές ίσως στην διαδικασία εκπαίδευσης και φυσικά τις εντυπώσεις τους.
     
  2. ioanna

    ioanna Regular Member

    Πολύ καλό θέμα. Θα ήθελα να καταθέσω την δική μου εμπειρία που είναι κάπως αντίθετη. Η “εκπαίδευση” που έλαβα ήταν όχι για να ελέγχω τον οργασμό μου αλλά για να μην ελέγχω το κορμί μου σε φάσεις πολλαπλού οργασμού. Με μεγάλη υπομονή με έφερνε σε κατάσταση να οργάζω ξανά και ξανά δεμένη και φιμωμένη που μετά από κάποια ώρα έχανα σχεδόν τις αισθήσεις μου ή ακόμα και γινόταν επώδυνο. Μου έκανε εντύπωση πως έλεγχε το δικό Του οργασμό και για αρκετό καιρό ένοιωθα τύψεις θεωρώντας ότι εγώ δεν μπορώ να Τον φέρω σε οργασμό.
    Ελπίζω να λάβω εκπαίδευση για τον έλεγχο και του δικού μου οργασμού.
     
  3. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    Πιστεύω ότι εκτός από ωραίο μέσο εκπαίδευσης είναι και απαραίτητο, τουλάχιστον για τους άντρες σκλάβους να μην τους επιτρέπετε συχνά ο οργασμός
    Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους τι γνώμη έχουν αλλά ειδικά σε μια σχέση που είναι η που πλησιάζει το 24/7 εγώ τουλάχιστον προτιμώ να με αφήνει καυλωμενο, για μέρες παρά να με τελειώσει 2-3 φορές και μετά να συνεχίζω να την υπηρετώ
    Πιστεύω ότι ο άντρας σκλάβος όσο πιο πολύ μένει χωρίς οργασμό τόσο περισσότερο προσπαθεί να ικανοποιήσει την Αφέντρα του
    Για μένα λοιπόν το να συνεχίζω αμέσως μετά από ένα οργασμό να προσφέρω τις υπηρεσίες μου δεν είναι πια ευχαρίστηση αλλά ταλαιπωρία, και το κάνω καταναγκαστικά όταν το απαιτήσει η Αφέντρα μου
    Θα ήθελα να μάθω οι υπόλοιποι άντρες πως νοιώθετε και επίσης αν οι γυναίκες σκλάβες έχουν παρόμοιο πρόβλημα
    Επίσης το να σε φέρνει στο αμήν και να σε κόβει είναι ένας τρόπος να νιώσει ο σκλάβος ακόμα καλύτερα τη θέση του
    Εκείνη τη στιγμή για να σου προσφέρει ένα οργασμό είσαι έτοιμος να δεχτείς να ξεπεράσεις και τα πιο σκληρά σου όρια
     
  4. wildslave

    wildslave Regular Member

    Γνωριζοντας η Αφεντρα μου τα πλεονεκτηματα του μη οργασμου, δεν μου επιτρεπει ποτε να φτασω στο τελειωμα ακομα και στις πλεον ερεθιστικες session Μ/μας.Αντιθετα μου επιτρεπει το τελιωμα οταν ειμαι μονος μου και μονο 1 φορα τον μηνα..κατι τετοιο -το νοιωθω και εγω- με κανει να τρεχω σαν σκυλος πισω της..ειναι σιγουρο οτι η ανεκπληρωτη ηδονη που νοιωθω ανεβαζει τις "στροφες" μου σαν σκλαβο...
     
  5. Bianca

    Bianca New Member

    Προσωπικα πιστευω πως δεν υπαρχει τιποτε ποιο Σαδιστικο απο το να μην αφηνεις τον/την να τελειωνει...

    Bianca
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    αχχχχ ....

    τέλος πάντων το θέμα έχει ως εξής.... καλή η συγκράτηση και καλό το να τελειώνεις εν μέσω πολυκοσμίας ή μαστιγώματος ή και τα δύο.... αλλά έχει κανείς να μου πεί από ιδίαν πείρα (κλεμένο) αν το έχουν επιτύχει, ειδικά το δεύτερο και πως?
    Κλέβω βλέπετε... θέλω την θεωρία πριν από την πράξη λολ
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    <smiles looking @ carissa> Εν μέσω πολυκοσμίας, μαστιγώματος ή με μία και μόνον λέξη αναξάρτητα από το πού΄και το πότε;
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    εχμμμ να μην ρωτήσω Κύριε? λολ
     
  9. Striker

    Striker Regular Member

    <also looks @ carissa with a smile> Δηλαδη ζητας την θεωρια που εχει τις ριζες της πριν απο 5000 χρονια στις Ινδιες και που απο τοτε εχει δεχθει αιωνες εξελιξης-βελτιωσης-προσαρμογης για να φτασει στο συγχρονο BDSM και που ακομα για να γινει πραξη ο Κυριαρχος χρειαζεται επι πλεον να επιστρατευσει εφευρετικοτητα και υπομονη κατα την εκπαιδευση? Τι να την κανεις, μου λες? *chuckles*



    Striker
     
  10. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Η πρώτη απάντηση Κύριε Striker που μου έρχεται στο μυαλό είναι "ε να μην ξέρω?" και ας πούμε πως εγώ δεν χρειάζεται να ξέρω μια και αργά ή γρήγορα θα το μάθω στην πράξη, αλλά να μην ξέρουν και Οι Νέοι Κυρίαρχοι που έγιναν μέλη για να μάθουν όσα γίνεται περισσότερα? Λέω εγώ τώρα... ~γελάει~

    Γνωρίζω πως βασικό στην εκπαίδευση του οργασμού, όπως και αλλού, είναι το focus, η συγκέντρωση Στον Κυρίαρχο, σχεδόν με ένταση διαλογισμού ώστε να μην επηρεαζόμαστε από εξωτερικούς παράγοντες, μου το τόνισε αυτό χθές μια γλυκιά σκλάβα.

    Αλλά δεν είναι μόνον αυτό...  
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Πολυ καλό θέμα carissa.
    Δυστυχώς μπορώ να συμβάλλω, παρά μόνο με τις απορίες μου.

    Κυριοι,

    μ' ενδιαφερει τρομερά το θεμα "εν μεσω πολυκοσμίας". Εν μεσω μαστιγωματος ή δεσίματος νομιζω πως είναι πιο επιτευξιμο. Καταλαβαίνω οτι δεν είναι απλώς τεχνική αλλά αποτελεσμα συνολικής εκπαιδευσης και επίμονης καθοδηγησης της σκλαβας να συγκεντρωνεται σ' αυτο και να χαλαρώνει.

    Προσωπικά εχω επιτυχει τον "αρχικό οργασμό" σε vanillae (πραγμα πολύ δυσκολο επίσης για πολλές γυναικες) και τον σχεδόν οργασμό χωρίς άγγιγμα στη σκλαβα. Δουλευω σ' αυτό. Η "πρακτική μου" προς το παρόν είναι να φερνω τη σκλαβα σε ερεθισμό σε σταση που είναι από μόνη της ερεθιστική (πχ. δεμενη) με δεμενα τα μάτια και να παίζω με λόγια και θορυβους/κινήσεις γύρω της, να δίνω την εντολή, να την υποστηρίζω λίγω ακόμα και μετά να σιωπώ.
    Εντελώς διασθητική παρακτική -- ουτε ξέρω αν είναι σωστή.

    Θα εκτιμούσα πολύ τις απόψεις σας ή παραμπομπές στη βιβλιογραφία/sites.

    Ευχαριστω
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ευχαριστώ πολύ Κύριε G, και ευτυχώς που συμμετέχετε με ερωτήσεις γιατί λίγο ακόμα και θα πίστευα πως έχω δώσει στόχο για ατελείωτα πειράγματα από Τους Κυρίαρχους (όχι πως δεν δίνως δηλαδή έτσι κ αλλιώς) λολ

    Όπως είπατε είναι θέμα εκπαίδευσης, και όχι εύκολο να έρθει μια σκλάβα σε οργασμό με ένα "τώρα" οπουδήποτε και οποτεδήποτε, αν και γνωρίζω περιπτώσεις όπου έχει επιτευχθεί