Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Orgasm Control

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 14 Νοεμβρίου 2005.

  1. paroinia

    paroinia Regular Member

    εγώ θα ήμουν τέλεια σκλάβα δηλαδή σε αυτόν τον τομέα, όντας ολίγον ανοργασμικιά! λολ
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν υπάρχουν ανοργασμικές γυναίκες paroinia, μόνον γυναίκες που δεν έχουν έρθει ακόμη σε οργασμό.
     
  3. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Εγώ πάλι δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερη δυσκολία στο "τώρα" όπου και όπως κι αν Ε/είμαστε. Αντιθέτως αυτό το "Μην τολμήσεις" μοιάζει με εφιάλτη λολ. Πιστεύω ότι πρώτα πρέπει να μάθεις να χύνεις καθαρά εγκεφαλικά χωρίς άγγιγμα ή ερεθισμό και μετά εύκολα συγχρονίζεται με το "τώρα".

    Από ότι έχουμε συζητήσει η φωνή Του Κυρίαρχου μας κάνει να λιώνουμε, άρα είναι εφικτό το "τώρα" να λειτουργεί σαν αφροδισιακό ή να συνδυάσουμε το χύσιμο με αυτή τη λέξη όπως τα ζώα συνδυάζουν ήχους με συγκεκριμένες εντολές και αντιδράσεις.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Διαθέτετε άριστην διαίσθησην αγαπητέ <s>.

    Το thread για το subspace, αν και αναφέρεται στις διαφορές του με τον οργασμό δίνει αρκετές πληροφορίες για τις χημικές διαδικασίες που λαμβάνουν χώρα στην μία ή την άλλη περίπτωση. Επι του πρακτέου η διαδικασία είναι παρόμοια και στο χέρι του Κυρίαρχου ν' αποφασίσει πρός τα που θα "στρίψει" την υποτακτική την στιγμή της κρίσιμης καμπής.

    Από την ίδια οπτική η επίτευξη του ογασμού με μη "χειροπιαστά" μέσα είναι το ίδιο δύσκολη (ή εύκολη) με την επίτευξη του subspace.

    Μια πρακτική "συμβουλή" ή στάση nadu ενδείκνυται πολλαπλά για τον σκοπό καθώς:

    1/ Αφήνει την υποτακτική εκτεθιμένη και προσβάσιμη σχεδόν απόλυτα
    2/ Βοηθά στην αυτοσυγκέντρωσή της κρατώντας την ταυτόχρονα σε ελεγχόμενη "ένταση"
    3/ την φέρνει σε "συντονισμό" με την υποταγή της
    4/ Η στάση του κεφαλιού την οδηγεί να "απομονωθεί" από το περιβάλλον και να επικεντρωθεί στην φωνή του Κυρίαρχου.
    5/ Την φέρνει "πιο κοντά" στα γεννητικά της όργανα (δεν μοιάζει τυχαία με αντίστοιχη στάση yoga <s> )

    Απο εκεί και πέρα ... επανάλληψις μήτηρ μαθήσεως  

    Η επιλογή και η χρήση συγκεκριμένης λέξης σκανδαλισμού (trigger) είναι καλή για τους λόγους που αναφέρει η little_slut.

    Ερώτιση: πως νοιώθετε οι υποτακτικές σε nadu?
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Ευχαριστώ πολυ MasterJP

    To αρθρο για το subspace ηταν πολύ ενδιαφέρον και εφαπτόμενο του θέματος του οργασμού. https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=417

     
     
  6. Striker

    Striker Regular Member

    Αυτο που θελω να πω στο προηγουμενο σχολιο μου με την φραση "....τι να την κανεις" ειναι οτι δεν υπαρχει καποιος "τυφλοσουρτης" σε τετοια θεματα, οποτε οποιαδηποτε θεωρια απο μονη της χωρις επιλεκτικη αξιοποιηση απο τον Κυριαρχο δεν χρησιμευει σε κατι. Με αλλα λογια δεν υπαρχει συνταγη, αλλα καλα υλικα σε εμπειριες, θεωριες κλπ που μπορει ενας Κυριαρχος να αξιολογησει και να εφαρμοσει την δικη του μεθοδο. Ο KyriosG παραπανω δινει ενα καλο παραδειγμα.

    Και εννοειτε οτι εχει δικιο η carissa στο σχολιο της σχετικα με την ενημερωση των νεων Κυριαρχων, αλλωστε αυτο ειναι και ενας απο τους βασικους σκοπους των forums μας, Να ανταλλασσουμε αποψεις και εμπειριες που θα χρησιμευσουν σε ολους μας. Απλα σε αυτην την περιπτωση δεν θελω να εικλειφθη απο νεους Κυριαρχους οτι αποτελει πανακια μια θεωρια που ενω προσωπικα μου εδωσε καποια χρησιμα στοιχεια, απο την αλλη ειχα ηδη την εμπειρια να τα αξιολογησω προς την σωστη κατευθυνση και αυτο φυσικα ακομα συνεχιζεται. Γι'αυτο και δεν ανεφερα περισσοτερες λεπτομερεις πριν, αλλα τωρα με δεδομενο τις παραπανω διευκρινησεις μπορω να πω οτι αναφερομουν στην τεχνικη του Tantric sex. Χωρις επαναλαμβανω αυτο να σημαινει οτι δεν συνδυασα ενα πληθος και απο αλλα στοιχεια (πχ gorean pleasure slave training) με στοχο τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα σε αυτο το θεμα που συζηταμε στο thread.

    carrisa, η αυτογνωσια σου σε οδηγει σε σωστα συμπερασματα (επομενο σχολιο σου). Τι να κανουμε ομως αυτο ειναι το "τιμημα" (χαμογελα για την χρηση του ορου) που πρεπει να επωμιστει η καθε υποτακτικη οταν λογω της συνεχους βελτιωσης της καποια στιγμη ξεχωριζει  



    Striker
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται δύσκολο το αντίστροφο?  

    Από την πρώτη φορά που Β/βγήκαμε περίπατο στο μοναστηράκι και καθίσαμε σ΄ένα cafe, με Διέταξε να γυμνώσω το στήθος μου, με Φωτογράφησε και μόλις μέσα σ΄εκείνο όλο το άγχος με Διέταξε να ρθω σε οργασμό, απλά υπάκουσα.
    Γενικά, όποτε Διατάξει να έχω οργασμό, έχω, κάποτε με μεγαλύτερη ευκολία, κάποτε με λιγότερη. Για να ρθώ σε οργασμό με διαταγή Του, απλά συγκεντρώνομαι στο κάτω μέρος της κοιλιάς μου και ..συμβαίνει.
    Εκτός απ΄τις φορές που είμαι "αλλού", που διαβάζοντας το subspace και τις βιοχημικές διεργασίες που συμβαίνουν όταν είμαι στο "αλλού" κατανόησα την αδυναμία του σώματος μου να υπακούσει στην διαταγή Του.
    Αντίθετα, όταν πρέπει να συγκρατήσω οργασμό, το κάνω αλλά με απίστευτη δυσκολία, έχω κάποια τρικς, π.χ. αρχίζω μέσα μου και τραγουδώ τον εθνικό ύμνο ή απαγγέλω αποσπάσματα από τον "Ανθυπολοχαγό της Αλβανίας" λολ. Αμέσως υποχωρεί το κύμα μέχρι το επόμενο.
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    ~αναστενάζει~

    Ε/είστε Ο/όλοι/ες Υ/υπέροχοι/ες... Σας ευχαριστώ.  

    lil sis kai lara σας ζηλεύω, ίσως η ευκολία στην αυτοσυγκράτηση μου έχει να κάνει με χρόνια training συνειδητού και ασυνείδητου (ας μην μπούμε στα γιατί ενός control freak)  

    paroinia γλυκιά μου... εγώ νόμιζα πως είμαι πολυοργασμική πριν ακόμα αποκτήσω τον πρώτο μου πραγματικό οργασμό. λολ

    Κύριε MasterJp... ~χαμογελάει γλυκά~
    nadu= εκτεθειμένη, αβοήθητη, κάποιες φορές υποταγμένη, άλλες φορές αναγκασμένη, άλλες φορές περήφανη.

    Κύριε Striker ~smiles~ δεν ζητούσα πανάκεια και ευχαριστώ που το διευκρινήσατε, ζητάω όμως και κάποιες φορές απαιτητικά φοβάμαι, το μοίρασμα των γνώσεων. Εγώ έχω σταθεί τυχερή και θέλω όσο τίποτα να έχουν την ίδια τύχη και άλλες υποτακτικές.
    Είναι υπέροχο να αισθάνεσαι σαν stradivarius σε χέρια Βιρτουόζου.
     
  9. paroinia

    paroinia Regular Member

    κατά βάθος και εγώ αυτό πιστεύω masterjp
     
  10. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Κάθε γυναίκα που θέλει τον άνδρα της συγκεντρωμένο μόνο σ’αυτήν και στις ανάγκες της, πρέπει να μένει σταθερή στις αποφάσεις τις, ειδικά όταν αφορούν στον έλεγχο των οργασμών του. Αν ήδη δοκιμάζετε το D/s σ’αυτό το επίπεδο,παρατηρείστε τον καλά. Μελετήστε τις αντιδράσεις του. Αν ρωτούσατε πριν μερικούς μήνες τη γνώμη μου για την άρνηση οργασμών θα έλεγα πως είναι κάτι πολύ σκληρό και σαδιστικό.Πως δεν είναι απαραίτητο να επιβάλεις τον άνδρα σου σε κάτι τέτοιο για να λειτουργήσει σωστά η σχέση και διάφορες άλλες ανοησίες τέτοιου είδους.Έχω πειστεί εδώ και καιρό πως, μόνο έτσι λειτουργούν τα πάντα άψογα.Ο ίδιος ο sub μου με έπεισε γι’αυτό. Απορώ με τον εγωισμό των ανδρών.Με την αδυναμία που έχουν στο «πουλί» τους.Έχει γίνει το κέντρο του κόσμου γι’αυτούς. Με εκνευρίζουν αφάνταστα. Αν συγκρίνετε τη συμπεριφορά του άνδρα σας καθ’όλη τη διάρκεια της στέρησης, απογοήτευσης και έξαψης του και, δείτε πόσο καλός, τρυφερός, εξυπηρετικός και ερωτευμένος είναι μαζί σας κατά την περίοδο της αναμονής ενός πολυπόθητου οργασμού του με τη συμπεριφορά του δύο λεπτά μετά τον οργασμό του, θα νομίσετε πως βρίσκεστε με άλλον άνθρωπο.Πάει περίπατο και η τρυφερότητα και το ενδιαφέρον και ο έρωτας του για σας. Απίστευτο κι’όμως πραγματικό.Αυτού του είδους τη συμπεριφορά, την έχω δει πολλές φορές στον «Α». Υπάρχουν ακόμη φορές που αντιδρά έτσι.Μόλις φορέσει το chastity device δε θα έχει περιθώρια για τέτοια συμπεριφορά. Δυστυχώς είχαμε δύο αποτυχημένες προσπάθειες με τα chastity devices .Η μία, λόγω της αποτυχημένης κατασκευής του chastity που πήραμε. Μην δοκιμάσετε ποτέ το cb-2000.Η αποτυχία είναι βέβαιη.Είναι ογκώδες και κατ’επέκταση βαρύ, που σημαίνει: πρώτον οτι φαίνεται από τα ρούχα του και δεύτερον οτι βγαίνει με τις διάφορες κινήσεις.Ούτε παρέχει την ασφάλεια που σου εγγυώνται οι κατασκευαστές του.
    Η δεύτερη προσπάθεια απέτυχε κατά το ήμισυ.Το chastity-device που παραγγείλαμε στη MsLori, είναι εκπληκτικής κατασκευής. Είναι χειροποίητο από πολύ ελαφρύ ανοξείδωτο ατσάλι και το φτιάχνει σύμφωνα με τα μέτρα κάθε πελάτη της. Είναι πολύ ελαφρύ και εφαρμοστό ώστε να μη φαίνεται ούτε μέσα από το πιο κολλητό παντελόνι.Η σημαντική λεπτομέρεια εδώ είναι πως γι’αυτό το chastity ο άνδρας πρέπει να έχει κάνει piercing. Είτε αυτό είναι frenum είτε είναι Prince Albert. Η ατυχία μας ήταν πώς το frenum του sub μου κόπηκε, οπότε δεν μπορεί να περάσει μέσα το chastity. Περιμένουμε να επανέλθει το δέρμα στην αρχική του θέση για να ξανακάνει piercing.
    Φυσικά η άρνηση των οργασμών του ισχύει και χωρίς chastity αλλά, δεν είναι το ίδιο αποτελεσματική διότι το πέος του δεν είναι πραγματικά περιορισμένο και δεσμευμένο.Έτσι είναι πολύ εύκολο να πάθει κάποιο «ατύχημα εκσπερμάτωσης».Με το chastity δεν έχει τέτοια περιθώρια. Η αυτοικανοποίηση είναι απαγορευμένη φυσικά.Τον πρώτο καιρό ήταν πολύ άτακτος και ανυπάκουος και το έκανε συχνά.Του έχω ζητήσει όμως να μου λέει τα πάντα και έτσι, όσες φορές το έκανε μου το ομολόγησε.Τιμωρήθηκε όλες τις φορές φυσικά. Το μαστίγιο είναι από τις πιο αποτελεσματικές μεθόδους για να συνετίσει η γυναίκα το άτακτο αγοράκι της.Κάποια στιγμή τελικά κατάλαβε πως αυτό που έκανε ήταν λάθος και το σταμάτησε.Ξέρω πως αν το ξανακάνει θα μου το ομολογήσει και θα καθίσει χωρίς καμμία διαμαρτυρία να εισπράξει την τιμωρία που του αξίζει.
     
  11. inlx

    inlx Regular Member

    Πάντα ενδιαφέρουσες οι προσωπικές εμπειρίες κάποιου-ας. Μιλώντας πάντως για τον εαυτό μου, νοιώθω κάπως περίεργα γιατί ενώ, υποτίθεται, οι άντρες είναι εκείνοι που θέλουν να πάνε για ύπνο μετά το σεξ ενώ οι γυναίκες θέλουν αγκαλιές και φιλάκια, στην περίπτωση μας με την γυναίκα μου έχουμε μάλλον μία "αντιστροφή ρόλων", γιατί εγώ θέλω τις αγκαλιές και φιλιά ενώ εκείνη προτιμάει να πέσει για ύπνο!

    Για τον εαυτό μου θα έλεγα ότι τα submissive αισθήματα δεν μειώνονται αμέσως μετά τον οργασμό, αλλά αργότερα δηλαδή αν πεις σεξ Σάββατο βράδυ τότε Κυριακή - Δευτέρα μπορεί να μην είμαι και τόσο "καλό παιδί".

    MsAliki, όταν λες ότι ο sub σου σε έπεισε για το chastity εννοείς ότι το ήταν (και) δική του πρόταση - επιθυμία;
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα με την MsAliki, με το μαστίγωμα, όπου δει, περιορίζεται ο οργασμός. Δύο Αφέντρες ελέγχαν απόλυτα τον οργασμό μουκαι με το μαστίγωμα κατάφερναν να σταματήσουν τον οργασμό όταν πήγαινε να γίνει. Με τον καιρό το μαστίγωμα σε αυτές τις στιγμές μου έδινε την πληροφορία να μην φτάσω σε οργασμό και δεν έφτανα.

    Τώρα ο οργασμός κατά παραγγελία είναι ένα άλλο πράγμα. Νομίζω ότι εδώ παίζει ρόλο ο τρόπος του Κυρίαρχου, το πως θα μιλήσει, θα μαστιγώσει και που, ο τρόπος που θα κινηθεί. Πολλές φορές το μαστίγωμα με φτάνει κοντά στον οργασμό. Χωρίς μαστίγωμα θα είναι δύσκολο να φτάσω σε οργασμό, όμως το βλέμμα της Αφέντρας μπορεί να με οδηγήσει εκεί. Πιο δύσκολο είναι ο οργασμός χρησιμοποιώντας τη φωνή Της (δηλ. από το τηλέφωνο), εκεί είναι πιο αργός ο οργασμός αλλά έρχεται. Σε αυτές τις περιπτώσεις έχω πολλαπλό οργασμό γιατί είναι εγκαφαλική διεργασία καθαρά, αυτός ο πολλαπλός οργασμός με οδηγεί σε σπασμούς και τρέμω, χρειάζεται κάποια λεπτά για να επανέλθω.

    Δεν ξέρω αν βοήθησαν καθόλου.