Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Orgasm Control

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 14 Νοεμβρίου 2005.

  1. paroinia

    paroinia Regular Member

    woh! πρώτη φορά άκουσα ότι και οι αντρες έρχονται σε πολλαπλούς οργασμούς!
    τελικά κάθε μέρα κάτι μαθαίνω σε αυτή την κοινότητα...
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Είναι κάτι που έχει συμβεί και σε εμένα . Δεν νομίζω να ανήκει στους πολλαπλούς (τι άτυχοι που είμαστε   . Παρατεταμένος οργασμός , σπασμοί μετά που μοιάζουν με οργασμό , οι τένοντες να σφίγγουν λες και θέλουν να σπάσουν και ένα απίστευτο νευρικό γέλιο σαν να είχα λυτρωθεί από ένα απίστευτο κόμπο.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Είναι τρεις μέρες τώρα, που έχω κάνει χόμπυ μου τα καθημερινά κρύα ντους, όχι απαραίτητα μία μόνο φορά την ημέρα   Αιτία γι αυτό είναι το κείμενο που θα διαβάσετε παρακάτω. Το βρήκα στο http://www.bcwsd.com/backroom/smack/smack024.html αν και η συγγραφέας του ζητά να κάνουμε αναφορά και στη δική της διεύθυνση που όμως δε δείχνει να λειτουργεί http://groups.msn.com/GinasHouse2

    Αναφέρεται πολύ αναλυτικά στη διαδικασία εκπαίδευσης για τον έλεγχο οργασμού και πώς αρχικά έμαθε να ελέγχει τους οργασμούς της η ίδια ενώ στην πορεία αυτός ο έλεγχος πέρασε στον Αφέντη της. Είναι, ίσως, το μόνο ολοκληρωμένο κείμενο που έχω βρει πάνω στο θέμα, από την οπτική της υποτακτικής γυναίκας.

    Αξίζει, πιστεύω, να το Α/απολαύσετε. Ανάλογα με το status Σ/σας, σκεφτείτε μήπως πρέπει να βρίσκεστε κοντά στο ντους όταν θα το διαβάζετε  


    Ελπίζω να Σ/σας άρεσε και να Σ/σας φανεί χρήσιμο  

    Όσο δε γνωρίζα ότι μπορεί να είναι και το πρώτο στάδιο εκπαίδευσης για τον έλεγχο οργασμού, ένωθα εξαιρετικά MasterJp   Αλλά και τώρα, πολύ καλά είναι και κάποιες φορές υπέροχα !

    Στις καλές μέρες νιώθω πολύ γαλήνια και αρμονικά στην πορεία μου ως υποτακτικής αλλά και γενικότερα με τον εαυτό μου, όταν είμαι σε nadu. Και το σώμα μου ανταποκρίνεται πολύ καλά από άποψη ερωτική. Νιώθω πολύ έντονα το σημείο που οι φτέρνες ακουμούν στους γλουτούς, καμμιά φορά και τα γόνατα σχεδόν σαν ερωτογενής ζώνη αισθάνονται, νιώθω το στήθος μου και τις ρώγες να αντιδρουν αλλιώτικα και να διεγείρονται από μόνα τους.

    Πιστεύω ότι η nadu είναι όσα περιγράφεί ο MasterJp παραπάνω αλλά είναι και από μόνη της ένας ολοκληρωμένος τρόπος να νιώθει μία femsub την υποταγή της στο σώμα και στην ψυχή της.
     
  4. illusion

    illusion Regular Member

    tender lilly, βρίσκω καταπληκτικό το άρθρο και ιδιαίτερα την περιγραφή της πορείας αλλά και τα στάδια από τα οποία πέρασε μέχρι να φτάσει εκεί που έπρεπε.

    Ευχαριστούμε
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο αποφασιστικός , υπομονετικός αλλά με ευγένεια ήταν ο Κύριος της .
    Θεωρώ πως κάποια πράγματα φέρνουν καλύτερα αποτελέσματα με αυτό τον τρόπο .
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    tender lilly δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω, όχι μόνο που βρήκες το άρθρο αλλά και για τον πολύτιμο χρόνο που διέθεσες για την μετάφραση του.

     
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Κι εγω θελω ν' σ' ευχαριστησω tender lilly για το άρθρο, carissa που ανοιξες το thread (ειδες ποσο επιτυχημενο είναι τελικα?) καθώς Ολους/ολες που εγραψαν εδω.

    Ομολογω πως αυτό το thread ηταν καταλυτικό για μένα ως προς ενα κυρίως σημειο. Θεωρούσα τον "οργασμο και εντολή" εξαιρετικά δύσκολο -πρακτικά ανεφικτο και πείστηκα οτι δεν είναι.

    Ο Κυριος δε μπορεί να οδηγήσει αποτελεσματικά αν ο ιδιος αμφιβάλλει.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Orgasm Control

    tender lilly ty για το άρθρο.  

    Εδώ θα πω μόνο πως αυτή η στάση έφερε με τη συγκεκριμένη υποτακτική, αυτά τα αποτελέσματα. Αυτό δεν το κάνει απαραίτητα τον μοναδικό τρόπο και μέθοδο την οποία μπορεί να Χρησιμοποιήσει κάποιος Αφέντης μια και οι μέθοδοι διαφέρουν όχι μόνο από Αφέντη σε Αφέντη, αλλά και ανάλογα με το χαρακτήρα της σκλάβας.
    Στη συγκεκριμένη αυτός ο τρόπος δούλεψε, σε κάποια άλλη μια τόσο μαλακή προσέγγιση μπορεί να μην δούλευε κ.ο.κ.
     
  9. ipakouossklavos

    ipakouossklavos Regular Member

    Νομίζω πως ο οργασμός του σκλάβου δεν προκαλεί κανενός είδους ευχαρίστηση στην Αφέντρα. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έρθει σε οργασμό ο σκλάβος. Απλώς θεωρώ φυσικό η Αφέντρα να απογορεύει τον οργασμό οτυ σκλάβου με οποιοδήποτε τρόπο θεωρεί Αυτή καλύτερο.
     
  10. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    ipakouossklavos αν θεωρήσουμε πως ενας σκλάβος είναι μαζοχιστής τότε πια η ικανοποίηση της αν του προκαλεί πόνο?

    Αυτό που θέλω να πω καλέ μου είναι πως μια Αφέντρα όπως και ένας Αφέντης μπορούν άνετα να απολαύσουν την απόλαυση του σκλάβου τους και να τον επιβραβεύσουν και με έναν οργασμό.

    Άλλωστε στο συγκεκριμένο thread αναφερόμαστε στην ικανοποίηση που αντλούν από τον έλεγχο ακόμα και του οργασμού τους. Η απόλαυση πηγάζει από την δύναμη που ασκούν στο μυαλό και στο κορμί του υποτακτικού τους.
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    RE: RE: RE: Orgasm Control


    Ο κάθε Κύριος είναι διαφορετικός όπως και ο υποτακτικός επίσης .
    Έχεις απόλυτο δίκιο φυσικά σε όσα έγραψες .
    Η παρατήρηση που έκανα ήταν από τη προσωπική μου οπτική γωνία.
     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    το άρθρο που παρέθεσε πιο πανω η αγαπητη tender ήταν εξοχο και το χα βρει και γω τυχαία πριν απο καιρο στο νετ. Είναι εκπληκτικό το τι συναισθήματα μου δημιούργησε τότε!! Εξαψη...το λιγότερο που μπορω να πω.
    Ο καιρος περασε ομως... και για να περάσω και λιγο στην πρακτική του θεματος. Δεν ξερω carrissa αν σε ενδιαφέρει ακόμα.
    Θεωρώ πάντως πως έχει να κάνει κυρίως με το mind control που έχει ή δεν εχει τη δυνατότητα ο Κυρίαρχος να ασκήσει στη sub/slave Tου. Δεν ξερω για τους αντρες , σε οτι αφορά τις γυναίκες όμως μπορώ να πώ πως ο βαθμός που εξουσιαζει το μυαλό της σκλάβας ο Κυριαρχος ειναι εκεινος που καθορίζει το ποσο ευκολα επιτευξιμος ειναι ο στοχος.
    Και για να γινω λιγο πιο σαφής:

    Αν ενας Κυρίαρχος το θέλει... μια και ο οργασμός ειναι μέσο ελέγχου... προσφέροντας επανηλλημένους οργασμούς στην σκλαβα Του ενω παράλληλα της ψυθιρίζει οτι θελει να μάθει να ερχεται σε οργασμό για χάρη Του οποτε και οπου το ζητήσει...ειναι θεμα χρόνου (οχι ιδιαιτερα μεγαλου) να το επιτύχει. Όταν λεω επανηλλημένους ...εννοω αυτο που ειπε καποια .. φιλη πιο πανω...μεχρι να χανει τις αισθήσεις της σχεδόν. Εκει ο οργασμός έχει μια αλλη διάσταση. Μετουσιώνεται κατα κάποιο τρόπο σε .."εξαναγκασμο" και η συνέχιση μεχρι "τελικής πτωσεως " τρόπον τινα...δίνει ενα τύπου "μάθημα"
    Δεν ξερω ποσο κατανοητο ειναι. Η αληθεια ειναι οτι δεν νιωθω ικανή να το εκφράσω με λέξεις. Προσπαθησα απλώς!

    Βεβαίως δεν λειτουργούμε ολοι το ίδιο και δεν εχουμε ολοι τις ιδιες αντιδράσεις ...αλλα δινω ενα ακομη option...!!

    ΥΓ. Αυτό το thread γενικότερα ισως ειναι βοηθητικό του ...πιο προσφατου που μιλά για γεννετήσιο περιορισμο και εκπαιδευση