Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Orgasm Control

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 14 Νοεμβρίου 2005.

  1. Kallia

    Kallia New Member

    Απάντηση: Orgasm Control

    δύσκολο αλλά μάλλον αναγκαίο...
     
  2. Michel1972

    Michel1972 New Member

    Πολυ καλό θέμα.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εχοντας στο νου την ταινια : "Οταν ο Χαρυ γνωρισε την Σαλλυ" και μιλωντας για ελεγχο του γυναικιου οργασμου .... το ολο νημα μου φαινεται τουλαχιστο αστειο .... εκτος αμα μιλαμε για την απολυτη ταυτιση με το IQ της αμοιβαδας και εκεινη παιζει ανεμελα με τα χρωματα μεσα στο ουρανιο τοξο της ....
    Παιζει βεβαια και το αλλο σεναριο ... να υπαρχει τετοια ερωτικη βαρεμαρα που φυσικο ειναι αμα την πηδας μια φορα τον μηνα , με λιγο παιχνιδι κατα οποιοδηποτε τροπο στην κλειτοριδα να ερχεται σε οργασμο .....
    Αντε να το κανεις σε ενα πιπινι που εχει καθε μερα και αλλον γκομενο μεσα στα ποδια της και να μην την πηδηξεις για ενα μηνα , και στην απιθανη περιπτωση που δεν σε εγκαταλειψει το αργοτερο μεσα σε 3 μερες διχως γαμησι , να της πεις μετα για ελεγχο οργασμου και αλλες τετοιες ιστοριες ... απο την ντοματα θα ανοιξεις μπακαλικο ....   ....
     
  4. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Ειναι καθαρα ενας ψυχολογικος ελεγχος... επειδη ειμαι σε φαση εκπαιδευσης ακομα κ ο Κυριος μου το εχει επιτυχει πανω μου αυτο πιστευω! δλδ θα μου πει "χυσε" κ εγω θα χυνω πραγματικα την ιδια στιγμή (δεν ειμαι καλη στα fake orgasm οποτε δεν παιζει) ή αμα μου πει μην χυσεις απλα θα το κραταω κ αυτο κ αν ειναι επιπονο...
     
  5. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Orgasm Control

    Μια ευχαριστη πινελια, η φωνη του pervert:evil:
    Προσωπικα το orgasm control πανω μου, φανταζει σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας.. Θα με επιανε τετοια νυμφομανια που για να ξελαμπικαρω θα πηδαγα και κατσικα, οχι δεν ειμαι κτηνοβατισσα, lol.
    Aσε δε που εχει ακριβυνει και η ντοματα, δυσκολοι καιροι..
     
  6. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Orgasm Control

    Χαιρομαι πολυ που συνομιλω με επιστημονες εδω μεσα.
    Η κοπελα ομως δεν εκανε συσταση του εαυτου της αλλα απαντησε απλα σε ενα νημα για το συγκεκριμενο θεμα,χωρις αναλυσεις,χωρις να περιαυτολογει και χωρις να θελει να ασπαστει κανενας τις αποψεις της.
    Α και για οσους δεν το ξερουν υπαρχουν ανθρωποι που δεν θελουνε να ελεγχονται σε ολους τους τομεις αλλα μονο στον σεξουαλικο. 
    Ειναι λιγο μακρυα απο ειδημονες αλλα υπαρχουν(με) καπου εκει εξω:xyxwave:
     
  7. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Orgasm Control






    Μια και μόνο ... ειδήμονας δεν είμαι... κάτι δεν κατάλαβα...

    Ένας/μια perv δεν είναι, υποθέτω, σε Ds σχέση, αλλιώς θα δήλωνε submissive ή Dom/Domme -- σωστά; Ούτε σε Ms σχέση, αλλιώς θα δήλωνε Master/Mistress ή slave -- κάνω λάθος;

    Ρωτάω πάλι, να δω αν έχω καταλάβει -- Σε μια Ds σχέση ο έλεγχος εστιάζεται στο σεξουαλικό μέρος της σχέσης, ενώ σε μια Ms σχέση ο έλεγχος διαχέεται, δυνάμει, στο σύνολο της ζωής του/της υπό -- έτσι είναι ή λάθος έχω καταλάβει;

    Κατά συνέπεια, ένας/ μια perv δεν εμπλέκει τον έλεγχο σε κανένα μέρος της σχέσης, ούτε σεξουαλικά, ούτε δέχεται γενικότερα τον έλεγχο.




    (Οι υπογραμμίσεις δικές μου.)

    Μια και στο φόρουμ δεν υπάρχει χωριστός προσδιορισμός στάτους kinky και perv, θεωρώ έναν "perv" έχοντα, δυνάμει, όλα τα παραπάνω κατά Dolmance.

    Τελικά κατ΄εσέ, ένας perv εντάσσεται ή όχι στο πλαίσιο κυριαρχίας / υποταγής, και άρα μερικού ελέγχου στο σεξουαλικό πεδίο; Ή είναι ντιπ κατά ντιπ εκτός -- "Είμαι περβ και το κέφι μου θα κάνω;"


     
  8. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Orgasm Control

    Ποιο ειναι το θεμα μας ειπαμε? Α ναι, το ORGASM control..
    Γι'αυτο και το σχολιο περι ειλικρινειας ειναι κομματακι ατοπο. Τωρα το αν ο ελεγχος γενικοτερα πανω μου φανταζει εξωπραγματικος -οπως πολυ σωστα καταλαβες κατα τα αλλα- ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και δε μας ενδιαφερει μιας και στο παρων νημα μιλαμε για οργασμο. Καλη χρονια
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Orgasm Control

    Και που φτάνουν τα όρια αυτού του ελέγχου;
     
  10. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Orgasm Control


    Δεν εχω διαβασει ολο το νημα, οποτε μπορει και καποιος να εχει αναφερθει σ'αυτο, αλλα η απαντηση μου απευθηνεται στην ανω ερωτηση. Μια σχεση D/s ειναι μια σχεση στην οποια ο/η Dominant εχει τον ελεγχο και ο/η submissive εχει παραχωρισει τον ελεγχο τις σχεσης στον Κυριαρχο. Εδω λυπαμαι παιδια, αλλα πρεπει να καταφυγω στα Αγγλικα γιατι δεν ξερω το λεξιλογιο.
    So, the extent of control a Dominant exercises over his/her submissive depends on the couple, and the dynamic of their relationship. But D/s is all about control. The taking and the yielding of it.
    In S/M, there are no control issues. It is more of a Top/bottom situation, where the main focus in on sensation play. The bottom has not necessarily given any control to the top, aside from the particular play session they are engaging in.
    In general, in my experience at least, a D/s relationship is a very intense, very intimate relationship that involves both partners completely, and for a lengthy period of time. It is not a game that can be played in one session, at least not to anybody's complete satisfaction.
    S/M can be engaged in casually, with play partners that one would of course know and trust, but it is possible to engage in it even with people one does not know well, at play parties or demonstrations, without necessarily having any emotional or psychological commitment for either player.

    And as for orgasm control... sometimes its necessary, especially for male subs. For females? I say the more orgasms the better!!! Why, oh why control something so beautiful?
     
    Last edited by a moderator: 2 Ιανουαρίου 2008
  11. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Orgasm Control

    λογω παραμονης αγαπητοι συμφορουμιτες θα μου επιτρεψετε να επεκταθω απο το νεο ετος στο νημα μας.Καλη χρονια σε ολους και ολες.
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Orgasm Control

    καπου εκει περιπου που φτανει η Μαγκια (με κεφαλαιο "Μ") του ενδιαφερομενου Κυριαρχου ....   ....

    τελος ... αυτο που εμαθα απο πολυ νωρις ειναι πως η γυναικα λαμβανει την επιβεβαιωση της μεσα απο τον ποθο του αντρα για κεινη .... τωρα .... αμα εκεινος επιμενει να λαμβανει την επιβεβαιωση της μεσω των εντολων του και μονο αυτων ... αργα ή γρηγορα θα μεινει με τις εντολες του στο χερι ...... παντας εκτος της περιπτωσης της αμοιβαδας ....