Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

orgasm denial και chastity device

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 15 Ιουλίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: orgasm denial και chastity device

    Πάντοτε χαίρομαι να διαβάζω απόψεις άλλων και όπως εκφράζονται και λένε τις απόψεις τους για δικά μου ποστ, με τον ίδιο τρόπο εκφράζομαι και λέω τις απόψεις μου για τα ποστ άλλων.

    Το ότι το bdsm αφορά γούστα, και όλοι είναι διαφορετικοί το έχουμε αναλύσει και σε άλλα thread.
    Ούτε εγώ βρίσκω λογικό να συζητάμε τι είναι real bdsm μια και real είναι όλα τα είδη bdsm.

    Εκείνο με το οποίο ποτέ δεν θα συμφωνήσω και δεν θα κουραστώ να το επαναλαμβάνω είναι η ταύτιση που γίνεται ανάμεσα σε kinky, φετιχιστές, bottom, sub kai slave και το αντίστοιχο για όλους τους kinky, φετιχιστές, Top, Dom, Master. Δηλαδή ας πούμε για συντομία όποιον γουστάρει ποδολαγνεία σκλάβο και Όποιο γουστάρει ένα δέσιμο Αφέντη?
    Διαφορετικές είναι οι ανάγκες, η ψυχοσύνθεση και πολλά άλλα που κάνουν διακριτές τις διαφορές.

    Και ή ταπεινή μου άποψη είναι και παραμένει πως όποιος ή όποια καθορίζεται σαν υποτακτικός/η μόνο από τις επιθυμίες των γεννητικών τους οργάνων δεν μπορεί να ονομαστεί αυθεντικός σκλάβος/α. kinky ναι, φετιχιστής ναι, bottom ναι, άντε και υποτακτικός στα πρώτα στάδια υποταγής, αλλά βαθείά υποτακτικός/η ή σκλάβος/α όχι, όπως και αντίστοιχα δεν μπορεί να ονομαστεί Master.

    Στο Ds το σεξ όπως Είπε κι Ένας Αγαπητός Master είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα. Αν καθορίζεται η σχέση και βασίζεται μόνο στις σεξουαλικές επιθυμίες και την εκπλήρωσή τους τότε για μένα απλά δεν μιλάμε για Ds, αλλά για κάτι άλλο από το χώρο του BDSM, εξίσου real, απλά από διαφορετικό χώρο.

    Τώρα αν σε κάποιους αρέσει απλά η λέξη σαν λέξη, χωρίς να νοιάζονται για το πως γίνεται κατανοητή από τους άλλους, υποθέτω δικαίωμα τους, αλλά ας μην περιμένουμε να το καταπίνουν όλοι κιόλας αδιαμαρτύρητα και να ενοχλούμαστε απ΄αυτό.
     
  2. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    RE: RE: orgasm denial και chastity device

    inlx, ευχαριστως να ξεκαθαρισω οτι δεν ητανε κατανοητο απο το πραγματι συντομο post μου.
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Εγώ θέλω να πω, ότι με την ίδια λογική που η GreekMistress λέει ότι οι ικανοποιημένοι άντρες είναι τεμπέληδες, αν υποθέσουμε ότι ισχύει, το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με τις γυναίκες. Διαφωνώ ριζικά. Πιστεύω ότι όσο πιο πολύ ικανοποιείται κάποιος, είτε άντρας είναι αυτός είτε γυναίκα, τόσο περισσότερο πρόθυμος γίνεται να ικανοποιήσει τον/την Κυρίαρχο ούτως ώστε να εισπράξει και αυτός το ανάλογο μερίδιο του. Συν το ότι ο οργασμός του υποτακτικού είναι άμεσα συνδεδεμένος με την ικανοποίηση του Κυρίαρχου.
     
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    13 χρόνια μετά.. Αυτά είναι!!! Θα συμφωνήσω πως έχει διαφορά ένα κινκυ άτομο με ένα υποτακτικό οσον αφορά τη ψυχολογία/ψυχοσύνθεση του. Το ένα άτομο το ωθεί η "χαρά του παιχνιδιού" το άλλο βαθύτερες ανάγκες του. Επίσης καταλαβαίνω πως τα οποία devices μπορούν να είναι ευεργετικά τόσο στο παιχνίδι όσο και στην εκπαίδευση. Θα σταθώ σε κάτι άλλο και θα το θέσω ως ερωτήσεις. Γιατί το Κ άτομο "πρέπει" την επόμενη στιγμή του οργασμού του υ ατόμου να εδραιώσει την κυριαρχία του; Το να αφήσει να ευχαριστηθεί πλήρως τον οργασμό του το υ άτομο , να τον κάνει κτήμα του και να εμπεδώσει μέσα του ότι έζησε μόλις πριν και που το οδήγησε όλο αυτό ,δεν εδραιώνει ακόμα περισσότερο το Κ και την συνεισφορά του στο ερωτικό επίπεδο στη συνείδηση του υ;
     
  5. Silvia

    Silvia Αυταρχική και Φιλελεύθερη

    15 χρόνια μετά... and counting.

    Οι ερωτήσεις σου έπεσαν στο κενό, αν και πρόκειται για άκρως ενδιαφέρον θέμα.

    Μα εδώ δε μιλάμε για την επόμενη στιγμή του οργασμού, αλλά αντιθέτως για την αμέσως προηγούμενη... ☺

    Μια και η επιθυμία του υποτακτικού για οργασμό είναι εύκολο να υπάρξει, τη θεωρώ ένα πολύ καλό "εργαλείο" για την επιβολή υπακοής, αλλά κυρίως για την συνειδητοποίηση από την πλευρά του της απώλειας του ελέγχου, μια στιγμή ανεκτίμητη για μένα.

    Χρειάζεται , βέβαια, να υπάρχει φροντίδα ώστε η επιθυμία αυτή να διατηρείται σε υψηλά επίπεδα, για αυτό και θεωρώ το orgasm denial άρρηκτα συνδεδεμένο με το edging.

    Όχι απαραίτητα και όχι πάντα.
     
  6. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    1 χρόνο και κάτι ψιλά μετά.. Ευχαριστώ @Silvia για την απάντηση σας.
     
  7. KostasFyk

    KostasFyk New Member

    καλησπερα! εχω καποια θεματα προς συζητηση
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Phaedra was last seen: 22 January 2009
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Λεπτομέρειες.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πράγματι. Τι ειναι 11 χρόνια σε γεωλογική κλίμακα, παράδειγμα;
     
  11. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Elvis has left the building....
     
  12. dreamer

    dreamer Regular Member

    Είναι δύσκολο πράγμα το μασάζ... Κουράζονται τα δάχτυλα, πονάνε οι μύες. Και αν το κάνεις πάνω σε απλό κρεβάτι και όχι σε πάγκο για μασάζ κουραζεται και η μέση απο τις αβολες στάσεις που παίρνεις για να κρατήσεις την ισορροπία σου πάνω στο στρώμα ενώ είσαι σκυμμένος μπροστά πάνω από την αποδέκτη. Λύση; αγοράζεις πάγκο για μασάζ; οοοχι... 4 μερούλες chastity φτάνουν για να λυθούν όλα τα προβλήματα. Ποιος πόνος, ποια κούραση; όλα καλα