Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Passive receptive vs sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ktnf, στις 5 Φεβρουαρίου 2019.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Διάφορες γράφετε
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ προσωπικά δεν βλέπω διαφορές. Το ζήτημα δεν είναι, να είναι δεκτική/ος μια/ένας υποτακτική/ος;   
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    "letting them"; Μάλιστα. Τι μαθαίνει κανείς.

    Προσωπικά μου άρεσαν και τα:
    "It means you’re moaning, you’re doing what your partner tells you to do, you’re begging for more, and you’re calling them 'Master.' " (η μούγγα δεν πιάνεται, και ούτε το "θεέ μου")
    "On the other hand, a Dom may actually stop a session to seriously ask a very passive partner if they’re enjoying it at all" (μπορεί να κοιμήθηκε, ή να πέθανε)

    H βασική διαφορά ανάμεσα σε υποτακτικό άτομο και παθητικό άτομο (γιατί συγκεκριμένα γυναίκα στο OP; ) είναι ότι το πρώτο είναι υποτακτικό, το δεύτερο παθητικό. That's all.
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2019
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αν μου επιτρέπετε να απαντήσω ....
    Επειδή ο άντρας (δεν είναι ) παθητικού χαρακτήρα ,είναι πιο πολύ της ομιλίας...
    Τι σου κάνω μάναμ και έτσι  
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ελπιζω να κλεισω ματι σημερα,
    αφου απ οτι φαινεται βρεθηκε η Λυση.
     
  7. Missophia

    Missophia I always hoped for light to take you

              
     
  8. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αυτά είναι πρωι-πρωι      
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εγώ ξέρω ότι ένα παθητικο άτομο θα ήταν πολύ κακός/η υποτακτικος/ή. Πότε δεν θα ξέρει το Κ μέχρι που θα μπορούσε να πάει ένα τέτοιο άτομο ή να νοιώσει οπότε δεν καταλαβαίνω πως θα μπορούσε και το Κ να αντλήσει ευχαρίστηση, εκτός κι αν πρόκειται για I don't give a fuck σαδισμό.
     
  10. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @Stilvi Σφαλλεται στην ακροτελεύτια πρόταση σας. Ένα passive άτομο το μόνο που θα μπορούσε να προκαλέσει σε έναν σαδιστή, είναι ακατάσχετο χασμουρητο.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Και οχι μονο !
    Στο χωριο μου λεμε "δε γαμαγα ενα σακι πατατες καλυτερα".
    Και δεν ειμαι Σαδιστης.
     
  12. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Αν κ το σακί πατατες μ είναι κάπως άβολο όταν το σκέφτομαι..... Ούτε υγρασία με χώμα χμμμμ