Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

penticure

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος wifes-sub-maid, στις 13 Ιουνίου 2005.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Έχοντας και η ίδια φετιχιστική αισθητική προσέγγιση σε κάποια αντικείμενα και σημεία του σώματος, καταλαβαίνω πως ένας φετιχιστής ενδεχομένως να δύναται να εισπράξει ευχαρίστηση από το δικό του σώμα. Πάραυτα η τεχνική που προτείνεις σε συνδυασμό με το εξάρτημα που προτάθηκε μετέπειτα παραπέμπουν σε ένα αισθητικό αποτέλεσμα μακράν διαφοροποιημένο από αυτό ενός ζεύγους αληθινών γυναικείων ποδιών. Φρονώ πως είναι πολύ δύσκολο κάποιος να ερεθιστεί με αυτό τον τρόπο.

    Είναι σαν να αγοράσω μία πλαστική προτομή ανδρός και να της φορέσω μία γραβάτα ποτισμένη με το άρωμά μου. Αποσυμπλέκω τη γραβάτα από το φορέα της, για εμένα από μόνη της, τη στιγμή που την αγοράζω και ακόμη μυρίζει μόνο από το αποσμητικό χώρου του καταστήματος από όπου την πήρα και από την κόλλα σιδερώματος, έχει ερωτική αξία. Το συνολικό αποτέλεσμα που περιέγραψα ανωτέρω όμως, όπως αυτό γίνεται αντιληπτό με τις περισσότερες από τις αισθήσεις μου, είναι αλλόκοτο σε βαθμό αποστροφής. Μιλώ εν προκειμένω εκ του ασφαλούς γιατί είναι ευκολότερο να αποσυνδεθεί το φετίχ από το φορέα, όταν το φετίχ είναι ένα αντικείμενο. Αν δεν έχω σύντροφο, θεωρητικά μπορώ να εξακολουθώ να εισπράττω ευχαρίστηση από μία αφόρετη γραβάτα.

    Αλλά ακόμη και αν σκεφτώ περιπτώσεις όπου το φετίχ είναι μέρος του σώματος όπως λόχου χάρη οι τρίχες στο στέρνο ή το μουστάκι, δεν βλέπω πως θα είχε για εμένα κάποιο νόημα να αγοράσω το ομοίωμα ενός δασύτριχου ανδρικού θώρακα και να το χαϊδεύω. Έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο παραπέμπει όχι ακριβώς σε φετιχισμό, αλλά και σε μία αρκετά kinky αισθητική προσέγγιση των πραγμάτων εν προκειμένω, προσέγγιση εντελώς διαφοροποιημένη από τη δική μου.
     
  2. sunscreen

    sunscreen New Member

    Το pedicur/manicur είναι ιδίαιτερα δύσκολο ... γι αυτό άλλωστε υπάρχουν χώροι που πληρώνει όποιος το επιζητά. Θεωρώ η πράξη και η ψυχολογτική κατάσταση του ανθρώπου που εκθειάζει τα πόδια μιας γυναίκας είναι σημαντικό και όχι αν κάνει καλά το pedicur.
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    Και γιατί όχι να μη μας κάνουν εμάς pedicure; Άντε, πάλι ιδέες μου βάλατε...
     
  4. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Μας κανουν.Σε οποιοδηποτε studio και να πας κανουν.Το θεμα ειναι ποσοι εχουν το θαρρος να το κανουν και να μη χαρακτηριστουν "αδερφες"
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Ποιός μίλησε για στούντιο;;;; Πού φτάσαμε, να σε λένε "αδερφή", αν θες να φροντίσεις τον εαυτό σου...
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Κι ομως αυτη η αποψη "κυριαρχει".Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα πριν κατεβω σε αγωνες να παω να μοθ φροντισουν τα νυχια γιατι την 1η φορα που δεν το εκανα πραγματικα ενιωσα απιστευτο πονο οταν "γυρισε" το νιχι χωρις να σπασει  
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Από την άλλη μεριά, τί πιο αρσενικό: Αραχτός, με bourbon, Bill Evans στο πικάπ και η υποτακτική να σου περιποιείται τα νύχια...αργκχ, μόλις απέκτησα καινούρια φαντασίωση... 
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @thanasis: Μια απόλαυση που αξίζει τον κόπο να την προσφέρεις στον εαυτό σου (ακόμη και σε studio) take my word for it  
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: penticure

    εκει το πολυ πολυ να παιζει στο ραδιο Πεγκυ Ζηνα...
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: penticure

    @Kits: συνιστώ να είσαι πιο επιλεκτικός στην επιλογη studio σε αυτή την περίπτωση <χ>

    ΥΓ. Μην αλλάξουμε την ροή του θέματος.
     
  11. makonen

    makonen New Member

    Απάντηση: penticure

    Πάντως παιδιά και οι γυναίκες από την φύση τους έχουν ιδιαίτερο "κόλλημα" με τα παπούτσια και την
    περιποίηση των ποδιών. Για αυτό και η κάθε μία έχει άπειρα ζευγάρια παπούτσια και τα
    κέντρα pedicure ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια!
    Και προσέχουν σε έναν άντρα τα παπούτσια του επίσης πάρα πολύ.
    Πιστεύω οτί σε όλες ανεξαιρέτως αρέσει να τις τρίβουν και να τις κάνουν μασάζ με
    body lotion τα πόδια (ευτυχώς) αλλά μόνο σε μια μικρή μειοψηφία αρέσει το
    γλύψιμο των ποδιών (δυστυχώς)!
    -Μιλάω από προσωπική μου εμπειρία-.
    Σε λίγο έρχεται και η άνοιξη και φέτος η μόδα θα έναι πάλι πολύ "ανοιχτά"
    παπουτσάκια & πεδιλάκια & mules επίσης.....
    βοήθεια μας!
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Σιγά μην το πάω για studio!