Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lola, στις 19 Μαϊου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Piercing

    Σ' ευχαριστώ  
     
  2. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Piercing

    Να προσθέσω επίσης πως δε κάνει να πέφτει πανω ζεστό νερό όταν κάνουμε μπάνιο...είχα ξεχάσει να το αναφέρω πρίν και ελπίζω να μη μου ξέφυγε τπτ άλλο.  
     
  3. skia

    skia Contributor

         
    στη ρώγα ντε και καλά?πονάει......
    υπάρχουν και άλλα σημεία.
    είσαι σαδιστής.
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ναι αυτό μου λέει και ο ψυχολόγος μου  
     
  5. skia

    skia Contributor

    μπορείς να μου ποιός είναι?έχω να το δείξω κάτι ενδιαφέροντα video.(χεχεχεχεχε- ξέρεις εσύ)
    Τώρα, σοβαρά, δε ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω κι εάν θα άντεχα να κάνω piercing στις ρώγες μου.Ανατριχιάζω και μόνο στη σκέψη.Ο μόνος τρόπος για να το κάνω θα ήταν μόνο με ολική νάρκωση.
       
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Πάντα με εξίταραν οι goth-ούδες με piercings στο φρύδι, τη γλώσσα και τον αφαλό ή τα χείλη.

    Ένας κίνδυνος που υπάρχει με το piercing στη γλώσσα, είναι η υπερβολική χρήση betadine αργότερα, όπως έτυχε σε ένα γνωστό μου. Το betadine του δημιούργησε πρόβλημα αφού καταστράφηκε η άμυνα του οργανισμού του στο συγκεκριμένο σημείο και παρουσίασε λοίμωξη.
    Κάποιος γιατρός θα μπορούσε να το εξηγήσει καλύτερα.

    Το πιο ασυνήθιστο που έχω δει, είναι piercing στα νύχια των δακτύλων όπως αυτό.

     
     
    Last edited: 19 Μαϊου 2007
  7. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Piercing

    Εγώ πάλι το βρίσκω αντισεξουαλικό. Γούστα είναι αυτά 
     
  8. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Piercing

    Aν δεν πεσεις σε μαλακα και το προσεχεις δεν υπαρχει κανενας απολυτος κυνδινος, αλλα θα με ενδιεφερε να ακουσω περισσοτερες αποψεις σχετικα με το αν σας αρεσει αισθητικα, αν σας ερεθιζει σεξουαλικα η αν σας ξενερωνει παρα τα περι υγιεινης και προσοχης των piercings που ειχε αναλυθει σε παλιοτερο thread. Παρ'ολα αυτα ευχαριστω οσους απαντησαν γιατι ειναι πολυ σημαντικο να τα γνωριζουμε και αυτα  
     
  9. μου αρέσουνε τα piercings στις γυναίκες στις θηλές στο στήθος.
    Πιτσιρικάς είχα και γώ στα αυτιά αλλά κάτι με χάλαγε και τα έβγαλα
     
  10. skia

    skia Contributor

    Κάτι που με χάλασε τελείως είναι όταν είδα το χέρι μιας φίλης.Εκτός του ότι τα αυτιά της έχουν γίνει σουρωτήρια χωρίς καμία υπερβολή, είχε τη φαεινή ιδέα να κάνει piercing στο χέρι μεταξύ δείκτη κι αντίχειρα.Επικίνδυνο σημείο για λοίμωξη.Πριν ακόμα κλείσει η πληγή πραγματικά έπαθε λοίμωξη και θυμάμαι ότι ταλαιπωρήθηκε.
     
  11. nasmar

    nasmar Regular Member

    εγω εχω καμια εξαρια τρυπες στα αυτια (στο ενα,το αλλο εχει μια και μια στη μυτη,ο φιλος μου φοραει 8 σταυτια.γενικα μαρεσει πολυ το μεταλλο αισθητικα(οχι στην υπερβολη του),προσδιδει μια αγριαδα ειδιακα στο προσωπο. (αμα εισαι 23 και σε περνανε για 16 και δεν σου δινουν ποτο αν δεν δειξεις τη γαμοταυτοτητα ,εχουν και την πρακτικοτητα τους μπορει να σε περασουν και για 18).
    Τωρα για αλλου τρυπα κολλαω αρκετα. Σε οτι πρεπει να τρυπηθει σαρκα και ανατριχιαζω και φοβαμαι.ο φιλος μου με ψηνει για γλωσσα αλλα μπρρ...γινεται τουμπανο η γλωσσα!

    ειχα διαβασει παλια ,σε χαζοπεριοδικο νομιζω,οτι υπαρχει προβλημα με το θηλασμο.οτι τα μωρα πνιγονται..? απο το πολυ γαλα που βγαινει λογο τρυπας.
    μπορει να ειναι και τελειως ακυρο επιστημονικα παντως ψαξτο για καλο και κακο.
     
  12. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Piercing

    Με εξαίρεση τον αφαλό, στα άλλα τρία σημεία τρελαίνομαι κι εγώ.. Ειδικότερα με την μπάρα στη γλώσσα και τον κρίκο στο κάτω χείλος!!! Ως προς το betadine, δεν του είπε αυτός που του τρύπησε τη γλώσσα πότε και πόσο να βάζει; Μου κάνει εντύπωση.. εκτός αν παράκουσε τις οδηγίες!! Ως προς το piercing νυχιού, πραγματικά εντυπωσιακό!! Δεν το'χα ξαναδεί!!

    Έχουμε και λέμε... τρελό εξιτάρισμα με piercing γλώσσας, χειλιών, φρυδιού, γενειακής χώρας (στην περιοχή ακριβώς κάτω από το κάτω χείλος), και τρελό ξενέρωμα
    με piercιng ρώγας, κλειτορίδας, μύτης, αφαλού... Sorry lola !!