Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lola, στις 19 Μαϊου 2007.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Με απωθεί ο,τιδήποτε έχει να κάνει με επέμβαση στο σώμα μου. Δεν μου αρέσουν τα τρυπήματα, δεν μου αρέσει να κρέμεται η κλειτορίδα μου ή τα χείλη του αιδοίου μου σαν μαραμένα μαρουλάκια από κρικάκια-βαράκια.
    Θεωρώ όλα αυτά αντιαισθητικά. Η ερωτική διέγερση που μπορεί να προκληθεί από κρικάκια στο πέος ή στο αιδοίο με αφήνει παντελώς αδιάφορη. Δεν στερούμαι φαντασίας.
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Piercing

    @dentman: Ευπρόσδεκτη η διόρθωση <χ> (και τα σέβη   )
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2007
  3. Hil

    Hil Regular Member

    Δεν έχω, αλλά μου αρέσει να τα βλέπω σε άλλους!
    Εκτός από τ' αυτιά, μου αρέσει στη μύτη (διαμαντάκι), στη γλώσσα, στον αφαλό
    και μερικές φορές στο πηγούνι!!
    Απεχθάνομαι στο πέος και ανατριχιάζω στις ρώγες!!! Δεν πονάνε άραγε;;;;
     
  4. naughty cpl

    naughty cpl New Member

    Θέλω να τρυπήσω την κλειτορίδα μου αλλά θέλω μερικές πληροφορίες πρώτα...
    Πονάει πολύ κ ποσο καιρό θα κάνει να επουλωθει? η ακόμα χειρότερα ..Ποσο καιρο θα πρεπει να μεινω "πεινασμενη" ???
    Αν καποια μπορούσε να μου απαντήσει....
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε κακό που κάνουν οι ταινίες.
    Κανένα κέντρο πίρσινγκ δεν τρυπάει την κλειτορίδα. Τρυπάνε τα εσωτερικά ή εξωτερικά χείλη ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
    Γίνεται με τοπική αναισθησία...και δεν πονάει ( υπερβολικά )
    Η επούλωση διαρκεί όσο και η «επούλωση» κάθε άλλου είδους πίρσινγκ με τις διαφορές που επιβάλλονται από την ειδική περιοχή.

    Υ.Γ. Μη βλέπεις πολλές ταινίες.
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich von Cleist: οι πληροφορίες σου είναι ανακριβείς ή τ/χιστον το απόλυτο στο οποίο παραπέμπυν.

    Ναι δεν αναλαμβανει κάθε κέντρο piercing τρύπημα κλειτορίδας, ξερω όμως δύο τ/χιστον που αναλαμβάνουν, ένα στην Αθήνα και ένα στην Θεσσαλονίκη.

    Ναι δεν τρυπιουνται όλες οι κλειτορίδες, το αν τρυπιεται ή όχι έχει να κάνει με τις ανατομικές τους ιδιότητες (σχήμα και κυρίως μέγεθος)

    Είναι όμως γεγονός πως το τρύπημα της κλειτορίδας είναι αποφευκτέο λόγω της πληθώρας των νευρικών απολήξεων σε αυτή. Αυτό που είναι πολύ συνηθεστερο, ακίμδυνο (όσο κάθε αλλο piercing) και το κάνουν πολλά κεντρα piercing είναι το τρύπημα της κουκούλας της κλειτορίδας και παλι όμως υπάρχουν ανατομικοί περιορισμοί.

    Το τρυπημα των χειλιών δεν απαιτεί τοπική αναισθησία.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Μα δεν είναι πληροφορίες. Διατηρούσα για σειρά ετών ( 3 για την ακρίβεια ) ας πούμε κέντρο πίρσινγκ τατού μακιγιάζ και μανικιούρ στα Μάλια Ηρακλείου Κρήτης. Στην ενημερωτική εγκύκλιο που μας απέστελνε κάθε χρόνο κατά την ανανέωση της άδειας η νομαρχιακή αυτοδιοίκηση Ηρακλείου σε συνεργασία με το ΠΑΓΝΗ αναφέρετε ρητά πως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ η οποιαδήποτε αισθητική παρέμβαση σε όργανα.
    Αν η κλειτορίδα στο BDSM δεν είναι όργανο έχεις δίκιο και ζητώ συγνώμη για τις όποιες συμβουλές έδωσα. Ξεκάθαρα αναφερόταν πως το παραπάνω δεν αφορούσε τα πτερύγια των αυτιών την γλώσσα και τη μύτη.

    Να σημειώσω πως η «Ακροβυστία» δεν είναι όργανο αλλά δεν είναι και εύκολο να την τρυπήσεις.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich: Γνωρίζω την εγκύκλιο και το πόση παρεμηνεία επιτρέπει. Το στήθος είναι όργανο; Η μύτη; Η γλώσσα;

    Συμφωνω στα όσα αναφέρεις για την ακροβυστία.

    Προσωπικά, ουτε θα συνιστούσα ούτε θα επεβαλλα τρύπημα της ίδιας της κλειτορίδας.

    Εχω ακούσει για ένα πολύ καλό κέντρο piercing / tattoo κλπ στην Κρήτη. Αν ήταν το δικό σου τα συγχαρητήριά μου αν και νομίζω πως αυτό που μου αναφέρθηκε συνεχίζει να λειτουργεί.

    @naughty_cpl: υπολόγιζε 4 - 6 εβδομάδες ίασης.
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν ξέρω σε ποιο αναφέρεσαι πάντως το δικό μου το πούλησα στον Εγγλέζο που έκανε τη δουλειά ( φαντάζομαι πως δεν φαντάστηκε κανείς πως εγώ ο τόσο ευαίσθητος θα μπορούσε να τρυπήσει ένα γυναικείο σώμα).
    Φέτος τον Απρίλιο τον συνέλαβαν για παραλαβή μέσω ταχυδρομείου 1000 δισκίων xtc και το μαγαζί μένει κλειστό.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich: Δεν έχω συγκεκριμένες πληροφορίες, απλά ο tatooer κατά την υλοποίηση ενός tatoo κατόπιν επιθυμίας μου, μου ανέφερε την ύπαρξη ενός πολύ καλου κέντρου στην Κρήτη εδώ και χρόνια, στα πλαισια μιας συζήτησης για το tatoo / piercing στην Ελλάδα
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2007
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Πιθανολογώ πως θα σου ανέφερε το Αρτ Στούντιο στην Ιδομενέως. Το μόνο έτσι διάσημο που μου έρχεται στο μυαλό, μιας και χτύπησε εκεί ένα δράκοντα ένας γνωστός ΝΒΑer ( μου διαφεύγει το όνομα του) στα εγκαίνιά του κέντρου.
    Το γεγονός είχε κάνει το γύρω του κόσμου στα ειδικά έντυπα. Περισσότερα δεν γνωρίζω .. .
     
  12. naughty cpl

    naughty cpl New Member

    Σορρυ ...Δεν εκφραστηκα σωστα , δεν εννουσα την κλειτοριδα , την κουκουλα εννοουσα. Λαθος διατυπωση...
    4-6 βδομαδες??? Τοσο πολυ?Αλλες πληροφοριες???