Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Players 2

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος G_E, στις 7 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. gaby

    gaby Guest

    @Soraya

    δεν είχε αυτήν την κατάληξη το "ΠΑΙΚΤΗΣ"  
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Οχι. Αλλοι άνθρωποι. Αλλοι προβληματισμοί. Αλλοι "συσχτεστιμοί".
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2016
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μετά το ατίθασο και μοβόρικο strap, που πετάγεται από μια οθόνη κι εκμαυλίζει τρυφερά ή σφριγηλά οπίσθια ντελικανήδων/αρματωλών και λοιπών "δημοκρατοβουδουσουμικών δυνάμεων". Ήρθε η ώρα να πεταχτεί απ' την οθόνη και ο μηχανορράφος/πνεύμα του κακού παιχτούρ, που για να κόψει τον "ευωδιαστό μίσχο" του απανταχού αμώμου θηλυκού αβατάριου, θα καταφύγει σε πλήθος διαβολικών τεχνασμάτων. Με κάθε συμπάθιο προς όλους/ες - αλλά όποιος/α "αγαπά" έτσι, ας με παρεξηγήσει -, είναι καλό να δίνουμε στον εαυτό μας την αξία που του πρέπει,
    αλλά που και που να ξεπεζεύουμε το καλάμι, ίσως και να μην μας "χάλαγε". Εκτός κι αν υπάρχει και βουδουσουμιάρικη πρακτική που να ονομάζεται cane riding, τότε πάσο χαχα.

    Τεσπα, τόσο "κόψιμο" και για την μοίρα των "κακομοίρων/κακομοίρηδων" που θα τους λάχει στο διάβα τους κάποιος/α "παίχτης/ρια", ειλικρινά με συγκινεί.
    Πολύ αγαπάτε αλλήλους βρε αδελφάκι μου. Ή μήπως κάποιος κακός παιχτούρ πήρε την ηλεκτρονική "μπουκιά" απ' τον στόμα κάποιων ? ( υπογραμμίζω τον στόμα χαχα ).
    Εννοείται, ότι "θύματα" είναι πάντα και μόνο οι "αιθέριες υπάρξεις" ( και δεν το γράφω από politically correctίλα, που είναι και της μοδός ).
    Μέχρι πριν λίγες μέρες έγραφα ( κι έλεγα έξω από δω ), ότι ώρες ώρες μ' αυτά που ακούει/διαβάζει κάποιος/α, είναι να κουνάει το κεφάλι του/της.
    Διορθώνω, λεπτά λεπτά, αφού τα "απίθανα" - τα για μένα "απίθανα" - είναι πια ο κανόνας και όχι η εξαίρεση. Μένει μονάχα να κατηγορήσουμε τον ήλιο, γιατί δύει στη δύση.

    Συγνώμη αν όσα έγραψα, δεν είναι σοβαρά. Μάλλον θα φταίει, ότι τα περισσότερα απ' όσα διάβασα - πάντα για τα δικά μου κριτήρια -, δεν θα ήταν τόσο σοβαρά επίσης.
    Πρώτα και χειρότερα θα ήταν όλα όσα έχω γράψει εγώ σ' αυτό το νήμα.
    Ως προς την "πραμάτεια", ο/η καθένας "διαλαλεί" ότι γουστάρει κι όποιος/α θέλει τ' "αγοράζει". Μετά την απομάκρυνση απ' το ταμείο που λένε.
    Πάντως υπάρχουν και τα νηματάκια για προσωπικές φωτογραφίες ( ολόκληρες ή τμηματικές ) κι εννοείται, ότι εκείνα δεν είναι "ντουντούκα" ή έκφραση ματαιοδοξίας ( μικρότερης ή μεγαλύτερης ). Αλλά και να ήταν ?

    Άϊντε και καλή μας σεζόν... 
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2016
  4. συμφωνω απολυτα ολοι πρεπει να τελαλουμε την πραματεια μας παντου και παντα....ετσι δεν ειναι..?? 
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Από το νήμα Τσούλες:

     
  6. folha

    folha deja vu

    Στο ίδιο όμως νήμα γράφει* για την τσούλα: "Δεν συναρτά καν, όπως αντιθέτως κάνει ο Παίκτης, την ικανοποίηση της άφατης λαγνείας της με την άλωση προκεχωρημένων φυλακίων, στον αμείλικτο πόλεμο της Κυριαρχίας και της Κατίσχυσης"

    Γι' αυτό και τις θεωρώ πιο... "φυσιολογικές" από τους παίχτες.   Κι εννοώ ότι προσωπικά δεν μπορώ να κατανοήσω την αναγκαιότητα κάποιου να είναι παίχτης!

    *
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Ως νηματοθέτης αισθάνομαι κάποια ευθύνη ως προς το να παρακολουθώ το νήμα και να εκφράζω τις απόψεις μου. Όταν άνοιγα το νήμα είχα στο μυαλό μου τον παίχτη, είτε ως λιμπερτίνο (κατά Dolmance), είτε ως δημιουργό καταστάσεων (άλλωστε ήμουν και στην πρώτη και μοναδική ομάδα διεθνών καταστασιαστών στην Ελλάδα) όπου το φαντασιωτικό γίνεται πραγματικό και αντιστρόφως εμπλουτίζοντας το ένα το άλλο, το αληθοφανές και το αληθινό αλληλοπλέκονται εκ' προθέσεως (γιατί το λεγόμενο αληθινό είναι το "αληθοφανές-για-μένα-πέραν-πάσης-αμφιβολίας"- ουδείς μπορεί να είναι βέβαιος), το θέαμα του γεγονότος υποκαθιστά το γεγονός και αντιστρόφως, το γεγονός αποκτά υπόσταση μόνον όταν θεάται. Αυτά τα υλικά (αχταρμάς και ακατανόητα για αρκετούς) ο παίχτης τα ξέρει. Είναι τα εργαλεία του για να πλάσει καταστάσεις, και τυχεροί οι τολμηροί που αποτελούν μέρος τους.

    Με αυτό το επίμετρο αφήνω το νήμα να εξελιχθεί προς τις επιεικώς χαώδεις προεκτάσεις του.
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2016
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Kαι τα λάικ μια παραμύθα την έχουν...
    Και η καθέδρας σπέκουλα ως αντι-παραμύθα και καλά, μια καύλα την έχει...
    We love them all...
    Δεν θα τα ζαλωθούμε διάολε, οπότε cool bambini...
     
  9. espimain

    espimain Contributor


    Ε όχι και λιμπερτίνος ο ¨παίκτης".
    Ο κυριαρχικός "παίκτης" είναι κάτι σαν το γνωστό μας εδώ " brat princesses no anal"  

    Αυτός που δηλώνει παίκτης είναι σαν να θέλει να του φωνάζουν "Παικταρά μου Εσύ!"
     
  10. Και εγώ σελω να παιτσω μόνο που τα άλλα παιζακια ζεν με παίζουν. Όλα στη μαμά!
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    H δήλωση και η κατά δήλωση ιδιότητα από τον κατά δήλωσή του φέροντα την όποια ιδιότητα/χαρακτηριστικό/τίτλο δηλώνει τα πλείστα όσα και καθ' υπερβολήν, ευκρινέστατα, σαφώς και κρυστάλλινα ανεξαρτήτως περιεχομένου. Για το περιεχόμενο ας μην γίνεται λόγος, δεν μας αφορά άλλωστε ούτε μας πέφτει λόγος...
     
  12. Vagelis84

    Vagelis84 New Member

    Σωστά..
    Μόνο που άλλο τροφή για σκέψη κι άλλο λειτουργώ και πολλες φορες σε βαθος χρονου μη ξεκαθαρίζοντας στον άλλον τα ίδια μου τα θέλω, έχοντας παράλληλα δεύτερες σκέψεις..
    Λίγο ξεκάθαρα να είναι τα πράγματα κι είναι καλύτερα για τις ανθρώπινες σχέσεις