Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Pony Play

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 26 Μαϊου 2005.

  1. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    RE: Ponygirls

    Ναι ειχα και εχω εμπειρια σαν πονυ και ειναι ευκολο και μεσα στο σπιτι
    Για pony girl ειναι πιο δυσκολο γιατι δεν μπορει να σε κουβαλησει στην πλατη στα 4 και εκει ειναι που χρησιμοποιουν τις διαφορες αμαξες και θελεις εξωτερικο χωρο
    Να μερικες απο τισ αγαπημενες μου φοτο
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    RE: Ponygirls

    Εγώ έχω μια σχετικά μικρή εμπειρία. Ουσιαστικά με δύο Αφέντρες. Η μία αρεσκόταν να με δένει με λουρί και να ανεβαίνει πάμω μου για να πηγαίνουμε βόλτα μέσα στο σπίτι, η άλλη έβαζε και μικρά αντικείμενα, κυρίως πετραδάκια. Αυτό που σε τρελαίνει, πάντως, είναι όταν αισθάνεσαι το αιδείο της Αφέντρας ζεστό επειδή έχει ερεθιστεί από το όλο γεγονός. Επίσης επειδή τρίβεται πάνω σου κατά τη μεταφορά. Οι Αφέντρες πάντως έχουν δυσκολία να κρατήσουν τα πόδια τους ψηλά από το έδαφος για πολλή ώρα.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Το πρώτο χαρακτηριστικό του ponyplay, ιδίως στην M/f εκδοχή του είναι ότι απαιτεί πολύ καλή φυσική κατάσταση της σκλάβας για να γίνει ωραία και να το απολαύσουν και οι δύο.

    Το δεύτερο χαρακτηριστικό είναι ότι (σχεδόν) απαιτεί αρκετά και ακριβά αξεσουάρ για να γίνει, καπίστρια, ειδικές σέλες, ειδικές μπότες και πολλά άλλα, ανάλογα με την φετιχιστική προδιάθεση που έχει ο καθένας... και με τα ρευστά του διαθέσιμα, την συχνότητα που μπορεί να επισκέπτεται το fetish fair του Λονδίνου ή τουλάχιστον τις κατασκευαστικές του ικανότητες.

    Δεν γίνεται μόνο σε ανοιχτούς χώρους, μακάρι να βρίσκονταν αλλά δεν γίνεται μόνο εκεί και σε διαμερίσματα ή σε κλειστούς χώρους πάλι γίνεται.

    Για τα ponygirls υπάρχουν δύο κύριοι τρόποι εξευτελισμού:

    ο ένας είναι να γίνει η σκλάβα ponygirl για αγροτικές δουλειές και να αναγκαστεί να δουλέψει στην ύπαιθρο, π.χ. σέρνοντας άροτρο ή διάφορα τέτοια, το απλούστερο όλων και το συμπαθητικότερο συναισθηματικά να κουβαλάει τον Κύριό της είτε ελεύθερα στην πλάτη αν το επιτρέπουν οι αναλογίες βάρους είτε ζεμένη σε πολύ ελαφρύ ειδικό αμαξάκι,

    ο άλλος είναι ponygirl επίδειξης, αυτό που λένε dressage ponygirl που γίνεται και σε κλειστό χώρο και ενδεχομένως περιλαμβάνει και σεξουαλική χρήση του ponygirl.

    Όπως είχε αναφέρει η carissa[L_T] είναι μάλλον για προχωρημένες στα βίτσια υποτακτικές και σκλάβες και δεν πολυσυνηθίζεται στην Ελλάδα. Ακόμα.

    Η άποψή μου είναι ότι πρόκειται για ένα "σύνθετο" βίτσιο που περιλαμβάνει αρκετά από άλλες κατηγορίες. Πολλές μορφές ταπεινώσεων π.χ., δεσίματα, περιορισμούς αισθήσεων, σφιξίματα, υποχρέωση για συγκεκριμένες κινήσεις, την ουρά βεβαίως, βεβαίως   το καπίστρι, ίσως την πιπερόριζα κλπ αλλά και πόνο επίσης γιατί συνηθίζονται τα κλιπς στις ρώγες και στο αιδοίο, το μαστίγωμα κατά την εξάσκηση και άλλα.

    Τώρα πιά θα ήθελα πάρα πολύ να το κάνω, το θεωρώ περίπου φυσικό να μου ζητηθεί και με μεγάλη ευχαρίστηση έχω σκοπό να το ζητήσω. Όταν το είχα πρωτοακούσει είχα σκεφτεί ότι άντρας που θέλει τέτοιο πράγμα από γυναίκα είναι μάλλον θεοπάλαβος και με λεφτά για πέταμα. Δεν είχα πει την γνώμη μου, βοηθάει τελικά μία κάποια ευγένεια σ αυτή τη ζωή  

    Πολύ απολαυστικό, πλουσιότατο και καθαρά φετιχιστικό site για ponygirls με πολλά ερασιτεχνικά βίντεο που μεταξύ της όποιας άλλης άμεσης επίπτωσης μπορεί να έχουν, λύνουν και απορίες είναι το Sir Jeff's Ponygirls στο http://sirjeffp.freeshell.org/
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Pony Play

    Πολύ καλή σελίδα μας έδωσες tender lilly σε ευχαριστούμε, εντυπωσιάστηκα από τις εικόνες …. 
     
  5. manossm

    manossm New Member

    Ειμαι νεο μελος και παρατηρω οτι δεν υπαρχει αρκετη γνώση στο ponyplay .Οντως ειναι πιο διαδεδομενο στο εξωτερικο παρα στην Ελλαδα .Εχω θα ελεγα αρκετη εμπειρια στο pony play και θα μπορουσα να ενημερωσω καθε ενδιαφερομενο-η σε οτι θελησει .Διαθετω και μερικο εξοπλισμό
     
  6. manossm

    manossm New Member

    Re: Ponygirls

    Νομίζω οτι διαθετω αρκετη εμπειρια στο ponyplay ειμαι σε διαθεση σε Κυριες εδω και 15 χρονια . Αν και δεν ειναι πολυ διαδεδομενο στην Ελλαδα υπαρχουν ατομα που ενδιαφερονται ,το προβλημα ειναι οι σωστες αφεντρες που να ξερουν τι κανουν.
     
  7. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Pony Play

    στις ελαχιστες εμπειριες που εχω μου εχει τυχει καποιες φορες. χωρις εξοπλισμο
    βεβαια.απλα με καβαλησε η Κυρια κ την μετεφερα. ειναι παρα πολυ ομορφο
    συναισθημα.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. femdomslave

    femdomslave New Member

    το Pony play απλα το εχω δει αλλα δεν το εχω κανει ακομα.απο οτι φαινεται ομως αν στο κανει αυτο η αφεντρα σου σε μειωνει απεναντι της και αντι για ανθρωπο σου συμπεριφερεται σαν "ζωο"....
     
  10. manossm

    manossm New Member

    Re: Ponygirls

    Εχω αρκετή εμπειρία στο ponyplay ασχολούμαι με το συγκεκριμένο fetish παιχνιδι 10 χρόνια σε διάφορα στουντιο με αφέντρες επι πληρωμή . Αν θές ανταλάσουμε απόψεις .






    θεωρω το ponyplay σαν ενα απο τα καλύτερα fetish παιχνίδια το οποιο συνδυαζόμενο με ποδολατρια και facesitting ειναι καταπληκτικό .
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2008
  11. pulstar

    pulstar New Member

    υπό την οπτική της αυστηρής υλοποίησής του ως μέτρο υποταγής και της πειθαρχίας μου αρέσει ιδιαίτερα . . .
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2008
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Εγώ κάνω "τσιμπούρι-play". Μετράει;