Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Poppers" χρήση και προβλήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος slaveboy`81, στις 5 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Με αφορμή κάποιες καταχωρήσεις στο θέμα με τα ναρκωτικά, οι οποίες αναφέρονται και στα poppers, θα ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει, Τί ειναι αυτά τα poppers? Τι προβλήματα προκαλούν και πόσο επικίνδυνα είναι? Μπορεί να μου πει κάποιος κάτι περισσότερο από ότι λέει απλά το γλωσσάρι?

    Ευχαριστώ.

    ΥΣ:Παρακαλώ όχι ανεύθυνες απαντήσεις,

    ΥΣ2: Με μία πρόχειρη έρευνα στο διαδίκτυο βρήκα κάποια στοιχεία αλλά όχι και πολύ κατατοπιστηκά. Κάποιοι ερευνητές τα έχουν συνδέσει μέχρι και με μία μορφή καρκίνου!!!!
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Eίναι διεγερτικά. Είναι ένα μπουκαλάκι το οποιό το ανοίγεις και το σνιφάρεις το υγρό που έχει μέσα και υποτίθεται πως διεγείρεσαι. Είναι πολύ κακό για τον εγκέφαλο γιατί καίει τα κύταρρα. επίσης η δειάρκεια του κρατάει μερικά δευτερόλεπτα που σημαίνει πως πρέπει να σνιφάρεις συνέχεια. Είναι σαν ναρκωτικό στην ουσία και ξεκίνησε να χρησιμοποιείται από τους gay
     
  3. alnair

    alnair Regular Member

    Τα poppers έχουν ως προϋπόθεση τη χρήση κάποιου άλλου ναρκωτικού πριν. Το popper απλώς σου δίνει ένα δεύτερο χάι μερικών δευτερολέπτων, αλλά με τα χαρακτηριστικά του ναρκωτικού που είχες πάρει προηγουμένως. Θεωρώ πως δεν ενδείκνυται όταν έχεις κάνει χρήση κάνναβης, καθότι μπορεί να πέσουν οι παλμοί σου τραγικά πολύ.
     
  4. paroinia

    paroinia Regular Member

    Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλλά νομίζω χρησιμοποιείται βασικά από τους γκέι γιατί σε εκείνα τα 8 δευτερόλεπτα που διαρκεί φουλ η επίδραση του, χαλαρώνουν τόσο οι μύες του σώματος σου, ώστε να μπορείς να υπάρχει πρωκτική εισχώρηση χωρίς λιπαντικά και χωρίς καθόλου πόνο.
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    RE:

    Μια καλή σύνοψη για poppers βρίσκεται εδώ:

    http://dancesafe.org/documents/druginfo/poppers.php

    Η χρήση τους είναι καραμπινάτη βλακεία φυσικά, είναι διαστολείς των αγγείων και εξ αυτού δρούν ως μυοχαλαρωτικά ΚΑΙ στις περιοχές με πυκνή φλέβωση όπως το περίνεο και ο κόλπος. Δεν έχουν να κάνουν τίποτα με το σφιγκτήρα και γενικότερα τους άλλους μύες.

    Αν έχουν κάποια επίδραση (δεν έχω δοκιμάσει, μολονότι τώρα τελευταία, ιδίως στη βόρεια Ευρώπη, ο κάθε λαλάκης έρχεται με ένα μπουκαλάκι και σε καλησπερίζει μόλις πας σε "παράξενο" μπαρ) αυτή η επίδραση είναι εντελώς εξωτερική, στην εξωτερική περιπρωκτική περιοχή. Το σίγουρο είναι ότι κάνουν άμεση υπόταση και ο κίνδυνος για την ζωή σου (λέγε με εγκεφαλικό, ανεξαρτήτως ηλικίας) είναι π-ο-λ-ύ ισχυρότερος από την πιθανότητα να "ανοίξεις" χωρίς λιπαντικά! Μείνε μακριά, δεν έχεις λόγο.
     
  6. Spank35

    Spank35 New Member

    Παιδιά, Κυρίες και Κύριοι, από την προσωπική μου πείρα τα poppers είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ!
    Σε μιά πρόσφατη μου εμπειρία, ένας σκλάβος μου, για να αντέξει περισσότερο πόνο από τη ζώνη μου, σνίφαρε poppers κάθε λίγο και λιγάκι, και κάποια στιγμή (και ενώ είχα σταματήσει το session), άρχισε να μουρμουρίζει, να μιλάει ακατάληπτα, κι έφτασε σε σημείο να πέσει στο πάτωμα ακίνητος!
    Ευτυχώς συνήλθε (του έρριξα μερικά χαστουκάκια) μετά απο 5 λεπτά (στη διάρκεια των οποίων είχε πάει η ψυχή μου στη Κούλουρη - είμασταν σπίτι μου) αλλα εξακολουθούσε να είναι σαν να είχε πιεί ένα μπουκάλι οινόπνευμα!
    Μου είπε οτι το παθαίνει συχνα - ειδικά απο κακή ποιότητα poppers - αλλά τον βοηθούν να "υποταχτεί" ολοκληρωτικά!
    Περιττό να σας πώ ότι από τότε, όταν ψάχνω στο internet για slaves, ΑΠΟΚΛΕΙΩ όποιον χρησιμοποιεί poppers και ότι αν και αυτό το παιδί ήταν ΚΑΙ όμορφο ΚΑΙ σέξι, δεν επιδίωξα άλλη επαφή μαζί του.

    Καλύτερα μακρυά απο οποιασδήποτε μορφής drugs, έστω και λιγότερο "υποταγμένοι"

    Thanks...
     
  7. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Ειλικρινά φρίκαρα με την εμπειρία του Spank... Όμως καλό είναι να καταχωρούνται τέτοιου τύπου εμπειρίες ώστε να παραδειγματίζονται οι οποιοιδήποτε προπαγανδιστές και προπαγανδίστριες τέτοιων ουσιών, αλλά και παρόμοιων, που επιθυμούν και προωθούν τη χρήση τους ώς ακίνδυνες.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: "Poppers" χρήση και προβλήματα

    Παλιό θέμα,αλλά θα ήθελα να εκφράσω τώρα άποψη..

    Τα poppers είναι διεγερτικά και μυοχαλαρωτικά.Όντως όπως προείπαν χρησιμοποιούνται κυρίως από τους gay και κυρίως από τους παθητικούς καθώς καθιστούν λόγω της χαλάρωσης πιο εύκολη και διεγερτική τη διείσδηση(το λατρεύουν οι fist btms..).Όμως μπορούν να χρησιμοποιηθούν και από τους ενεργητικούς.Γενικά εκτοξεύουν τις αισθήσεις και απολαμβάνεις αυτό που κάνεις.

    Εισπνέεται από τη μύτη από τα ρουθούνια ,έα ένα διαδοχικά.Από το ένα ρουθούνι εισπνέεις και το άλλο το κλείνεις.

    Προσοχή.Δεν ακουμπάς τη μύτη σου στο χείλος του μπουκαλιού.

    Φυλάσσεται σε δροσερά μέρη,κυρίως στο ψυγείο..

    Προσοχή σε " κακά " poppers.Δεν ξέρω αν τίθεται θέμα νοθείας,αλλά ένα κακό popper μπορεί να προκαλέσει ισχυρό πονοκέφαλο και ημικρανείες(υπόψιν πως ένα σνιφάρισμα "καίει" χιλιάδες εγκεφαλικά κύτταρα).Κάποτε επικίνδυνα poppers θεωρούνταν όσα πουλιόντουσαν παράνομα στην Ελλάδα και πιο ασφαλή όσα τα έφερναν από το εξωτερικό για ιδιωτική χρήση..μέχρι που τα ποινικοποίησαν..

    Η συχνή χρήση τους προκαλεί εθισμό.Γνωρίζω άτομα που δεν μπορούν ούτε να αυνανιστούν χωρίς poppers..

    Γενικά είναι επικίνδυνες ουσίες και καλό είναι να αποφεύγονται..
     
  9. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: "Poppers" χρήση και προβλήματα

    Ενα βραδυ ειχα χρησιμοποιησει και το μονο που μου εκανε ηταν να νιωθω μια ξαφνικη υποταση για μερικα δευτερολεπτα....ασε που με ξενερωνε να βλεπω τον αλλο καθε τρεις και λιγο να σνιφαρει. 
     
  10. mazoslave

    mazoslave Regular Member

    Re: "Poppers" χρήση και προβλήματα

    Μακρυά, είναι πολύ εθιστικά.Για το fisting μάλλον διευκολύνουν αλλά όχι καθοριστκά.
     
  11. mazoslave

    mazoslave Regular Member

    Re: "Poppers" χρήση και προβλήματα

    Επανέρχομαι για να πώ ότι μου έτυχε αρκετές φορές να πιεσθώ έντονα για popers απο επαγγελματίες αφέντρες στο εξωτερικό.