Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Archon, στις 27 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. lotus

    lotus Silence

    Ορθά διάβασα, από την άλλη μεριά του νομίσματος τοποθετήθηκα  
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Αχ, θα επαναληφθώ αν το αναλύσω ....
    Έχω ήδη τοποθετηθεί επί αυτού παρακάτω
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    2011...
    Μάζωξη, Σαββατόβραδο, χώρος κλεισμένος αποκλειστικά...
    Μετά την κοπέλα με την μαύρη κοντή καπαρντίνα , που "υιοθετήσαμε" με τον συμμαντράχαλο που πίναμε ουίσκια -από τύχη είχαμε φτάσει από τους πρώτους- εμφανίζεται μετά απο κανά μισάωρο άλλη μια κοπέλα με παρόμοια εμφάνιση.
    Καθόταν κάπου 10 λεπτά στον προθάλαμο,αλλά η γυάλινη πόρτα μας εδινε καλή εικόνα του τι έκανε ή προσπαθούσε να κάνει και έριχνε και καμιά ματιά συγχρόνως παραμέσα.
    -Δεν.., μού λέει.
    -Μάλλον οι ζαρτιέρες, του απαντάω...
    -Κι όμως φαίνεται πως το έχει, μού ξαναλέει...
    -Η παραγγελιά φαίνεται πως την ζορίζει, του κάνω...
    Εμ, πρώτη φορά σε μάζωξη με μάλλινο ημίπαλτο μόνο με τις κάλτσες και τα τακούνια της και να μη ξέρει ποιος είναι, παρά μόνο να παίρνει μηνύματα και νάχει τρελαθεί να βρει ποιος από τους παρισταμ'ενους τα γράφει, ενώ εκτελούσε κάποιες απλές εντολές σε ένα αγνωστό της περιβάλλον..? Δεν ειν' κακό...!
    Στο "καλά το πας" που της είπε ο καλός συμμαντράχαλος -λείπει η παρουσία του στα "πέριξ" κι εδώ- απάντησε με ένα αμήχανο χαμόγελο κι ένα κοκκίνισμα μπουμπουνιστό.
    Ο ...άλλος τελικά της αποκαλύφθηκε και σε λίγο έφυγαν...
    Ως το μοναδικό τους διμελές κοινό, βάλαμε 10 με τόνο...
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2019
  4. Δεν ξέρω γιατί δεν γίνομαι κατανοητή αλλα δεν εξετάζω καθόλου το ποιος συμφωνεί και αν συμφωνεί. Επίσης δεν εξετάζω κατά πόσο ειναι σωστό η λάθος. Αν σοκάρει το θέαμα η αν ερεθίζει.
    Το αρχικό Μου ερώτημά αφορούσε καθαρά και μόνο τον πομπό /πομπούς οι οποιοι κινούνται στον χώρο αυτό και υποτίθεται ακολουθούν πιστά το τρίπτυχο safe sane and consensual. Η ενστασή Μου δε, ηταν συγκεκριμένα στο αν χρησιμοποιούν το consensual επιλεκτικα χωρίς να υπολογίζουν στην εξίσωση των δυο τους υπόλοιπους που τυχαίνει να βρίσκονται εκεί με το σκεπτικό οτι εγώ το εχω συμφωνήσει αυτό με τον παρτενέρ Μου και δεν σας πέφτει λόγος!!!!

    Ολα τα υπολοιπα που διαβάζω οτι ποινικοποιω την καύλα του άλλου η οτι κρίνω η οτιδήποτε τα ακούω βερεσέ καθώς 4 στους 5 Που σχολιάζουν προσπαθουν απλά να προκαλέσουν εκνευρισμό και να αρχίσει φασαρία!
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το SSC αφορά τα μέλη της σχέσης. Η δημόσια επίδειξη απλά χρειάζεται common sense και αυτό έχει να κάνει αυστηρά με το πώς αντιλαμβάνεται τη βία ο ανυποψίαστος θεατής. Αν η σκηνή δεν περιέχει βία τότε η αισθητική των υπόλοιπων είναι αδιάφορη.
     
  6. Πάλι βλέπω απάντηση για την αισθητική των θεατών η οποία Μου ειναι και μένα αδιάφορη σε ενημερώνω!!! Ειλικρινά αρχίζω να πιστεύω οτι δεν διατυπώνω σωστά την σκέψη Μου!!!
    Κάτσε να το πάρω αλλιώς!!
    Γιατί η συναίνεσή αφορά μόνο τους δυο? Η μάλλον πρέπει η συναίνεσή να αφορά μόνο τους δυο οταν "εμπλέκονται" τρίτοι?!
    Αυτό δεν ειναι λιγάκι εγωιστικό Που δείχνει οτι μας νοιάζει μόνο η πραγμάτωσή της καύλας μας?
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί η παρατήρηση δεν συνιστά εμπλοκή¹ και το μέρος είναι δημόσιο. Από τη στιγμή που δεν παραβιάζουν κάποιο νόμο η γνώμη των άλλων είναι αδιάφορη, συνεπώς περιττή.

    ¹ Όχι τουλάχιστον στο μακρόκοσμο  
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2019
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Έτσι στο "ξεκούδουνο" ( μια που as always ), ένα νήμα ξεχαρβαλώνεται/τραβιέται από τους βοστρύχους :

    1) Προσβολή δημοσίας αιδούς
    2) Πρόκληση σκανδάλου με ακόλαστες πράξεις.

    Υ.Γ.

    Από κάποιους θεωρήθηκε ακόλαστη πράξη ακόμη και η απλή περιφορά γυμνού ατόμου σε δρόμο κατοικημένης περιοχής ( για γούτου γούτου in public δεν το συζητάμε. Απλά παραδείγματα τα ανωτέρω ).

    Καλή συνέχεια στο νήμα και καλή μας όρεξη.

    Υ.Γ. 2

    Μπορεί κάποιος να στρέψει και το κεφαλάκι του αλλού, αν κάτι που υποπέφτει στην αντίληψη του ( και δεν τον αφορά ) τον ενοχλεί/παραβιάζει την αισθητική ή την ηθική του.
    Ως προς την παρατήρηση, ας πρόσεχε.
    Καλύτερος τρόπος βέβαια για να "τιμωρήσει" κάποιος εκείνους που του επιβάλλουν με το ζόρι τα όποια "γούστα" τους, είναι η πασίγνωστη crossover vanilla-bdsm τεχνική του farting ( όχι forced ), δηλαδή του κλασίματος aka να μην τους δώσει δευτερόλεπτο της προσοχής του.
    Να δείτε, για πότε θα τους χαλάσει τη "σούπα".   
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2019
  9. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Βρε Σοκολατίτσα μου...
    Θα προσπαθήσω να βοηθήσω χωρίς να θέλω να έχω διάθεση να θίξω κανέναν .

    Λες ότι εμπλέκονται τρίτοι στην πραγματοποίηση της καυλας μας χωρίς την συναίνεση τους .
    Το ίδιο εγωιστικό είναι και αυτό που κάνεις και εσύ όταν πραγματοποιείς την καύλα σου ανεβαζοντας φωτογραφίες .
    Όσο και αισθητικά όμορφες κ όσο και άρτια είναι όσο και να αρέσουν η όχι στους θεατές δεν σε νοιάζει η γνώμη τους ,κάνεις την καύλα σου και τέλος !
    Θα μου πεις είναι το ίδιο αυτό με τον δημόσιο εξευτελισμό ;
    Θα απαντήσω ναι είναι ....
    Υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει και να τους βλέπουν και να τους πάρουν μάτι και να εξευτελίσουν δημόσιος .
    Κάνουν και αυτοί την καύλα τους όπως και εσύ χωρίς να πολύ νοιάζονται για τους γύρω και την συναίνεση τους .
    Όσο αφορά την βιαιοπραγία τώρα ...
    Κανένας σώφρων ανθρώπους δεν θα έκανε κάτι τόσο ακραίο δημόσια διότι μετά θα πρέπει να αποδείξεις ότι ότι γίνεται είναι με την συναίνεση και των δύο .Και αυτό στον βανιλα κόσμο δεν μπορεί να γίνει αποδεκτό και είναι εναντίον του νόμου !
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2019
  10. Καταρχάς δεν θίγομαι οταν βλέπω αντίλογο με επιχειρήματα και χωρίς προσωπική επίθεση και σε ευχαριστώ που το επισημαίνεις!

    Από κει και πέρα σαφώς και συμφωνώ με όποιον ανέφερε οτι ολα ειναι υποκειμενικα και μπορεί να με ενοχλεί και η τσίχλα Που μασάς ξέρω γω.. αυτό Που θα απαντήσω για τις φωτογραφίες ειναι οτι τις ανεβάζω σε εναν ιστοτόπο ο οποιος ειναι ξεκάθαρα kink friendly με ανθρώπους οχι απλά υποψιασμένους για το τι θα αντικρίσουν εδώ αλλα με επιθυμία να το αντικρίσουν! Σίγουρα δεν θα αρέσει σε όλους το θέαμα! Ακόμη πιο σίγουρα όμως μπαίνοντας συμφώνησαν στους όρους του σάιτ (συναίνεσή!!! See my point?! ) που αναφέρουν ξεκάθαρα το περιεχόμενο Που μπορεί να συναντήσουν!
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Να προσθέσω, εκτός από βία, να μην προκαλεί. Αστερίσκος. Και που το ξέρετε ότι δεν θίγεται κάποιος αλλοδαπός? Μπορεί εκείνη ακριβώς την μέρα στην πατρίδα του να γιορτάζουν μια γιορτή, που αυτουνού να του σηκώνεται η τρίχα όταν εσείς στην εκλεκτή σας κάνετε δημόσια αυτό το κάτι. Και να σας την μπουμπουνισει. Ένα παράδειγμα φέρνω. Η άμα αυτό που κάνετε προσβάλλει την Κρήτη. Η την Μάνη Η τον Ολυμπιακό. Πάλι παραδείγματα λέω. Η τον Άγιο Παΐσιο. Η τον Παπά της Ρωμης. Πάντα υπάρχει κάποιος που θίγεται και αντιδρά. Όχι μόνο στη βία.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Πριν πολλά πολλά χρόνια στην παραλία των Νέων Επιβατών Θεσσαλονίκης, κάποιος είχε φτιάξει μια υπέροχη γοργόνα με υγρή άμμο. Τότε κάποια κυρία φώναξε τον Λιμενοφύλακα (υπήρχαν τότε πολλοί, γιατί ήταν ενεργή η θαλάσσια συγκοινωνία) και έκανε καταγγελία για «προσβολή δημοσίας αιδούς».
    Ήταν πρώτη φορά που άκουγα την φράση πιτσιρίκος ων.
    Ρώτησα και έμαθα ότι η κυρία θεωρούσε πως ήταν προσβλητικό για την δημόσια αιδώ, το ότι η γοργόνα είχε γυμνό στήθος.
    Τελικά ποδοπάτησαν, το έτσι και αλλιώς, εφήμερο αμμοκατασκεύασμα.

    Πέρασαν χρόνια και ήρθε ο καιρός που στο Αφγανιστάν κυριαρχούσαν οι Ταλιμπάν. Τότε διαβάζαμε στις εφημερίδες και βλέπαμε στις ειδήσεις ότι σε γυναίκες επιβάλλονταν τιμωρίες σωματικές, σε περίπτωση που κατά λάθος φαίνονταν καμία κάλτσα κάτω από την μπούργκα.

    Τις προάλλες είδα μια μάνα σε δημόσιο χώρο να θηλάζει το μωρό της. Αφού το θήλασε κανονικά έφτιαξε τα ρούχα της και κρατούσε αγκαλιά το μωράκι για να ρευτεί, αυτό το σκασμένο άρχισε να κλαίει γιατί ήθελε να βυζάξει κι άλλο. Η «σκληρή και άκαρδη μάνα» στέρησε από το μωρό την συνέχιση του θηλασμού και του είπε «δεν έχει άλλο φτάνει τόσο, με τρέλανες». Ευτυχώς που δεν περνούσε κανένας «Νίντζα» από εκεί, να της εξαρθρώσει κανένα χέρι ή καμιά κατγούμαν να της πει ότι δεν δικαιούται να φέρεται σκληρά στο μωρό της δε δημόσιο χώρο.