Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Archon, στις 27 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μου αρέσετε  
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σαφέστατα και θα συμφωνήσω σε αυτό που λες ,αλλά δεν παύει να είναι δημόσιος χώρος .
    Και δεν έχεις το δικαίωμα να μας προκαλείς και μας αναστατώνεις δείχνοντας μας τα τσιτος σου είτε με την συναίνεση μας η χωρίς ιδίως αμμα είναι και πρωί και δεν έχουμε πιεί καφέ ακόμα..
    Άσε που ο κίνδυνος εμφράγματος παραμονεύει στης ηλικίες μας   

    Με αυτήν την λογική λοιπόν λέω ....
    Γιατι να ενοχλεί κάποιον αν πχ.....
    Εγώ φοράω στον/την υ buttplug και σηκώνεται -καθεται για διάφορους λόγους ώστε να βλέπω την απελπισία στο πρόσωπο του .
    Η να θέλω να φτύσω στον καφέ του δημόσια σε καφετέρια .
    Θα πρέπει να πάρω την συναίνεση οποίου κάθεται δίπλα μου ;! 
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Του ζητούσε ευγενικά να της αγοράσει μία κρέμα προσώπου των τεσσεράμισι ευρώ. Άκουσα το δυνατό, κοφτερό όχι και καθώς ήμουν στον διάδρομο του σούπερ μάρκετ, βγήκα αθόρυβα για να δω από ποιο στόμα ερχόταν αυτή η σθεναρή και κυρίαρχη άρνηση. Αλλοδαπή η κυρία, συνόδευε τον ψηλό άντρα, δικός μας ήταν, που της συμπεριφερόταν σαν τον καπετάν Βεληγκέκα, και της ξεκαθάρισε δυνατά ότι ο καθένας θα ψώνιζε για τον εαυτό του και τέλος. Είχα την έντονη επιθυμία να γλιστρήσω ένα χαρτονόμισμα στην χούφτα της, χωρίς να πω τίποτε, αλλά μια σταγόνα λογικής μου είπε να καθίσω στα αυγά μου, γιατί μια τέτοια ενέργεια μπορεί να άναβε φωτιές.
    Το μαγαζί ήταν άδειο και εγώ δεν βιαζόμουν.
    Συναντηθήκαμε ξανά στο ταμείο, όπου με το ζόρι της συμπλήρωσε κανά δυό ευρώ, γιατί δεν της έφταναν τα χρήματα για να πληρώσει λίγο τυρί και ζαμπόν.
    Η κυρία μάζεψε τα ψώνια του, έσπρωξε το καροτσάκι ως το πάρκινγκ, τα φόρτωσε στο αυτοκίνητό του και έφυγαν.
    Έμεινα να αναρωτιέμαι τι άραγε κάνει έναν άνθρωπο να υποτάσσεται σε κάποιον άλλον, να ατιμώνεται, να τσαλαπατά κάθε ψήγμα αξιοπρέπειάς του, να σφίγγει τα δόντια και να υπομένει.
    Με πόσο πόνο αυτές οι γυναίκες που φύγαν από την πατρίδα τους, με πόσες πληγές εσωτερικές να αιμορραγούν, αναγκάζονται να υποτάσσονται, όχι στον κάθε αχρείο που τις εκμεταλλεύεται με όλους τους δυνατούς τρόπους, αλλά να υποτάσσονται και να γονατίζουν στον ίδιο τους τον φόβο, σ' αυτόν που τις κάνει να μην μπορούν, να μην τολμούν να ανοίξουν την πόρτα και να εξαφανιστούν...

    Το κείμενο δεν είναι δικό Μου . Το ανάρτησε μια κυρία επώνυμα στο προφιλ της και σε ομάδα του φβ . Δεν ξέρω ποια είναι η πραγματικότητα , αλλα θα μπορούσε να είναι σεναριο δημόσιου εξευτελισμού / ταπείνωσης ...γι αυτό και υπογράμμισα κάποια σημεία . Ο δημοσιος εξευτελισμος στο πλαίσιο του βδσμ χρειάζεται τον ανυποψίαστο θεατη , τον προβληματισμό, την απορία ,ακόμη και τον χλευασμό ενίοτε . Αν δεν υπάρχουν αυτά , το υ δεν θα νιώσει όσα θέλουμε να νιώσει . Αν θα μπορούσε ανάλογο/ παρόμοιο , σενάριο να πραγματοποιηθεί σε βδσμ μάζωξη ? Ναι . Θα είχαμε όμως τα ιδια συναισθήματα από το υ σε υποψιασμένο κοινό ?
     
  4. Ισως κάνω λάθος αλλα εδώ Που δείχνω τα πανέμορφα κατά τα αλλα cheetos Μου ειναι ιδιωτικός χώρος και οχι δημόσιος.. επίσης στην επικεφαλίδα διαβάζει κάποιος οτι πρόκειται για προσωπικές φώτο μελών και των μελών τους.!!! Και τελος ξαναλέω οτι ειναι δηλωμένο site εναλλακτικού ερωτισμού αρα πέρα από λογομαχίες και συζητήσεις ο επισκέπτης ξέρει οτι κάπου θα δει και γυμνά κορμιά, χτυπημένα, κατουρημένα κτλ ..γιατί? Γιατί ετσι συμφώνησε μπαίνοντας εδώ ..

    Κατά τα αλλα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Σου.  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πρέπει να είχες χάσει ένα χαμούλη που είχε γίνει εδώ με αφορμή ένα αξύριστο αντρικό κώλο.  

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η προσωπική "αισθητική" (και βάζω τα εισαγωγικά για να μη φωνάζει ο @cadpmpc) *does* matter και είναι "τοπολογικά" ανεξάρτητη του χώρου του συμβάντος.
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2019
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Έστω ότι αυτό ακριβώς συμβαίνει. Λοιπόν;
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το "public humiliation" αφορα τιμωρια ή εκπαιδευση BDSM περιεχομενου ή αφορα "μονο" συμβαντα του τυπου "γαμουσα/με γαμουσαν και μας τσακωσανε με κατεβασμενα βρακια ?
     
  8. kinkyk69

    kinkyk69 S-experi-mentalist

    Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να συμμετέχει οπτικά ή ακουστικά. Αν δεν είσαι voyeur απλά προσπερνάς. Δε θα ζητήσω έγκριση από το Δήμο Αθηναίων να κάνω σεξ στο Πεδίο του Άρεως. Ούτε εξαναγκάζω κανέναν να με δει ή ακούσει.Η είναι ματάκιας και παρακολουθεί ή προσπερνά και φεύγει. Το πρόβλημα είναι αν θέλει να συμμετάσχει ενεργά χωρίς συναίνεση των συμμετεχόντων. Αυτό είναι βιασμός.
     
  9. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Τσου.... ιδιωτικά είναι όταν τα στέλνεις σε πμ και τα βλέπει μόνο εκείνος/η που θέλεις .
    Δημόσια έχουν πρόσβαση όλοι οι συμμετέχοντες .
    Αλλά και πάλι όπως λέει ο λαός είναι θέμα οπτικής  
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μηπως θυμαστε το θεμα που ειχε δημιουργηθει οταν το μελος @Raed ειχε αναρτησει εδω μια φωτο με αιματα, γυρω στον Μαρτιο αν θυμαμαι καλα.
     
  11. Δεν εχει λοιπόν! Απλά αυτό δείχνει τι χαρακτήρα εχει ο κάθε ενας μας και πως πορεύεται.  
     
  12. Για να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω αν ενα site θεωρείται ιδιωτικός η δημόσιος χώρος ..σίγουρα όμως ειναι kink friendly!! Και αυτό το λέω με βεβαιότητα!!
    Συνεπώς δεν ταιριάζει ως παράδειγμα καθώς εμείς μιλάμε για χώρους άσχετους με τον εναλλακτικο ερωτισμό.