Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Reality vs Forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 25 Μαρτίου 2009.

  1. Jomaru

    Jomaru Guest

    θελω να θεσω μια ερωτηση, ατομα του φορουμ που το χρησιμοποιουν μονο και μονο για να βρουν σχεση και μετα σωπαινουν. τι γνωμη εχετε για αυτη την κατασταση?




    Υ.Γ.επιλλεγω αυτον τον τιτλο γιατι δεν ξερω τι αλλο!!

    Υ.Γ.1 ειδα εχθες το ''Σουλα ελα ξανα'' η σκηνη που η Ζετα Μακρυπουλια ειναι ντυμενη δασκαλα και κραταει την βιτσα ειναι σκετη τρελλα!
     
  2. cider

    cider Kitchen master

    Η άποψή μου για το ζήτημα είναι ξεκάθαρη:

    Πάρα πολύ καλά κάνουν (εφόσον --εννοείται-- η προσπάθειά τους να δημιουργήσουν σχέση δεν δημιουργεί προβλήματα σε άλλους).
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Reality vs Forum

    Δε βλέπω κανένα πρόβλημα... Why not?
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    τι μας νοιαζει?
     
  5. Riddle_Master

    Riddle_Master The one you love or hate

    Κατά τη γνώμη μου το να χρησιμοποιήσεις ένα τέτοιο forum για να βρεις μια σχέση δεν είναι κα΄τι το κατακριτέο (από την στιγμή που είναι αρκετά πιθανό να βρεις κάποιον άνθρωπο που να έχει τις ίδιες αναζητήσεις με σένα).
    Από εκεί και πέρα η σιωπή κάθε άλλο παρά βοηθητική είναι. Σε αυτήν ταιριάζει μάλλον ο χαρακτηρισμός του ευκαιριακού καθώς αυτόματα μετατρέπει ένα τέτοιο forum σε "νυφοπάζαρο". Πιστεύω πως πρωταρχικός ρόλος και σκοπός ενός τέτοιου χώρου είναι η ανταλλαγή απόψεων και ο διάλογος ανάμεσα σε άτομα με κοινούς τόπους εξερεύνησης. Όταν προσηλωθούμε μόνο στο κομμάτι της εύρεσης συντρόφου τότε αυτή η χρήσιμη ιιότητα μιας τέτοια κοινότητας χάνεται.
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Υπάρχει μία φράση που κολλάει στην περίπτωση: "Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει. Για κάποιους το forum είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων, για άλλους χώρος κοινωνικοποίησης. Και, φυσικά, για άλλους είναι χώρος για εύρεση ερωτικών συντρόφων. Προσωπικά, θεωρώ πως ανήκω στην πρώτη κατηγορία, και, σε μεγάλο βαθμό αδιαφορώ για την ύπαρξη των άλλων δύο. Τα άτομα που δε συμμετέχουν ενεργά, για μένα είναι σαν να μην υπάρχουν. Και, κατά συνέπεια, δε μ' ενοχλεί η παρουσία τους.
     
  7. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Reality vs Forum

    Εγώ πάντως τους τύπους που το κάνουν αυτό(και έχουν επιτυχία σ αυτό που κάνουν) τους ζηλεύω!!

    Απ την άλλη ξέρω ότι αυτό δεν παίζει  
     
  8. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Όπως λέει κι ο σοφός λαός "με την ευχή μου μέσα απ' το βρακί μου". (Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν το λέει όντως αυτό ο σοφός λαός, όπως δεν ξέρω κι αν όντως είναι σοφός ο λαός.)
    Εγώ πάλι που είμαι και λίγο της ατμόσφαιρας, δε μπορώ να το φχαριστηθώ έτσι ρε γμτ. Δασκάλα με βίτσα... respect. Ζέτα Μακρυπούλια....χμ...περί ορέξεως. Αλλά έργο που να λέγεται "Σούλα Έλα Ξανά;" 'Eχει και η ανωμαλία τα όριά της!
     
  9. memistress

    memistress Regular Member


    πολυ σωστη η αποψη σου!!!απο ολες τισ πλευρες...
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    "Aπό πίττα που δεν τρως,μη σε νοιάζει κ αν καεί"  

    Οι άνθρωποι,στους οποίους αναφέρεσαι,προφανώς ήρθαν στο φόρουμ για αυτόν τον σκοπό. Εφ'όσον ο σκοπός τους επετεύχθη,και δεν επιθυμούν να λάβουν μέρος στις συζητήσεις του φόρουμ,καλώς κάνουν και απέχουν.

    Πως είναι μια γυναίκα "ντυμένη δασκάλα";  
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    και έγω περίμενα κάτι διαφορετικό από το τίτλο

    anyway μίας και οι προλαλήσαντες το κάλυψαν το θέμα θα προτείνω να το πάμε λίγο παραπέρα ..

    τι γίνεται με εκείνους που γράφουν ένα κάρο θεωρίες (πόσο καλοί αφέντες και σκλάβοι κλπ κλπ ) μόνο και μόνο για να βρουν να ξενοπηδήσουν , και φυσικά όσα γράφουν τα έχουν βγάλει από τη φαντασία και απλά γράφουν για επίδειξη προς το έταιρο φύλο ...

    αυτό είναι θεμιτό ; (φαντάζομαι πως όχι ,τουλάχιστον για εμένα δεν είναι ..) αλλά και πως τους καταλαβαίνουμε αυτούς τους "δήθεν" ,είναι και πολλοί τρομάρα τους ..


    υ.γ. γυναίκα με ρετροειδές ταγιέρ και κοκκάλινο σκελετό και μαλλί μαζεμένο πίσω με ένα στυλό πιασμένο για κοκκαλάκι ... άντε και κάνα βιβλίο μία χαρά "αμφίεση" δασκάλας έχει  
    υ.γ. την αμφίεση της δικηγορίνας όμως πως την ξεχωρίζεις ;
     
  12. MasterVar

    MasterVar Regular Member

    Απάντηση: Re: Reality vs Forum

    Και πόση ζημιά κάνουν ειδικά σε ανθρώπους που είναι νέοι στο χώρο;;;;