Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Release Κυρίαρχου από υποτακτικό

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 25 Απριλίου 2011.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Σε ευχαριστώ Heretic_Angel ,
    κατάλαβες ακριβώς τι έγραψα .

    Άλλο ζηταει το υ αποδέσμευση και άλλο αποδεσμεύει το υ τον Κ του .

    Πράγματι και εγώ έτσι το αντιλήφτηκα , ότι είμαστε πολύ μπροστά τελικά , ( ειμαστε ? )
    και επειδή εξεπλάγην γι αυτό και έκανα αυτό το νήμα .

    Η αλήθεια είναι πως μετά από 6 χρόνια που είμαι σε αυτό το φόρουμ
    αλλά
    και γενικότερα όπου διαβάζω και όπου συζητώ καμια 15 χρονια τωρα ,
    δεν έχω συναντήσει σκλάβα να αποδεσμεύει τον Μάστερ της .
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Τα λέει όλα αυτό...
    σοβαρή???
    αλλά φαινομενικά σοβαρή????
    Δηλαδή τι σχέση είναι αυτή????
    Ε, ρε γέλια... σε καλό σου βρε παιδί μου...
    Φυσικά και δεν τίθεται θέμα οποιασδήποτε απάντησης...
     
  3. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Το να ζητηθει η(και) να δοθει release,ειναι ο συμφωνος με το πρωτοκολλο τροπος για να δοθει ενα τελος σε μια bdsm σχεση.
    Ουσιαστικα ειναι ενας τυπος ανευ περιεχομενου,μια και η σχεση ειναι τελειωμενη απο τη στιγμη που θα το αποφασισει ο ενας εκ των δυο.Εκτος της σπανιοτατης ισως περιπτωσης μιας M/s σχεσης οπου το κυριαρχο μελος εχει τη δυνατοτητα να αρνηθει το release και αυτο να γινει αποδεκτο.Προσωπικα δεν γνωριζω καμμια τετοια σχεση,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να υπαρξει.
    Προφανως αναφερεσαι στην περιπτωση ενος απηυδησμενου υ,που αναμενει πισω απο τη πορτα με τα παπουτσια του "καλου"της ανα χειρας.Το αν ειναι Κ η οχι,αυτο ισως δεν μπορει να κριθει απο μια και μονο περιπτωση,αλλα σιγουρα δικος της δεν ηταν αρκετο καιρο πριν φτασει στο σημειο να τον "στειλει".Θα περιμενα ομως ο Κ να εχει δει το κακο να πλησιαζει,ανεξαρτητα αν ηθελε η αν μπορουσε να κανει κατι γι αυτο.Αν δεν,τοτε εχει πολλη δουλεια μπροστα του.Τουλαχιστον.
     
  4. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Σωστο!

    Ισως να υπαρχει καποια δικαιολογια οταν ο Κ ειναι σχετικα απειρος και η εμπειρη υ διεκρινε ανεπαρκεια μη αναστρεψιμη στη διαρκεια της σχεσης.
    Εαν συμβαινει το αντιθετο ειναι τουλαχιστον θλιβερο.Δασκαλος να τρωει shoot απο πρωτοβγαλτη μαθητρια ετσι στα ξεκουδουνα? Μπαα δεν γινονται αυτα 
     
    Last edited: 26 Απριλίου 2011
  5. Απάντηση: Release Κ από υ …

    Όλα γίνονται.
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Μωρε η Θαλεια εδω και χρονια λεει το σλογκαν: ¨"δικος μου ειναι ο αφεντης , ο,τι θελω τον κανω" αλλα εσεις γελουσατε... Φατε τη τωρα !!!!
     
  7. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Σε μια μακρόχρονη D/s σχέση, θα πρέπει να έχουν μπει θεμέλια όπως ο σεβασμός, η εμπιστοσύνη κλπ... άρα πέρα από τη θεωρία (μακριά από εμάς) μου κάνει εντύπωση να "προκύψει" κάποιο πρόβλημα που θα απαιτεί από το "υ" να κάνει "πραξικόπημα"... (για εμένα και το να ζητά release δεν είναι σωστό, δε συζητώ απλά να ρίχνει άκυρο, αλλά αυτό είναι απλά δική μου άποψη).

    Μάλλον κάτι είχε "μπει κάτω από το χαλί" πολύ πολύ καιρό πριν... και απλά "έσκασε".

    Ανδρ(ε)ας

    ΥΓ: Για το "νινί σέρνει καράβι"... ευτυχώς... δεν με επιρεάζει αρκετά ώστε να τη πατώ με το γνωστό "πρόβλημα" των ανδρών  
     
  8. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Και αυτό παίζει... όντως... να ήταν απλά άσχετος/αδιάφορος...

    Ανδρ(ε)ας
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Σε μια μακροχρόνια D/s σχέση, η έλλειψη ικανότητας του/της Κ να 'ακούει', 'αφουγκράζεται' τον/την υ του είναι νομίζω ένας επαρκής λόγος να εξωθηθεί ο/η υ στην αποχώρηση κι αυτό γιατί ο Κ. από δική του αδυναμία/εγωισμό χάνει σιγά σιγά τον έλεγχο και δεν το καταλαβαίνει. Για να μην παίζουμε με τις λέξεις, κανείς δε ζητάει release. Όταν έρθει η ώρα, άντε γεια!
     
  10. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Re: Απάντηση: Release Κ από υ …

    Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι, όταν κουράσει το πράγμα λίγοι είναι αυτοί που μπαίνουν στην διαδικασία του release. Εκεί ίσως του /της βγαίνει η Vanilla φύση.
     
  11. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    Σοβαρευτείτε....
    Πως γίνεται σε μια σχέση D/S δομημένη με ρόλους ο υ να δίνει release στον Κ... που πάνε οι ρόλοι... που πάει η συμπεριφορά... που πάνε οι απαιτήσεις του Κ.....??????
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …


    Ναι.