Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Release Κυρίαρχου από υποτακτικό

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 25 Απριλίου 2011.

  1. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Dear Anasea,

    υπό το πρίσμα ότι είτε d/s, είτε "ξε-d/s" είναι μία σχέση, είναι σχέση και ότι, όπως ήδη αναφέρθηκε, όταν μια σχέση δεν τραβάει .. τέλος, τότε γιατί να μη μπορεί να συμβεί?

    Θέλεις να το πεις "έδωσε release"?
    Θέλεις να το πεις "ζήτησε release"?
    Όπως και να το πεις, είναι το τέλος μιας σχέσης όπως όλες.
    Το "υ" της υπόθεσης ισχύει όσο διαρκεί η σχέση. Μετά τη λήξη της δε μπορεί να έχει κάποιο νόημα πλέον. Προσωπικά δε μπορώ να δεχθώ ότι επειδή ο/η υ είναι υ, δεν έχει δικαίωμα ούτε στο να απόσχει από μια σχέση.

    Εξάλλου, θέλω να μου πεις από την (μεγαλύτερη της δικής μου) πείρα σου, πόσοι μιλάνε για d/s σχέση ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΝ? Νομίζω πολύ λίγοι, ελαχιστότατοι.

    Επίσης, ο κάθε υ αντιλαμβάνεται διαφορετικά το βαθμό της υποτακτικότητάς του. Έχω διαβάσει υ άτομα του φόρουμ να ξεσπαθώνουν αρκούντως όταν χρειαστεί. Κι επειδή δηλώνει υ, τι σημαίνει αυτό?
    Αχ, μας τά λεγε η Θάλεια ..
     
  2. Απάντηση: Release Κ από υ …

    Γι' αυτό εμείς τα περβόπουλα ομού μετά των τοπόπουλων και των μποττομόπουλων ξεκαθαρίζουμε ειλικρινά ότι βασικά είμαστε στα μπουντουεσέμια για τις καύλες μας τις αγριωπές και δεν δημιουργούμε ψευδαισθήσεις στους συντρόφους και στις συντρόφισσές μας σχετικά με το τι πρέπει να περιμένουν από μας εκτός κρεβατιού.
    Υποσχόμαστε λίγα, αλλά τα δίνουμε στο ακέραιο (και ενίοτε δίνουμε και έξτρα μπόνους!)
    Μπορεί να μην είμαστε βαθυστόχαστα, αλλά τουλάχιστον είμαστε αξιόπιστα τσουλιά (και πύρκαυλα και ανώμαλα yeah!).  

    (Προτείνω να φτιάξουμε νήμα εξύμνησης των περβ, μπόττομ και τοπ! Αδέλφια μου kinksters, ας συσπειρωθούμε κι ας εξυμνήσουμε εαυτούς και αλλήλους! Yeah!!)


    ...
     
  3. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Release Κ από υ …

    ...Ζητω!


    Π ρβος
     
     
  4. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    ...Και ωραια το release να γινει με ''ευγενικο'' και ''υποταχτικο'' τροπο που και καλα ταιριαζει στην υ.....
    Που να γινει με κανα τασακι στην κεφαλα........να δεις γλεντια.....!!!! 
     
  5. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Well said. Rep++ (if I could  )
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Αλήθεια τι γράφουμε ώρες ώρες εδώ μέσα; Όταν χαλάει μία σχέση του χώρου μας ζητάει κάποιο από τα μέλη της σχέσης αποδέσμευση π.χ. το υ μέλος και αν δεν του την δώσει το Κ μέλος τότε το υ μέλος δεν φεύγει από την σχέση ή το αντίστροφο;  

    Παιδιά, όλες οι σχέσεις (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων) έχουν αρχή και τέλος (εδώ έχουν τέλος οι γάμοι και μάλιστα με παιδιά). Για να τερματίσει μία σχέση υπάρχουν πολλοί λόγοι (ζήλιες, να θέλει το ένα μέλος περισσότερα απ΄ ότι μπορεί το άλλο μέλος, κορεσμός, πολυγαμικός ο ένας, κτητικιά η άλλη κ.λ.π.),όταν τελειώσει μία σχέση κανένας δεν ζητάει αποδέσμευση από τον άλλον, απλά χωρίζουν και τραβάει ο καθένας τον δρόμο του.

    Οι αποδεσμεύσεις που γράφουμε εδώ ότι ζητούν τα υ μέλη μια σχέσης από τα Κ (και σ΄αυτό το νήμα τα Κ από τα υ ) είναι για να είχαμε να λέγαμε. Όπως χωρίζουν τα βανίλλα ζευγάρια χωρίζουν και τα bdsm!

    Καλά είναι τα προτόκολλα στον χώρο μας αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, στον ελληνικό τουλάχιστον bdsm χώρο δεν τηρούνται.

    Στις όποιες σχέσεις είναι καλό για όσο διαρκούν να περνούν όμορφα και τα δύο μέλη και όταν φτάνει η ώρα του τέλους μιας σχέσης το κάθε μέλος να κρατάει για πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού τους τις όμορφες στιγμές που πέρασαν μαζί!
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2011
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Είναι τόσο κύριος όσο σκλάβα ήταν η δικιά του.

    Το θέμα είναι πως κάποιοι αφού αυτοχριστούν Αρχιμαστεράδες, χρίζουν και κάποια που τους κάθισε σκλάβα κάνουν τις παρτούζες τους και τα κινκιά τους και μετά χωρίζουν.
    Η μοναδική σχέση αυτών με το Ms είναι στην φαντασία τους, αυτών και των όμοιων τους.

    Καμίας σκλάβας δεν θα της περνούσε από το μυαλό να δώσει η ίδια release.
    Είτε εν Ελλάδι είτε στο εξωτερικό.

    Δεν είναι θέμα πρωτοκόλλου είναι θέμα ψυχοσύνθεσης.
    Κάτι που κάποιοι ουδέποτε θα μπορέσουν να αντιληφθούν.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Από σκλάβο κατ' όνομα που δεν του έχουν δαγκώσει την ψυχή οι ανάγκες του, όλα μπορώ να τα περιμένω, ακόμα και να μην έχει συναίσθηση του τί θα πει release (ακραίο σαδομαζοχιστικό δρώμενο α προπό, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και να νομίζει ότι είναι χωρισμός που του έδωσαν ένα εξεζητημένο όνομα, έτσι για πλάκα.

    Αν είναι έτσι ο σκλάβος, γιατί να μη δώσει release στον Κύριό του;

    Άλλο πράγμα να παραιτηθεί ένας σκλάβος από την προσπάθεια να ικανοποιεί τον Κύριό του, κι αυτό μια μονομερής δήλωση αποδέσμευσης είναι, άλλο πράγμα να ζητήσει να χωρίσουν, όπως κάνουν όλοι οι άνθρωποι όταν η σχέση τους δεν τραβάει και άλλο πράγμα να θεωρείται ότι "έδωσε release" στον Κύριό του.

    Συγνώμη τώρα, οι βανίλλα έτσι χωρίζουν; Μπαμ και έξω ο ένας απ τους δύο το λέει και φεύγει; Δεν το παλεύουν πριν φτάσουν εκεί;

    Σε κάθε περίπτωση, δεν θα αξιολογούσα τον Κυρίαρχο αν ο σκλάβος έλεγε ότι "του έδωσα release εγώ του Κυρίου μου", με την ίδια λογική που δεν κατηγόρησα ποτέ μου μια γυναίκα που έπεσε θύμα κακομεταχείρισης ότι τάχα μου "τα ήθελε ο κώλος της".

    Απλά θα του ευχόμουν το επόμενο σκλαβί να είναι πιο συνειδητό, λιγότερο της φιγούρας, πιο ελεύθερο και με πιο ισχυρό λίμπιντο  
    Μου θυμίζεις ένα πολύ πετυχημένο ζευγάρι του Χόλυγουντ. Νομίζω ότι ήταν οι Νιούμαν - Γούντγουορντ. Ένας δημοσιογράφος τους ρώτησε αν είχαν ποτέ σκεφτεί το διαζύγιο. Απάντησαν ότι το διαζύγιο ουδέποτε, τον φόνο πολές φορές  
    Ω, ναι! Δεν πειράζει, τόσο το καλύτερο ... 
     
  9. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, η lara έχει δίκιο... καμιά συνειδητοποιημένη σκλάβα δε σκέφτεται το release... όχι να δώσει στον Αφέντη της (!), αλλά ούτε καν να ζητήσει... αν φτάσει στο σημείο ανυπακοής χωρίς να το θέλει (ναι, συμβαίνει κι αυτό, το υποσυνείδητο είναι ισχυρότερο της θέλησης) αυτό σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά και είναι ευθύνη του Master να δει τι είναι αυτό και να πράξει ανάλογα.-
     
  10. Απάντηση: Release Κ από υ …

    Κορυφαίο!
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    Αγαπητή lara, ξέρεις κανένα Κ να έχει ζητήσει release από την υ του;
    Αν δεν γουστάρει για τους χ δικούς του λόγους να συνεχίσει άλλο στην σχέση ο Κ, απλά φεύγει από την σχέση.

    Και μία ερώτηση για το release που μπορεί να ζητήσει η υ από τον Κ της, γιατί λέμε πολλά εδώ μέσα στην θεωρία που στην πράξη δεν μπορούμε να τα υποστηρίξουμε: Θέλω να μου απαντήσεις με ειλικρίνεια, αν για τους χ δικούς σου λόγους ζητούσες αποδέσμευση από τον Κ σου και αυτός δεν στην έδινε, εσύ θα καθόσουν στην σχέση επειδή δεν σου στην έδωσε ή θα έφευγες;
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    @tender lilly, ούτε οι bdsmers χωρίζουν έτσι απλά, το παλεύουν και αυτοί, αλλά όταν η σχέση έχει κάνει τον κύκλο της και δεν πάει άλλο, απλά κρατάς τις όμορφες στιγμές που έζησες στην σχέση αυτή και φεύγεις!


    Καλόοοοοοοο!!!