Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Release Κυρίαρχου από υποτακτικό

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 25 Απριλίου 2011.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    @Stalker θα συμφωνήσω.
    Όπως είχε γράψει παλιά ο MasterJp
    «Αυτός που δεν εκτιμά και δεν φροντίζει την ιδιοκτησία του δεν την αξίζει»
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Release Κ από υ …

    rep
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Release Κυρίαρχου από υποτακτικό

         
     
  4. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Release Κυρίαρχου από υποτακτικό

    εύχομαι να μην βρεθώ σε τέτοια θέση ώστε να αποδεσμεύσω τον Κυρίαρχό μου !
    είναι βάρος !
    είναι .... απαπαπα
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Release Κυρίαρχου από υποτακτικό

    εξαιρετικο παραδειγμα ....

    ακομη ενα εξαιρετικο παραδειγμα .....

    ----------------

    Μπαινω κι εγω στον πειρασμο να γραψω και το δικο μου παραδειγμα που ειναι πραγματικο συμβαν. .
    Την ιδια ισως και μεγαλυτερη αφοσιωση στο αφεντικο τους διχνουν και τα αλογα.

    Οταν λοιπον εδωσα το αλογο μου σ εναν αλλο ιδιοκτητη για τους χ μου λογους εκανα καθε μερα 20+20 χλμ να πηγαινω να το βλεπω και να καθομαι μιση ωρα μαζι του ,
    εβλεπα την θλιψη στα ματια του και τσακιζε η καρδια μου,
    οταν εφευγα εβλεπα αυτο το περηφανο ζωο να σκυβει το κεφαλι του και να γυριζει το βλεμα του αλλου να μη βλεπει τη φυγη μου και την σκονη του αυτοκινητου μου
    (εδω βλεπω την διαφορα μεταξυ σκυλου και αλογου, ο σκυλος θα ετρεχε πισω απο το αυτοκινητο) .
    καθε απογευμα ημουν εκει ..
    μεχρι που δεν αντεξα και το πηρα πισω .
    το δικο μου κτημα που βρισκεται τωρα δεν απεχει 20 χλμ αλλα 50 και δεν μπορω να πηγαινω καθε μερα.
    Οταν πηγαινω ομως βλεπω τη χαρα στα ματια του οταν καλπαζοντας ερχεται απο την αλλη ακρη να με προϋπαντησει ,
    χαρουμενο χωνει την τεραστια μουσουδα του στο λαιμο μου και με γεμιζει σαλια  
    παιζουμε τρεχουμε και γελαμε μαζι (ναι γελαμε .. )
    κι οταν ερχεται η ωρα να φυγω δεν χαμηλωνει το κεφαλι παρα μπαινει μπροστα στην πορτα και μου φραζει την εξοδο,
    αναγκαζοντας με να του ριξω μια δυνατη στα καπουλια για να φυγει ,
    οταν κλεινει η πορτα πισω μου αυτο δεν κατεβαζει το κεφαλι
    αλλα περηφανα, με την χαιτη ν ανεμιζει, ριχνει ενα χλιμηντρισμα και με χαιρεταει ,
    ξερει οτι ειναι δικο μου,
    ξερει οτι ειναι στο χωρο μου,
    ξερει οτι δεν θα ξαναπαω την επομενη μερα ,
    ξερει ομως οτι θα ξαναπαω ...
    ειμαστε ευτυχισμενες και οι δυο μας ...
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Αλλη μια ανασκαφη στα παλια καλα νηματα, και *τσουπ* να τος ο θησαυρος...

    α γεια σου !  

    θα μπορουσε να ειναι η απαντηση στο πιο πανω ...  

    αλλα δεν ειναι  

    αυτη ειναι η πραγματικη απαντηση  

    "Καλά είναι τα προτόκολλα στον χώρο μας αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς, στον ελληνικό τουλάχιστον bdsm χώρο δεν τηρούνται." ?
    και η υπογραμιση δικη μου

    Όλο το "discipline", δηλ το D στο βου-δου-σου-μου, ειναι ως συνηθως ... κενο γραμμα  

    Δημητρης

    Υ.Γ. Φυσικα αξιζει ΟΛΟ το νημα... εδω εχω μονο αποσπασματα
     
    Last edited: 20 Δεκεμβρίου 2014
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Σ'αυτό το νήμα τίθεται ενα ερώτημα μάλλον προβοκατόρικο."Πόσο Κ είναι κάποιος που παίρνει release απο το υ"
    Η νηματοθέτις διευκρινίζει οτι μιλά για μια σοβαρή -φαινομενικά- σχέση ,οχι καμιά ξεπέτα ,αμολάει τη μπόμπα και έκτοτε εξαφανίζεται (απο το νήμα).
    Δεν διευκρίνησε όμως τι εννοεί οταν λέει οτι ο Κ παίρνει ριλις. Το ζήτησε ο ιδιος; Του το έδωσε η υ μαζί με το παπούτσι στο χέρι τερματίζοντας ιδία πρωτοβουλία τη σχέση;
    Σε κάθε περίπτωση, έχουμε παραβίαση των Ιερών Κανόνων του βουδουσουμου εδώ πέρα και όντως, εξεδηλώθη ο αποτροπιασμός ορισμένων πιστών -"δεν είναι σωστά πράματα αυτά","αυτά μόνο στο ελληνικό βδσμ συμβαίνουν", κλπ κλπ-.
    Εκει όμως αποσκοπούσε το ερώτημα; Στην επισήμανση δηλ. του "αδόκιμου" της διαδικασίας και στην αποκαθήλωση του Κ εξ αιτίας της μη τήρησης των πρωτοκόλλων κατά την λύση της σχέσης; Χμμμμ...
    Χωρίς να γνωρίζω πρόσωπα και καταστάσεις της τότε εποχής κάτι μου λέει πως ήταν ενα φωτογραφικό νήμα για κάποιον Κ που απεδείχθη κατώτερος των προσδοκιών κάποιας υ....

    Ας είναι όμως.
    Αν θα πρέπει κάτι να παρατηρήσω επι της ουσίας, αυτό είναι το ανούσιο του ερωτήματος.
    Ενας Κ δεν κρίνεται ως τέτοιος απο τον τρόπο που ζητάει η του ζητάται να τερματίσει μια σχέση ,αλλά απο την στάση του όσο αυτή υφίσταται.
    Η παραβολή του Στάλκερ με τον σκύλο ηταν νομίζω η καλύτερη συνεισφορά στο νήμα.