Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Release

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 1 Ιουλίου 2005.

  1. madame A

    madame A Regular Member

    ε ναι ειναι και αυτο ενα θεμα:jerkit:
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Διακρίνω μια απροθυμία απάντησης από τους Κυρίαρχους?
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Release

    Α, είσαι και απαιτητική εκτός από -ως γνωστόν- παραπονιάρα...  

    Λοιπόν, εγώ είμαι πρόθυμος, αλλά μάλλον αναρμόδιος εάν μιλάμε γιά Μ/s σχέσεις. Να προσπαθήσω όμως, αν με βοηθήσεις απαντώντας μου στο εξής: Κατά την εμπειρία και άποψή σου, τι ακριβώς επενδύει συναισθηματικά ο Μ σε μιά M/s σχέση;


    Edit: Τώρα που το ξανασκέφτομαι, άσ 'το καλύτερα... Το ερώτημά σου, παρεκκλίνει από το αρχικό του νήματος. Και ειδικά αυτό εδώ το νήμα, προτιμώ να μην το "στραβώσω"...  
     
    Last edited: 3 Σεπτεμβρίου 2008
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Release

    Για να δημιουργηθεί οποιαδήποτε σχέση, χρειάζονται τουλάχιστον δύο. Για να διαλυθεί, είναι υπεραρκετό να μην την επιθυμεί ο ένας. Δεν διακρίνω, διανοητικά αλλά και από τη στοιχειώδη κοινωνική πείρα, την παραμικρή διαφορά, εν προκειμένω, μεταξύ bdsm και vanilla.
    Το 'release', ως ορολογικός τεχνικισμός, προϋποθέτει προτέρα συμφωνία, ανεξαρτήτως περιεχομένου και μορφής. Συμφωνίες συνάπτονται μεταξύ εξ ορισμού ίσων, νομικώς, υποκειμένων και καταλύονται όταν παρέλθει ο προβλεπόμενος χρόνος διάρκειας τους, παραβιασθούν μονόπλευρα οι αρχικοί όροι ή κάποιος εκ των συμβαλλομένων μεταβάλει γνώμη. Οι bdsm σχέσεις δεν έχουν την παραμικρή δικαιοπρακτική ισχύ, συνεπώς τις καταργεί όποιος επιθυμεί, όταν επιθυμεί, δίχως οποιαδήποτε νόμιμη κυρωτική συνέπεια.
    Αυτά περί του τυπικού και αντιπαρέρχομαι το ουσιώδες: Δεν υφίστανται δεσμευτικές υποχρεώσεις στις ερωτικές ιστορίες.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Release

    Και το "waiver"; Πού το βάζεις;
     
  6. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Release

    O τρόπος που το θέτεις κατευθύνει την απάντηση ή είναι η ιδέα μου;
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Release

    Αν είναι δυνατόν να ελπίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να κατευθύνω την απάντηση, όταν απευθύνω ερώτηση στο Μεγάλο Μάγιστρο... Ιεροσυλείς, αειπάρθενε...
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Release

    χεχε

    Είμαι που να μην ήμουνα   (δεν περιμενω να πιστεψεις στο κοκκινισμα μου  )
    Ας φτιάξουμε άλλο θέμα τότε.  
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αν το ζητησει η υποτακτικη εφοσον η σχεση ειναι σε βαση συναινεσης ή για οποιοδηποτε αλλο λογο κρινει ο Κυριαρχος οτι πρεπει να το κανει.
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Release

    Πώς μπορεί ο ανοικτίρμων και τυραννικός εαυτός μου να κάνει released τον, πενιχρού μεγέθους, υπόλοιπο;
    [Και η μικρότερη ευαισθησία είναι απείρως καταστροφικότερη από την απόλυτη απάθεια - μειώνει την πνευματική διαύγεια. Πρέπει να εκδιώκεται, προτού μολύνει τα πάθη και τη λογική].
    Στο κυρίως θέμα:
    Ένας εχέφρων άνθρωπος δεν δίνει δεκάρα για το πώς θα αισθανθεί, ερωτικά, ο εγκαταλειπόμενος. Αν ενδιαφερθεί, είναι σαν να τον οικτίρει - τον διασύρει και τον διαπομπεύει.
    Η επίκληση του 'δεσίματος' σε αυτές τις περιπτώσεις υποδηλώνει οκνηρία. 'Όπως λέμε: Βαρέθηκα τις μετακομίσεις ή δεν μπορώ ν' αλλάζω πάλι καναπέδες'.
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2008
  11. female

    female Contributor



    Τι μου θυμίζει αυτό το release me? "Καλτ" του 70.





     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ναι,ρε συ,female,με προλαβες!