Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Respect!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 7 Νοεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Σε Π/ποιους αρμόζει ο σεβασμός και γιατί;

    (Θα παρακαλούσα να σεβαστείτε το νήμα και να μην υπερτερήσουν οι αστεϊσμοί..)
     
  2. Σε όσους τους διακρίνει η συνέπεια λόγων και πράξεων.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Respect!

    Aς περιοριστούμε στο χώρο μας.Ευχαριστώ πάντως  
     
  4. Νομιζω οτι σεβασμος αρμοζει σε μενα, για πολλους λογους
    που δεν εχω διαθεση να αναλυσω αυτη τη στιγμη
     
  5. Σ αυτό αναφερόμουν.  
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Έχω μάθει να μη σέβομαι κάποιον λόγω της θέσης του, χωρίς βέβαια να σημαίνει πως θα γινόμουν αγενής απέναντί του. Αντίθετα, σέβομαι ανθρώπους που αποδεικνύουν πως αξίζουν σεβασμό, λόγω των λεγομένων, των πράξεών τους, της συνέπειας που τους διακρίνει, της πορείας που ακολούθησαν στη ζωή τους.

    Καθώς, όμως, το νήμα βρίσκεται στο bdsm discussion, άρα, υποθέτω πως ο νηματοθέτης αναφέρεται στο κατά πόσο αξίζει κάποιος του "χώρου" το σεβασμό των άλλων, θα έλεγα πως λίγο πολύ ισχύουν τα ίδια. Για μένα δε νοείται σεβασμός απέναντι σε κάποιον μόνο και μόνο επειδή φέρει μια ταμπέλα, αλλά αντίθετα, σσε όσους μέσω των λεγομένων ή των πράξεων τους αποδεικνύουν πως είναι άξιοι σεβασμού, ή ακόμα και θαυμασμού.
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Respect!

    Θες ονοματα δηλαδη η ετσι στο φλου γενικοτητες?
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Respect!

    Όχι ονόματα.Συμπεριφορές και χαρακτήρες.Αν και τώρα που το λες,αν πετούσαμε κανένα post δε θα ήταν κακή ιδέα  

    Αυτό ρωτάω.Πότε μία πράξη,μία συμπεριφορά ή κάποια κουβέντα κερδίζει το σεβασμό Μ/μας;
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2008
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    Οταν οι πράξεις μας είναι ίδιες με τα λόγια μας. Οταν δεν λέμε αερολογίες και μπούρδες και όταν ακόμα κι όταν ξέρουμε πως δεν θα είμαστε αρεστοί, δεν αλλάζουμε ρότα.

    Μπορεί να μην μου ταιριάζουν αυτα που λέει κάποιος, ή αυτά που κάνει, όμως το σεβασμό μου τον έχει κερδίσει.
     
  10. Babylon

    Babylon Regular Member

    Σε αυτούς που είναι ειλικρινής με τον εαυτό τους (το αν θα 'ναι και με τους άλλους είναι εντελώς άσχετο) και που οι πράξεις με τα λόγια τους συγκλίνουν, Θα σεβόμουν ακόμα και κάποιον που λέει πως είναι μαλάκας και πράγματι συμπεριφέρεται σαν μαλάκας, ακόμα και αν δεν τον συμπαθούσα.

    Στον χώρο του bdsm μου είναι δύσκολο να απαντήσω, γιατί το bdsm είναι όπως είπε (αν δεν κάνω λάθος) και ο El_Gato τις προάλλες μια διαστροφή, μια προτίμηση σεξουαλική ή και lifestyle. Οπότε μάλλον θα έλεγα πως θα σεβόμουν αυτούς που οτι και να κάνανε από το πιο soft core bdsm μέχρι το πιο hard core θα την βρίσκανε και θα τα ταν ικανοποιημένοι και ολοκληρωμένοι με αυτό.
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δηλαδή η ποικιλία στο ερωτικό παιχνίδι είναι παράγοντας σεβασμού... Καλό κι αυτό  
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Respect!

    Το έχεις πάρει λάθος...

    Γειτονόπουλο ,πήγα να προλάβω παρεκλίσεων και δεν ήταν προσωπικό  
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2008