Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Role play -

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος petran78, στις 14 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Καλησπέρα σε όλους / όλες

    Μου αρέσει ιδιαίτερα το Role Play και γενικά θέλω να ακούσω τις απόψεις σας επι του θέματος

    Υπάρχει ο σωστός τρόπος για αφεθεί κάποιος σε ένα role play game ?

    Πείτε ιστορίες , βαλτε τον εαυτό σας σε μια κατάσταση που θα θέλατε να ζήσετε ή καταστάσεις και ρόλους που έχετε ήδη κανει.

    Είναι ιδιαίτερα ερεθιστικά κατα την γνώμη μου αυτά τα παιχνίδια αρκεί να σε απελευθερώνουν και οχι να σε αγχώνουν.

    Και μια απλή μασκα είναι η αρχή ενος τέτοιου παιχνιδιού

    Ανυπομονώ να ακούσω τις ιστορίες σας...
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι ένας σωστός τρόπος υπάρχει:
    Όταν είναι σκλάβος/βα τότε θα πρέπει να αφεθεί σε αυτό το role play που ορίζει ο/η Κυρίαρχος, σύμφωνα με αυτά που έχουν συζητήσει, μάθει και κάνει μεταξύ τους όλο αυτό τον καιρό που έχουν μια bdsm σχέση.

    Όταν είναι Κυρίαρχος, τότε θα πρέπει μέσα από αυτά που έχει μάθει για τον υποταχτικό Του να τον οδηγεί σε μονοπάτια ρόλων όπου θα ανακαλύπτει ο υποταχτικός τον ίδιο τον εαυτό του και θα ξεδιπλώνει τις πτυχές του, αλλά και θα βοηθά τον Κυρίαρχο να ανακαλύπτει άγνωστες πτυχές του εαυτού του.

    Αν δεν συμβούν αυτά, τότε το role play δεν διαφέρει καθόλου από μια παρτίδα τάβλι, χαρτιών κ.λπ. και δεν έχει κανένα νόημα.Επιφυλάσσομαι για ιστορίες προσωπικές.
     
  3. Vampire in a Cathedral

    Vampire in a Cathedral Regular Member

    Rich Client - Maid [at a Hotel]
    Η επιτομή ίσως του RPG. Το έχω εφαρμόσει αρκετές φορές και έχει αποδειχτεί καθαρά ένα εγκεφαλικό παιχνίδι. Η καθαρίστρια του δωματίου ξυπνά άθελά της τον πελάτη, ο οποίος την "τιμωρεί" αναλόγως...

    Από εκεί και πέρα βάζεις τη φαντασία σου να δουλέψει...

    Vampire in a Cathedral
     
  4. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Μεσαιωνικο σκηνικο...στολες αναλογες...χορευτριες τριγυρω,υπηρετριες, πανεμορφα...

    Welcome to Gor stranger...
     
  5. giorgos-gym

    giorgos-gym New Member

    role play μιας κοπέλας που καναμε μαζί τηλεφωνικό....

    εγώ ήμουν η καθαρίστρια και αυτή η κοντέσσα ... με είχε βάλει να καθαρίσω το πάτωμα και ενώ το έτριβα τσαντ΄σιστηκε που δεν το έκανα καλά.. με έβαλε να το γλύψω για να με τιμωρήσει και να το καθαρίσω καλά και παράληλα με... με το στραπον της που φυσικά φορούσε...

    προσαρμοσμένο στα δικά μας γουστα βεβαια ....

    το 50 50 η σειρά στο mega έχει και πλάκα και έχει και αρκετές role play σκηνές τις οποίες παρουσιάζει με πολύ αστείο αλλα και ωραίο τρόπο
     
  6. theSainOne

    theSainOne Regular Member

    λοιπον εωαλα λεκσικο για τα ελληνικα δεν την παλυει, συγνομη για την ρθογραφεια
    λολ, κανο ρπ σεναρακια καιροοοο

    ναι καλοσ τροποσ να δεισ πραματα, πολι χρησημ μασκα, ανοιγει πορτεσ
    προτιμηση μοθ σεναρια σε αρχαια ελλαδα


    προτα ξεκαθαριζεισ το συστιμα.
    αν εναι ενα σεναριο ι σειρα, που θα αρχιζει που θα τελειονει
    θα πεζουν βανιλεσ, θα κρατισει ολλεσ τισ διακοπεσ ι μια μερα?

    και κλπ λεπτομερειεσ..

    μετα πασ τ γραπσιμο.
    γραφει οπ μαστερ ι ι σκλαβα? ισος και οι διο?ενα ο ενασ ενα ο αλλοσ ? γραφει ο μαστερ για την σκλαβα
    και ι σκλαωα τον ρολο του μαστερ? οτι γουσταρεις.

    καθορισε μονολεκτικα το συνεστηιμα του καυε σεναριου, κα μετα μια προταση συνοπση.
     
  7. divhec

    divhec New Member

    aLL SLAVES must try Roleplay.
     
  8. spikehead

    spikehead Regular Member

    Υπάρχουν πολλές ιδέες για role play και μερικές από αυτές είναι πολύ κοινές..

    Γιατρός-ασθενής (αυτό γίνεται και με ασθενή- νοσοκόμα)

    Αφεντικό - γραμματέας

    πελάτης - πουτάνα

    Βιαστής - θύμα

    Και το καλύτερο όλων.... καμαριέρα!
    με μια σέξυ στολή να είναι στα 4 και να καθαρίζει το πάτωμα.....(η συνέχεια γνωστή.....)
     
  9. spartaristo marouli

    spartaristo marouli Regular Member

    Απάντηση: Role play -

    Μηχανικός αυτοκινήτων (ολόσωμη φόρμα, κάβουρες γράσο στα χέρια... μιαμ μιαμ) και εγώ να κάνω το αυτοκίνητο, αχ χάλασε το μπουζί μου...

    όσον αφορά εμένα επειδή είμαι άρρωστη με την καθαριότητα (μέχρι αηδίας) δεν ξέρω τι θα γουστάρω περισσότερο το φορμάρισμα   ή το σφουγγάρισμα?    
     
    Last edited: 28 Μαρτίου 2008
  10. spikehead

    spikehead Regular Member

    Re: Απάντηση: Role play -

    χαχχαχαχαχαχ LOL..... το emoticon που έβαλες τα λέει όλα.....  
     
  11. kali crow

    kali crow Guest

    προισταμενος και γραμματεας
    δασκαλος και μαθητρια
    γιατρος και ασθενης
    τυπικα πραγματα..... 
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Να γραψω τι μου εχει τυχει?????????????????????
    Αιμομικτικα πολλα, εικονικα βεβαια, κρατουμενος και εγω ανακριτρια, αστυνομικος και εγω η εισαγγελεας, ασθενης και εγω νοσοκομα, θειος και ανηψια, λαβωμενος και καλα κυνηγος και καλογρια σε απομωνομενο μοναστηρι, παντα εικονικα αλλα ολα με την καταλληλη ενδυμασια και στολη σας πληροφορω!