Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Role play -

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος petran78, στις 14 Δεκεμβρίου 2007.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό να κοροιδεύουμε και να παριστάνουμε κάτι που δεν μας βγαίνει.. #restmycase
     
  2. Θα ήθελες όμως ΒΒ?  
     
    Last edited: 16 Ιανουαρίου 2015
  3. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Δεν εννοώ αυτό, αλλά δεν έχει σημασία.  
     
  4. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Ενδιαφέρον το ότι αναπτύχθηκαν ήδη δύο επίπεδα role play, δηλαδή τόσο το ερωτικό, όσο και το μη ερωτικό.
    Στο πρώτο αγαπώ την ποικιλία, το δε κορυφαίο αισηθτικά στο οποίο έχω λάβει μέρος ήταν το θεία / ανηψιός.
    Στο δεύτερο είμαι σταθερός. Λατρεύω το χαζός / πανέξυπνη.
     
  5. role play.... εκείνη κατσίκα  
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    ΝΙΤΣΕΜΟΥΝΙΤΣΕΜΟΥΝΙΤΣΕΜΟΥ  
     
  7. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    δλδ να καταλάβω (επειδή ΠΟΤΕ δεν έχω κάνει role play !!!!!!!) :

    διαλέγω ένα θέμα...
    ψάχνω να βρω σχετικά ρούχα, επίπλωση, αξεσουάρ....
    σχεδιάζω ένα σενάριο...
    διδάσκω τον ρόλο στην υ...
    μαθαίνω το δικό μου ρόλο και υποκρίνομαι κάτι που δεν είμαι....
    σκηνοθετώ, δρω, ασχολούμαι με τα σκηνικά,προσέχω την απόδοση της υ...
    ξέρω από πριν τι θα κάνει και τι θα πει...

    και τώρα ερωτήσεις:

    που είναι ο αυθορμητισμός;
    που είναι η αμεσότητα ανάμεσα στις πραγματικές προσωπικότητες;
    που τελειώνει η πραγματικότητα (της Κ-υ αλληλοεπίδρασης) και που αρχίζει ο μύθος;
    κυριαρχεί η ουσία ή το στημένο δρώμενο;


    υπάρχει περίπτωση να "παιχτεί" πχ ένας βιασμός όταν υπάρχει πλήρη συναίνεση και συμφωνία;
    -"Θα έρθω στις 6:00, να είσαι έτοιμη γιατί σήμερα θα σε βιάσω"
    -"Θα μπορούσατε Κύριε να έρθετε στις 6:45 για να έχω τελειώσει τα γιουβαρελάκια"
    -"Οκ...θα έρθω στις 7:00 και θα φέρω και φέτα"

    Συγνώμη, δεν θέλω να χλευάσω τα γούστα και τις συνήθειες κανενός. Σέβομαι απόλυτα το πως τη βρίσκει ο καθένας. Εμένα όμως τα role play με ξενερώνουν.Γενικά....δεν μου αρέσει ο όρος "play". Σαν να ελαφραίνει τη σημασία του bdsm.
     
  8. atasai

    atasai Regular Member

    Το b και το s/m είναι πράγματι απλές ερωτικές πρακτικές. Το D και το D/s είναι καθαρό role play. Δεν υπάρχουν παρά μόνον μεταξύ συναινούντων ως προς τους κανόνες τους παιχνιδιού, έτοιμους να παίξουν, ενηλίκων.

    Αυτοαποκαλούμαι Μάστερ/Ντομ/Κύριος και βρίσκω άλλη μία που της αρέσει να αυτοαποκαλείται σουμπίτσα.
    Γραφόμαστε σε ένα φόρουμ και λέμε για το τι σημαίνει Κυριος και σουμπίτσα (ή γνωριζόμαστε εκεί).
    Φτιάχνουμε διάφορες θεωρίες (ή τις βρίσκουμε έτοιμες) για το πόσο είμαι σημαντικός στη ζωή της και το πόσο δεν είναι το κίνητρό μας η καύλα, αλλά ότι πραγματικά χρειάζεται την καθοδήγησή μου. Εντελώς τυχαία η καθοδήγηση αυτή θα γίνει μέσω σκληρών τιμωριών και ανώμαλων πρακτικών. Για το καλό της και όχι για λόγους role play ή καύλας. Έτοιμο το role play, τι άλλο θέλετε;

    Ξέρω, ξέρω, killjoy, αλλά δεν αντέχω να διαβάζω ότι δεν σας αρέσει το role play. Διότι όταν δεν αναγνωρίζεις ότι είναι ένα πολύ πιστευτό για τους συμμετέχοντες role play αυτό που κάνεις, δεν απέχεις πολύ από το ψυχιατρείο (ή τα γραφεία της ΧΑ).

    Για έναν περίεργο λόγο ενώ η δυτική ανθρωπότητα έχει προχωρήσει λέγοντας ότι ο άνθρωπος δεν μαθαίνει με ξύλο, κάποιοι πεφωτισμένοι άνθρωποι, που τυχαίνει να βρίσκονται σε ένα φόρουμ που έχει για σύμβολο μια ζαρτιεροφορούσα με γόβες, επιμένουν για καθαρά παιδαγωγικούς λόγους να χρησιμοποιούν ακόμη αυτές τις πρακτικές. Κάποιοι άλλοι, δε, "αυτοβελιτώνονται" μέσω της τιμωρίας και του κλύσματος. Οι πρώτοι στην ιστορία άνθρωποι που κατάφεραν να αυτοβελτιωθούν ετεροκαθορισμένα. Όχι, όχι, δεν είναι role play.

    Αν δεν ήταν role play δεν θα υπήρχε τόση κουβέντα για το "τι πρέπει να κάνει η σούμπα αν ο μάστερ κάνει το τάδε;". Δλδ, τι πιο κοντά στα βιβλία των rpgάδων;;;;

    Το να αποκαλείς κάποιον bdsmer role player για να τον προσβάλεις, είναι σαν να προσπαθείς να μειώσεις κάποιον σε αποκριάτικο πάρτυ αποκαλώντας τον μασκαρά.


     
     
    Last edited: 1 Φεβρουαρίου 2015
  9. Λατρεύω το role play!
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf


    και εγω. Και οσο πιο ρεαλιστικα γινεται.

    ( δεν κανω πλακα )
     
  11. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Long live the raw s/m + b, ρε κουφαλες!!! :Ρ

    ΥΓ. Να επισκεπτεσαι πιο συχνα το στρουμφοχωριο ρε γμτ!
     
  12. Εννοείται όσο πιο ρεαλιστικά γίνεται. Και με σχεδιασμό και πολύ μελέτη για το έργο.