Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

safe sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Georgia, στις 21 Νοεμβρίου 2007.

  1. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    είμαι μαθητευόμενη σκλάβα και αντιμετωπίζω ενα τεράστιο δίλλημα!!!ο Αφέντης μου θέλει να κάνουμε σεξ χωρίς προφύλαξη,λέγοντας οτι ξέρει πότε χρειάζεται να σταματήσει κ να τελειώσει "έξω",αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω.ο ίδιος μου έχει πεί οτι είτε θα κάνουμε σεξ χωρίς,είτε καθόλου και ταυτόχρονα μου έχει απαγορέψει οποιαδήποτε σεξουαλική επαφή με άλλους!!απο την μια νιώθω την ανάγκη κ την υποχρέωση φυσικά να Τον υπακούσω,αλλα εχω τεράστιο κόλλημα με το σεξ χωρίς προφύλαξη και μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη!(δεν σχολιάζω τις ασθένειες,καθώς είμαστε κ οι δυο "καθαροί").ο Αφέντης μου λέει οτι πρέπει να τον εμπιστευτώ αλλά εγώ απλά δεν μπορώ!!ξεπερνάει τα όριά μου!
    επίσης υποστηρίζει οτι δεν μπορεί να το κάνουμε με προφυλακτικό γιατί με βλέπει διαφορετικά από όσες πήδαγε μέχρι τώρα,υπάρχει δηλ. συναίσθημα(κλπ) και όποτε στην ζωή του ένιωθε κάτι παραπάνω για κάποια δεν μπορούσε να λειτουργήσει με προφυλακτικό...(δηλ. ενώ είναι τέρμα καυλωμένος,με το που το φοράει,του πέφτει)

    μέχρι τώρα το έχω αποφύγει, αλλά δεν με βλέπω να αντέχω για πολύ ακόμα...
    τί μου προτείνετε να κάνω??
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    SAFE SANE CONSENSUAL
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Αυτά να μη διάβαζα για τους Αφέντες.......φφφφφφ....

    Τι σημαίνει ο Αφέντης ξέρει και πρέπει να τον εμπιστεύεσαι;
    Έχει ακούσει ο συγκεκριμένος Αφέντης πως μπορεί να μείνει έγκυος μια γυναίκα μόνο και μόνο από το προσπερματικό υγρό;

    Δυστυχώς αυτά είναι τα προβλήματα όταν κάποιοι Αφέντες νομίζουν πως έχουν το αλάθητο και υποστηρίζουν το «εσύ μη μιλάς Εγώ ξέρω»...
    Μετά με τα κουτσούβελα στην αγκαλιά να τους δω τι «ξέρουν».
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ζυγίζεις το ζητούμενο σου και αποφασίζεις. Αρνείσαι και μαζί την ιδιότητα σου ως μαθητευόμενη σκλάβα του ή προχωράς μαζί του. Συζήτα το μαζί του για όσο χρόνο χρειαστεί και πες του τις επιφυλάξεις σου και ό,τι άλλο σε προβληματίζει. Μέχρι να αποφασίσεις τι θα πράξεις. Ό,τι και αν ακούσεις εδώ μέσα είναι απλά μία οπτική που θα σε βοηθήσει να δεις τα πράγματα από τα μάτια ενός άλλου. Καλό μεν αλλά αυτός δεν βρίσκεται στην θέση σου. Αυτό να μην το ξεχνάς.

    Καλό ταξίδι...
     
  5. Kits

    Kits Contributor


    Αντε παλι να κανω τον δικηγορο του διαβολου.... ( θα ζητησω υπερωριες)


    Δεν γαμας χωρις εσυ???
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Γράψε κάτι σχετικό με το νήμα βρε Kits.
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    λες και γραφω στα αλλα σχετικα για να γραψω και εδω...    


    Παντως απέφυγες την απαντηση...
     
  8. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: safe sex

    Αυτο θα πει αυτοκυριαρχια!   
     
  9. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    ελπίζω να μην διαβάσει ποτέ αυτό το post μου! 
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    το 5ο!
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

  12. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: safe sex

    Γεωργια το γεγονος οτι εγραψες αυτο το post και ρωτας γνωμες τριτων θα επρεπε να σε προβληματισει περισσοτερο απο το αν χρησιμοποιει προφυλακτικο ή οχι
    Ο Κυριαρχος σε μια σχεση και μαλιστα οταν επιδιωκει αυτη η σχεση να ειναι Μ/s πρεπει να εχει την ικανοτητα να αντικαταστησει καθε αλλη εννοια ισχυος στο μυαλο της υποτακτικης του. Η γνωμη του να αντικαθιστα και να υπερισχυει της γνωμης των αλλων
    Αυτο οχι εξ ορισμου επειδη απλα δηλωνει Κυριαρχος αλλα επειδη αυτο σου προκαλει, επειδη μπορει να ειναι ο Κυριαρχος σου.
    Ο δικος σου δεν φαινεται να εχει τετοια ικανοτητα. Τουλαχιστον δεν βγαζει σε εσενα αυτην την ικανοτητα.
    Σε εναν Κυριαρχο δεν ελπιζεις να μη πεσει στην αντιληψη του κατι που εκανες και πιθανα τον εκθετει. Ομολογεις το "λαθος" και περιμενεις την τιμωρια που ειναι πιο ανακουφιστικη απο τις ενοχες του λαθους.
    Ομως στην περιπτωση σου εισαι μαλλον πεποισμενη οτι αυτος εχει λαθος
    Εκτος αν εβαλες αυτο το ερωτημα με σκοπο να μαζεψεις απαντησεις του στυλ: "κανε οτι σου πει ο Κυριαρχος σου"
    Αλλα και παλι δεν ειμαστε ουτε εσυ, ουτε Κυριαρχοι σου για να παρουμε την ευθυνη των αποφασεων σου (και των ζορικων πιθανα συνεπαγωμενων τους τα οποια φοβασαι)