Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sardax, Nimrod & Chris of England

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος wanatol67, στις 4 Ιανουαρίου 2006.

  1. wanatol67

    wanatol67 New Member

    Μιά και μιλήσαμε γιά τον G. Pichard, θα ήθελα να αναφερθώ και σε τρείς άλλους σχεδιαστές που μου αρέσουν και πιστεύω ότι θα αρέσουν και σε πολλά άλλα μέλη. Πρόκειται γιά τους Sardax, Nimrod & Chris of England. Η θεματολόγία των δύο πρώτων αναφέρεται αποκλειστικώς σε FemDom με male slaves. Στα σκίτσα τους θα βρεί κανείς διάφορες εκδηλώσεις του FemDom και συνδυασμούς αυτών, όπως footworship, humiliation, crossdressing, dog training κ.λπ. Tα σκίτσα του Sardax είναι καθαρά και ρεαλιστικά. Του Nimrod είναι πιό καρτουνίστικα και αναφέρονται σε έναν φανταστικό κόσμο που έχει πλάσει ο ίδιος, του oriental FemDom, όπου λευκοί άνδρες είναι σκλάβοι σε σκληρές ασιάτισσες Mistresses. Τα σκίτσα του Chris of England, όχι μόνον FemDom, αλλά και Master με female slaves και LesboDom, είναι και αυτά κάπως καρτούν αλλά σαφή ως προς το περιεχόμενο. Στα σκίτσα του θα βρεί κανείς πραγματικές Mistresses που δεν σηκώνουν αστεία. Οποιος γνωρίζει τους ανωτέρω θα παρακαλούσα να σχολιάσει το μήνυμά μου.
     
  2. denied

    denied New Member

    Θα μιλήσω μονάχα για τον Sardax, αν και τους γνωρίζω και τους άλλους δύο. Είναι με μιά κουβέντα ανυπέρβλητος. Έχω πολλά σκίτσα του και όσο συνεχίζει να δημοσιεύει συνεχίζω να συλλέγω. Είναι ρεαλιστικός, γνωρίζει πολύ καλά τον χώρο του femdom στην f/m έκφρασή του και το ποιό ωραίο στοιχείο στα σκίτσα του είναι οι εκφράσεις του προσώπου των γυναικών. Τον συστήνω θερμά στους λάτρεις του femdomart.

    www.sardax.com
    www.femdomart.ru
     
  3. wanatol67

    wanatol67 New Member

    Δεν διαφωνώ. Ο Sardax είναι ωραίος. Ομως δεν μου αρέσει να συγκρίνω. Κάθε ένας έχει δικό του στυλ και μου αρέσει γιά διαφορετικούς λόγους. πάντως γιά τον sardax δες και στο http://toy-for-dame.narod.ru Εκεί θα βρείς σκίτσα του που, εγώ τουλάχιστον, δεν είδα πουθενά αλλού.
     
  4. zustin_de

    zustin_de New Member

    RE: RE: Sardax, Nimrod & Chris of England

    Εγώ δεν γνωρίζω κανέναν από τους τρεις... Μπορεί βέβαια να έχω θαυμάσει σκίτσα τουθς αλλά δεν τους αναγνωρίζω...είμαι λίγο νέα στο χώρο του κόμικς... αλλά προσπαθώ να κάνω μικρά και σταθερά βήματα.

    Θα τσεκάρω τα παραπάνω links και θα προσθέσω την γνώμη αργότερα...

    Μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει σκιτσογράφο ή κάποιο link για cages και fem slaves in cages?

    THanks
     
  5. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Πολύ καλά τα links με τα κόμικς!!

    Το διώρθοσα το λινκ το άλλο δεν άνοιγε.

    http://ggfemdom.net/punish/torture/torture-001010b.html

    Οπου έχω δή πριν απο 15 χρόνια με ανάλογες σεξ σκηνές σε κάποιο πορνό κόμικς.
    Τα μάζευα.... είχα γύρω στα 12 !!! Αλλά μου τα πέταξε η μάνα μου δίχως να με ρωτήσει. Τι κρίμα!!
     
  6. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Θα το φτιάξω !!!!

    Τώρα είναι πολύ καλά εκεί!!! 

    Tα δικά σου είναι καλύτερα rolfo ? Να με Διορθώσεις!!!

    Aλλά Κοίτα και τα δικά σου τα links αγαπητέ μου rolfo πως είναι.
     
  7. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Εχεις δίκιο αγαπητέ rolfo. Θα το φτιάξω! Εννοούσα για τα δικά σου που είναι κοντά τα ένα στα λινκ γράμματα. Ευχαριστώ για την ενημέρωση!