Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sensory Deprivation – Περιορισμός Αισθήσεων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Mr Aboriginal, στις 30 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. τασος0

    τασος0 Regular Member

    ασ μου λυσει καποιος την απορια... χωρις τα αγγλικα δεν μπορει να συνενοηθει κανεις ..δηλαδη μονο στα αγγλικα μπορει να εκφραστει κατι απο τα παραπανω? με ελληνικα ειναι αδυνατον?μπορει καποιοσ να δωσει την ελληνικη αποδοση?
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    James Bondage: Δεν είπα πως ΔΕΝ είναι επικίνδυνο, το σχόλιο μου απαντούσε στο "Απαγορεύονται αυστηρά οι διάφοροι 8όρυβοι..." και θεωρώ πως δεν χρειάζεται να αναλύσω το γιατί. Έχω αρκετή εμπειρία και με κύμματα θήτα και με άλφα και έχοντας τα τεστάρει στον εαυτό μου (δεν είσαι ο μόνος με γνώσεις ηλεκτρονικής electroboy), μπορώ να αξιολογήσω σε ικανοποιητικό για μένα βαθμό τι είναι επικίνδυνο και πότε. Όσον αφορά στο αν ξέρω, τι ξέρω και πότε δοκιμάζω τι ευελπιστώ πως οι απαντήσεις μου σε διάφορα threads μπόρουν να δώσουν μια κάποια εικόνα, από εκεί και πέρα...

    electroboy: η ποιότητα του post σου συγκρίνεται μόνο με την ποιότητα των υπολοίπων posts σου.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    electroBoy θα σου σύστηνα φιλικότατα να αλλάξεις συμπεριφορά και ύφος, ανάλογη με το χώρο που βρίσκεσαι.
    Άλλη μια προσπάθεια να εξυβρίσεις μ αυτό τον τρόπο όποιοδήποτε δεν θα είναι αποδεκτή.
     
  4. eLecTroBoy

    eLecTroBoy New Member

    Έτσι λοιπόν................

    Σε όλες τις κοινότητες, από την γνωστή ιστορία, υπήρχαν οι υποκριτές κ φαρισαίοι, αυτοί με τα ωραία ρούχα κ τις κελεμπίες, που κατήχαν τη γνώση, κ εξόριζαν κάτι ενοχλητικούς που έξηναν τις πληγές του μοιαλού τους , λέγοντάς τους βλάσφημους κ υβριστές.

    Κάνε τη συννομωσία σου, αλλα πριν με σουτάρετε απο το παρεάκι είναι δίκαιο πιστεύω να γράψω τον επίλογο.

    Όσο αφορά την ποιότητα των post μου, βαριέμαι να διαβάσω τα δικά σου post MasterJp. Αρκεί που διάβασες εσύ τα δικά μου...
     
  5. lorelai

    lorelai Guest

    eLecTroBoy δεν νομίζω να θέλει κανείς να σε σουτάρει από πουθενά ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω  . Η αλήθεια είναι ότι το σχόλιο του MasterJp πιστεύω ότι θα μπορούσε να είχε παραληφθεί. Αναφέρομαι στο ότι το "D/s after all IS mind control eLecTroBoy, so ... if you are afraid of wolves don't go to the forest" . Κι εμένα θα με ενοχλούσε. Η αντίδραση σου όμως μου φάνηκε τραβηγμένη. Θα συμφωνήσω όμως ότι πάντα οι ωραιοποιημένες προσβόλες γίνονται πιο αποδεχτές.
     
  6. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Γιατί ο electroboy μου θυμίζει τον agatho βρε παιδιά?????
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Επειδή φαινομενικά ταυτίζεται με την αντίδραση πιθανά GreekMistress.  
    Έχει όμως τη διαφορά ότι ο αγαθός εκφραζόταν μόνο μέσα από προσωπικές συγκρούσεις ενώ ο eLecTroBoy απλά δεν τις αποφεύγει ή και τις προκαλεί ενίοτε.

    Ίσως απολύθηκες πρόσφατά από το στρατό eLecTroBoy;

    Πάντως είναι πάντα απολαυστική μία νέα ματιά στα θέματα που συζητάμε, οπως κι αν εκφράζεται  

    Άλλωστε, ανάλογη του τρόπου εκφοράς της πρόκλησης θα είναι και η απάντηση...

    lorelai: Το "αν δεν αντέχεις τη ζέστη δεν μπαίνεις στην κουζίνα", που αυτό ουσιαστικά είπε ο MasterJp, είναι εκ των ουκ ανευ στο D/s. Και βέβαια, αν δε μπεις στην κουζίνα, δεν γυροφέρνεις απέξω λέγοντας διάφορα άσχετα γι Α/αυτούς και σε Α/αυτούς που είναι μέσα...
     
  8. eLecTroBoy

    eLecTroBoy New Member

    Ενδιαφέρουσες απόψεις

    Βλέπω ότι έσπασε λίγο η μονοτονία ορισμένων κ το έριξαν στην ψυχανάλυση.

    Πρέπει όμως να συνοδεύεται κ φιλοσοφική διά8εση...

    Για τη sub που ενδιαφέρεται για τη στρατιωτική μου θητεία, έχω να σου μάθω πολλά για την στρατιωτική ψυχοπαθολογία, αλλά δεν είσαι αγοράκι δυστηχώς...
     
  9. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Η στρατιωτική ψυχοπαθολογία είναι μια χαρά.Γνωρίζω δεκάδες άνδρες νεαρούς και μεγαλύτερους που γύρισαν από τη θητεία τους φυσιολογικότατοι και χωρίς επιθετικές και προσβλητικές διαθέσεις όπως εσύ!
    Μάζεψε το στόμα σου και μην ξανατολμήσεις να προσβάλεις Γυναίκα εδώ μέσα,άσχετα από το αν είναι submissive.Τις macho συμπεριφορές ,αν έχεις αρχίδια να τις εκδηλώνεις face to face και όχι μέσα από την ασφάλεια που σου παρέχει η ανωνυμότητα του forum.
     
  10. coupleds

    coupleds Regular Member

    Μακρυά απο το σπανάκι γιατί μυρίζει..
     
  11. lorelai

    lorelai Guest

    tender lilly κατάλαβα τι είπε ο MasterJp... Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κουβαλάς την απόλυτη γνώση πάντα για να εκφέρεις γνώμη για κάτι που σίγουρα το έχεις δοκιμάσει για λίγο και έχεις δει ότι δεν σου ταιριάζει. Ασε που συνήθως αυτοί που πιστεύουν ότι την κατέχουν είναι πολλές φορές μακριά νυχτωμένοι και πολύ μα πολύ δογματικοί. Anyway o καθένας στον τομέα του και ο Λουμίδης στους καφέδες που λένε...
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Κανένας σε αυτό το φόρουμ δεν έχει ποτέ ισχυριστεί ότι κατέχει την απόλυτη γνώση σε θέματα που σχετίζονται με την ερωτική έκφραση άλλων.

    Τώρα τα θέματα ύφους... καμμιά φορά γίνονται και παρεξηγήσεις.