Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex and the city

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 16 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    σκεψεις και αποψεις για τις σχεσεις απο τις προσωπικες μας κυριως εμπειριες
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    View attachment 5445
    Nemo ο φιλόσοφος …

    Στην λεωφορο της συναισθηματικης ωριμανσης , η προκυπτουσα και αποκτειθησα ως βραβειο συμβατικοτητα , μας οδηγει σταθερα στις συμβατικες σχεσεις . Με εμφανως απροσδιοριστες προσδοκιες και αυξημενη προσωπικη προστασια , ενεργουμε διαμετρικα αντιθετα προς την ταυτοτητα μας , προβαλοντας ένα ικανοποιημενο προσωπειο με σκοπο την κοινωνικη αποδοχη που η σημαντικοτητα της φαινεται να σφετεριζεται , να διεκδικει και να αμφισβητει τις ιδιες τις ηδονες που η καταλληλη και ουσιαστικη για εμας σχεση μπορει να δωσει .

    Πιστευντας πως εχουμε φτασει αρκετα μακρια από την αφετηρια μας , το συναισθηματικο ταξιδι των δυο αρμενιζει με νοθευμενα καυσιμα ,αναμεσα σε ελκυστικους πειρατες και ανυπαρκτες στεριες , που ωστοσο δειχνουν εκλωβισμενοι στο ιδιο αχαρο λιμανι των ψευδαισθησεων . Η αγνοια των επιδοξων εραστων για τις ψυχικες τους αναγκες εξελισεται σε υπερτροφοδοτη των ψευδαισθησεων τους . Ο κοινωνικος περιγυρος σε ρολο απεργου λιμενεργατη , πασχιζει για τα δικα του δικαια εργατικα αιτηματα , και οι πολυποθητοι φαροι για την εξοδο από το λιμανι των συναισθηματικων ψευδαισθησεων , παραμενουν σβυστοι . Μια ομαδικη παραισθηση που οικιοθελως επιβεβαιωνουν και οι δυο προκειμενου να διατηρηθει η πολυτιμη και ευθραυστη κοινωνικη/λογικη επιταγη .

    Η διαδρομη με μαθηματικη ακριβεια ακολουθει το ιδιο μονοπατι , ξανα και ξανα , ωσπου στο τελος οι ταξιδευτες αθωονονται από την διαπιστωση πως το «για παντα» που ξεκιναει με τα σφρυγυλα μπρατσα του Μιστερ Αμερικα να αγκαλιαζουν το little slut Barbie κορμι , βρισκεται μονο στα καρε των ρομαντικων φιλμ και εχει εμπνευστει από πληρωμενους σεναριογραφους και υλοποιηθει από πληρωμενους ηθοποιους . Ο ερωτας σημερα κινειται διαδυτιακα ή πατροναρεται από το χολυγουντιανο συναισθηματικο καρτελ ….. ή μηπως μας επεισαν πως είναι ετσι ; ….

    Χτίζουμε λοιπόν μια πολυτελή κατοικία κάνοντας όνειρα για την στιγμή που το ανεξέλεγκτο πάθος θα γεμίσει τους με ιδρώτα και αίμα πληρωμένους τοίχους της ζωής μας , με ήχους Dolby surround και εικονα crystal clear , high resolution .

    Ας μην κοροιδευομαστε … η αυξηση της χωρητικοτητας των σκληρων δισκων δεν παρατηνει την παρουσια μας πανω από το χωμα ….
    Ουτε και η διαδυκτιακη επιβεβαιωση λυνει τις χειροπεδες της συναισθηματικης μας απομονωσης ….

    Τρεχουμε ξεφρενα στο ιλιγγο , καβαλα στα μελλοντικα επιρηματα της γραμματικης , εχοντας σαν επικεφαλιδα το «Θα ζησω» , καθυστερωντας το αυριο των κυταρων μας με την νεα anti age κρεμα που υποσχεται ορατα αποτελεσματα σε δυο εβδομαδες … πλακα μας κανεις ; ….. σε δυο εβδομαδες το γαλα εχει ξυνησει …. αλα κοστουμι ο αναπηρος ….

    Ω ναι … τελικα ειμαστε αναπηροι να ζησουμε , αναπηροι να ερωτευτουμε , αναπηροι να αποδοκιμασουμε το μπαγιατικο , αναπηροι να φανταστουμε …. Ολοι μαζι να γιορτασουμε την μεγαλη παραολυμπιαδα των αναπηρων προσδοκιων …
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ο έρωτας δε διαφέρει και πολύ από τον ακραίο μαζοχισμό. Και τα δύο μπορεί να οδηγήσουν στην αυτοκαταστροφή και την καταρράκωση ακόμα και των μεγαλύτερων Εγώ, με διαφορετικούς, όμως, τρόπους.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor


    Αγαπημένε Μου φίλε isnogood… 
    Ποιοι "είμαστε" ολ΄αυτά που λες? 
    Αρνούμαι να συμμετέχω σε αυτήν την "παράλογη" λογική σου....
    Δεν θα μπορούσα να ανήκω σε καμία από αυτές τις περιπτώσεις και πολύ περισσότερο δεν συμπάσχω αλλά και δεν συμμερίζομαι αυτούς που μιλούν για "ανάπηρες προσδοκίες" επειδή, μπορεί να είναι σωματικά ανάπηρο ένα άτομο, αλλά ψυχικά υγιές και γεμάτο.

    Δεν Μου το επιτρέπω λοιπόν, να Με εκφράζει αυτού του είδους προσωπικής δυστυχίας!!!

    Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό Μου είμαι πρωταγωνίστρια στο "sex and the city" της δικής Μου ζωής. Ενίοτε εισβάλω ως guest και σε ζωές άλλων ή μπορεί να συμβαίνει και το αντίστροφο. Μέσα από τους όποιους ρόλους και σενάρια που κατά καιρούς βιώνω είτε από τύχη ή από επιλογή, εισπράττω τα ανάλογα συναισθήματα. Πρώτη και καλύτερη θεατής και κριτής της ζωής Μου είμαι Εγώ η ίδια. Άλλοτε Μου αξίζει χειροκρότημα και άλλοτε Με μουντζώνω κρίνοντας Με "επιεικώς απαράδεκτη".

    Κρίνοντας λοιπόν πάντα από Εμένα, πιστεύω ότι κάποιοι άνθρωποι μπορούν να χειριστούν πολύ καλά τα συναισθήματά τους και άλλοι χάνονται ή μπερδεύονται μέσα σε αυτά. Έχω διαπιστώσει ότι αρκετοί ανάμεσα Μ/μας, τα σαμποτάρουν από μόνοι τους, καταφέρνοντας με αυτόν τον τρόπο να χάνουν τις ευκαιρίες που τους δίνονται να ευτυχίσουν ή να απολαύσουν οποιαδήποτε ουσιαστική επαφή, ή όποια φιλική ή ερωτική επικοινωνία μπορεί να αναπτυχθεί από τις γνωριμίες που βρίσκονται στο διάβα τους.

    Έχω την υπόνοια ότι αυτό συμβαίνει, είτε επειδή φοβούνται μήπως και πληγωθούν, είτε επειδή δειλιάζουν στο να αφεθούν και να δοκιμάσουν λειτουργώντας πάντα εκ του ασφαλούς όντας ευθυνόφοβοι ή αδρανείς, είτε επειδή αδυνατούν να δουλέψουν πάνω σε οποιαδήποτε σχέση δοκιμάζοντας τα όρια τους, είτε επειδή βολεύονται με ημίμετρα και σε καταστάσεις.

    Έχω διαπιστώσει ότι ανάμεσα Μ/μας, υπάρχουν άτομα που έχουν πολύ ανεπτυγμένη νοημοσύνη, αλλά το δυστυχώς είναι ότι αυτά τα ίδια πάσχουν από κάποιας μορφής "νοητικής στέρησης" που έχει σαν αποτέλεσμα είτε να αρνούνται να δουν ή να καλλιεργήσουν συναισθήματα, όπως επίσης είναι ανίκανα να συλλάβουν μηνύματα και να κατανοήσουν, αυτά που πολλοί γύρω τους απλόχερα, είναι έτοιμοι να τους προσφέρουν.

    Αυτό Εγώ προσωπικά, το ονομάζω ευνουχισμό, φτώχεια, δυστυχία και μιζέρια και όπως πολύ καλά έχει χιλιοειπωθεί, "ο καθένας στην ζωή, παίρνει ότι του αξίζει" ή "θερίζει ότι σπέρνει"!

     
     
  5. female

    female Contributor





    Έξω από την ασφάλεια της συμβατικότητας και της σύμβασης κολυμπάς σε άγνωστους ωκεανούς... Το "home" δεν είναι δεδομένο... Ρίχνουμε πολύ κολύμπι να μην πνιγούμε και να κρατηθούμε κοντά...




     ​




    Το υπέροχο είναι πως όταν σηκώσουμε λίγο το κεφάλι βλέπουμε τους ορίζοντες να εκτείνονται απέραντοι...


     
  6. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: sex and the city


    Τι να πει κανεις... female σε απολαμβανω!
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: sex and the city

    Θα ήθελα να έχω 3-4 κορμιά ακόμα..έχω πελαγώσει(και δουλειά δεν κάνω ο μλκάς )..
    Το άνωθεν διέπεται από απόλυτη σοβαρότητα..

    Θα επανέλθω..
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

     

    έρωτας :άσπρο/μαύρο
    αστικό τοπίο :εντάσεις

    ακραίος συνδυασμός ...
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: sex and the city

    ο καθενας εχει το δικιο του..και εγω το δικό μου..όλα μαζι και τιποτα..καπως ετσι λειτουργω..

    -τρομερη η φωτογραφια..
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Ωραίοι βολεμένοι και τόσο φοβισμένοι .. Συνήθως, για τις πολύ μεγάλες κι ανατρεπτικές αποφάσεις μας, πρέπει να μας συμβεί κάτι πολύ έντονο , ικανό να μας ταρακουνήσει.. Αν είναι όλα "λίγο" καλά, "λίγο" κακά, "λίγο" απο τα ίδια, σπάνια ξεκουνιόμαστε και καταλήγουμε να βλέπουμε τη ζωή μας να περνά και να χάνεται ερήμην μας..
     
  11. ramas

    ramas New Member

    Απάντηση: sex and the city

    το σεχ πρεπει να ειναι παντου,οχι μονο στο σιτυ
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: sex and the city

    Το sex είναι μέσο επικοινωνίας;