Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex drive

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 23 Αυγούστου 2010.

  1. lizard

    lizard Regular Member

    πραγματι, εχω γνωρισει πολλες γυναικες που δεν πολυενδιαφερονται για το sex. ο λογος ηταν παντα ο ιδιος και ο πιο απλος που υπαρχει ! διοτι δεν το πολυευχαριστιουνται. επομενως η ερωτηση που πρεπει να γινει ειναι, γιατι δεν ευχαριστιουνται το sex με τον/την συντροφο τους?
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: sex drive

    Εξαιρετική παρατήρηση.
    Αλλά δεν θεωρώ ότι είναι ΜΌΝΟ θέμα συντρόφου. Συνήθως και οι ίδιες δεν θέλουν να ανοιχτούν / δοκιμάσουν / τολμήσουν.
     
  3. lizard

    lizard Regular Member

    Πιστευω πως αν ο συντροφος δειξει διαθεση να το ψαξει το θεμα, τοτε κι εκεινη θα ανοιχτει. Ομως λιγοι ειναι οι αντρες που μπορουν να κανουν μια τετοια κουβεντα. Συνηθως ρωτανε μετα το sex " μωρο μου, σου αρεσε? τελειωσες? " και σε κοιτανε με ματια ολο λαχταρα να τους πεις "ναι". Πολυ λιγες γυναικες μπορουν εκεινη την στιγμη να πουνε την αληθεια και να στεναχωρησουν τον αντρα που ειναι διπλα τους. Σκεφτονται "δεν βαριεσαι, την επομενη φορα ισως ειναι καλυτερα". Αν ομως ξεκινησει στραβα το πραγμα, μετα βραστα.... δεν μαζευεται. Οποτε μπλεκονται σε ενα κυκλο απο τον οποιο δεν μπορουν να βγουν και βρισκουν ενα σωρο δικαιολογιες για να αποφυγουν κατι που τους ειναι πλεον σχεδον δυσαρεστο καποιες φορες!
     
  4. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: sex drive

    Γιατι δεν το απολαμβανουμε;;;

    Εχω κανει κατα καιρους διαφορες συζητησεις *"υψηλου επιπεδου", με διαφορες φιλες...
    (ΑΛΛΟ ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ)
    Και εχω ρωτησει, καποια ισως για μερικες αυτονοητα πραγματακια!
    για καποιες αλλες ηταν πολυ τολμηρα κ δεν το ειχαν πραξει βεβαια.

    Ξερετε που ειναι η κλειτοριδα σας; ξερετε σε τι σας βοηθαει; ξερετε πως λειτουργει;
    Ξερετε που ειναι η ουρηθρα σας; πανω απο τι κ κατω απο που;


    Εχετε κοιταχθει κ ψαχτει μονες σας στον καθρεπτη, "απο την εφηβεια σας " ισως θα επρεπε..
    να δειτε τι παιζει κ πως πρεπει να το παιζει καποιος;
    κ πως ερεθιζεται κ πως κ τι κ γιατι;;

    Ξερετε τι ειναι ο γυναικειος οργασμος "squirting";
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ, ειναι διαφανες σαν νερο κ αοσμο σχετικα...
    Ξερετε οτι ο λαρυγγας γυμναζεται, κ ανοιγει οπως τοσα αλλα σημεια του σωματος μας,κ ετσι εχουμε το θεματακι, deep throating, η καπως ετσι,δεν τα ξερω κ καλα τα αγγλικα,ε;
    ειναι το θεμα που διαπραγματευοταν το ερωτικο εργακι στα '70s, βαθυ λαρρυγγι...

    τα αγορακια συνηθως το χαιδευουν απο πολυ μικρη ηλικια κ το ψαχνουν τα περισοτερα απο εδω κ απο εκει!


    τα κοριτσακια; τι πραττουν;
    γιατι αν δεν το ψαξεις , ουτε το απολαμβανεις, ουτε το γνωριζεις, ουτε κατι αλλο.. 
     
  5. lizard

    lizard Regular Member

    Αγαπητέ μαστερμητσος, τα περισσότερα κοριτσάκι γνωρίζουν, από πολύ μικρή ηλικία, πως να αυτοικανοποιηθουν. Το πρόβλημα είναι τα αγοράκια που πλησιάζουν την κλειτοριδα τους όπως δείχνουν οι πορνοταινιες του 70 που ανεφερες με αποτέλεσμα να υπάρχει καμία περίπτωση να τελειώσουν ούτε σε δυο μέρες!
     
  6. Απάντηση: sex drive

    Σε καμία περίπτωση δεν ανήκω σ'αυτήν την κατηγορία. Από την αρχή της εφηβείας μου, οι ορμές και ο ερεθισμός ποτέ δε μου έλειψαν και δε μου λείπουν.  
    Όμως, έχω να πω το εξής:
    Όταν πλέον σκέφτομαι το sex (με ό,τι αυτό μπορεί να περιλαμβάνει) έξω από το πλαίσιο του BDSM, νιώθω σχεδόν αποστροφή.
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2010
  7. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Re: sex drive

    Εντάξει,
    ρωτάω όμως: με το συγκεκριμένο σύντροφο δεν το ευχαριστιέσαι, οκ - υπάρχουν άνδρες άγαρμποι και εγωιστές.
    Αλλά με κανέναν να μην το έχεις ευχαριστηθεί? Μήπως τότε πρέπει και εσύ να ψαχτείς όπως εξηγεί ο MastroMitsos? Ή μήπως όλοι οι άντρες είναι αυτά τα απαίσια "φαλοκγατικά γουγούνια" που κοιτάνε μόνο την πάρτη τους?


    Ένσταση κύριε πρόεδρε!  
    Κάποιους (δε μπορώ να ξέρω ποσοστό - εδώ βοήθησέ με) μας αδικείς!

    Το λιγότερο που έχω να πω είναι ότι, σε κάτι που είναι αποτέλεσμα δύο (τουλάχιστον) συμμετεχόντων, η ευθύνη ξεκινάει από ένα 50% - 50% και μετά προσθαφαιρούμε. Δε μπορεί να φταίει μόνο "ο άλλος"


    Μου έχει τύχει, όχι συχνά ευτυχώς, γυναίκες που το σεξ περνούσε σχεδόν "ξώφαλτσα". Δεν το βίωναν, δε μπορούσαν να το βιώσουν! Αυτό είναι μάλλον θέμα ιδιοσυγκρασίας, ορμονικό ή δεν ξέρω τι άλλο, παρά συντρόφου. Αντίθετα υπήρξαν και γυναίκες θερμές και "ξηγημένες" που φυσικά το απολάμβαναν, όχι μόνο λόγω του δικού τους χαρακτήρα, αλλά επιπλέον γιατί με έφτιαχναν κι εμένα και λειτουργούσα με κέφι και φαντασία! (και είχαν και δουλειές, και παιδιά, και άγχη).

    (συγνώμη για το έντονο του ύφους μου ίσως και, φυσικά, δεν απευθύνομαι σε σένα προσωπικά αξιότιμη lizard) 
     
  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: sex drive

    Ναι, υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις {been there, done that}. Ή κόβεις λάσπη με ελαφρά πηδηματάκια, ή προσπαθείς να του δείξεις τι μπορεί να κάνει. Αν θέλει να ακούσει, εννοείται.

    Ωστόσο, θεωρώ ότι υπάρχει μια κατηγορία γυναικών που απλά δε θα κάνει ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Θα κατατάξει το σεξ στην κατηγορία "πλένω τα πιάτα" και θα το αφήσει εκεί.

    ---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

    Σαφώς, υπάρχει μεγάλη ατομική ευθύνη. Ορισμένες, απλά δεν θέλουν να το ψάξουν. "Βολεύονται" με θεωρίες για το σεξ ως καθήκον ή ως αμαρτία και κλείνουν εκεί.

    ---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

    Κάποια πρέπει να τους δείξει όμως ...  
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2010
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: sex drive

    Ωραία και τώρα τι να τις κάνουμε? Να τις κρεμάσουμε ανάποδα, να τις λιθοβολήσουμε? Άμα αυτές δεν τραβάνε ζόρι, γιατί τραβάτε οι υπόλοιποι? 
     
  10. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Αν δεν απατώμαι αυτό εντάσσεται στο πλαίσιο του φετιχισμού.
    Ίσως κάνω λάθος.

    ---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

    Ναι, αυτή ήταν η αρχική μου παρατήρηση.

    Αυτό που πρέπει να σκεφτούμε ως ελαφρυντικό για κάποιες γυναίκες είναι πως μπαίνοντας εξαρχής σε μία "λάθος" {από άποψη συμβατότητας} σχέση, δύσκολα θα βρουν το δρόμο στην επόμενη. Άλλωστε η γυναίκα που ξενοκοιμάται είναι "τσούλα" κλπ.

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

    Να σας πω ... το νήμα ξεκίνησε από τις ιστορίες ενός μέλους για κάποιες "πρώην" του. Ως προβληματισμός.

    Αλλά τώρα που το αναφέρατε, μπορούμε να τις δέσουμε σε ένα χειροποίητο fuck machine σεβαστού μέλους του φόρουμ, μέχρι να πουν ήμαρτον ... και κατόπιν να τις παραδώσουμε στα λοιπά μέλη για χρήση και συμμόρφωση.  
     
  11. Απάντηση: sex drive

    Δηλαδή;  

       
     
  12. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: sex drive

    Στην ευρύτερη λογική ότι ο φετιχιστής σπανίως {έως ποτέ} μπορεί να ερεθιστεί {ότ}αν απουσιάζει το "αντικείμενο" του πόθου του, όπου το δικό σας αντικείμενο είναι "το BDSM γενικώς".

     
    {το παραξεχείλωσα;}