Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex vs war?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Aeolus, στις 28 Ιουλίου 2008.

?

Εάν η έκφραση του ερωτισμού ήταν πλήρως απελευθερωμένη δίχως ταμπού, προκαταλήψεις,

  1. Ναι

    11 vote(s)
    47,8%
  2. Όχι

    1 vote(s)
    4,3%
  3. Δεν θα άλλαζε τίποτα

    5 vote(s)
    21,7%
  4. Δεν γνωρίζω

    6 vote(s)
    26,1%
  1. female

    female Contributor



    Η φράση "για το μουνί/τα λεφτά/την εξουσία γίνονται όλα" μπορεί να μείνει ασχολίαστη αν την πει ο ταξιτζής που με πάει στη δουλειά, όχι όμως όταν την γράφει ένας άνθρωπος του δικού σου επιπέδου.


    Μάλλον θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις καλύτερα τον ειρμό των σκέψεών σου λοιπόν, αναθεωρώντας την απόλυτη αλήθεια του αρχικού σου αξιώματος. Νομίζω πως το τρίγωνο "λεφτά- εξουσία - μουνί" μπορεί να είναι στο μυαλό της πλειοψηφίας των νεοελλήνων αντρών, και άλλων, τουλάχιστον δυτικών αντρών, δεν αποτελεί όμως πανανθρώπινη σταθερά. Σίγουρα όχι στην περίπτωση ετεροφύλων γυναικών ανά την ιστορία της ανθρωπότητας, χαχαχα...



    Φοβάμαι πως η γλώσσα που μιλάμε είναι παντελώς διαφορετική. Ζητώ συγκεκριμένες απαντήσεις σε συγκεκριμένα ερωτήματα, αλλά απαντάς πάλι με γενικεύσεις.


    Επιπλέον αρνείσαι την ύπαρξη της ανάγκης για δημιουργικότητα και την αποδίδεις σε καθαρά οικονομο-εξουσιαστικο-σεξουαλικά κίνητρα. Δεν ξέρω αν τυχαίνει να το έχεις υπ' όψιν σου, αλλά ένα από τα ανθρώπινα (και όχι μόνο) ένστικτα, είναι και αυτό της περιέργειας Εδώ εδράζεται η ανάγκη για μάθηση. Ίσως αν δεν έχει τύχει να νοιώσει κάποιος την ανάγκη να ψάξει, να μάθει ή να δημιουργήσει επειδή γουστάρει να το κάνει αυτό καθεαυτό, δεν δύναται να κατανοήσει την ύπαρξή του. Η σημερινή κοινωνία, με τα (και σεξουαλικά) ταμπού, τις απαγορεύσεις, τις στερήσεις κλπ. συνεχίζει να αλλοτριώνει τους ανθρώπους και από τις μαθησιακές, δημιουργικές τους τάσεις.




     
  2. smari

    smari Regular Member

     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Παρακολουθώ την αντιπαράθεση του Lost boy και της female και πρέπει να ομολογήσω ότι, female, παιδί μου, γιατί προσπαθείς; Κι εμείς στο χωριό είχαμε γελάδα, και ξέραμε ότι ήταν εκεί μόνο για να παράγει γάλα για το πρωινό μας. 

    Εύγε για το εξαίρετο ύφος της αντιπαράθεσης με τον λιγούρη των μουνιών και του χρήματος. Θεωρώ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι σήμερα είναι όπως ο Lost Boy, απλά έχουν την σύνεση να μην το αποκαλύπτουν. Διότι έχουν νουν, στην πλειοψηφεία τους.

    Θεωρώ επίσης ότι άτομα που εξευρευνούν την σεξουαλικότητά τους αναζητούν κάτι περισσότερο από αυτό που αναζητά η πλειοψηφεία. Είθε να είμαι σωστή. Από ότι έχω δει, είμαι. Ελάχιστα άτομα εδώ μέσα είναι τόσο ρηχά ζωντόβολα.

    ΥΓ. Δεν έχω καμία υποχρέωση να αρθώ άνω της κατηγορίας του κιτς, που με χαρακτηρίζει, thank God, δεν ενθυμούμαι ποιος ήταν ο πρώτος που με κατηγόρησε για το συγκεκριμένο αδίκημα.   Αs such, καταδικάζω όλους τους λιγούρηδες του σύμπαντος, α) να μην πηδήξουν ποτέ μουνί, αλλά να συναντούν καριόλες σαν εμένα που τους αφήνουν με την ψωλή στο χέρι, και β) να μην βγάλουν ποτέ αρκετά χρήματα ώστε να μπορούν να πηδήξουν τις βλαμμένες που πουλάνε το μουνί τους.

    ΥΓ2. Ανάθεμα στις γυναίκες που χαλούν την πιάτσα της ηδονής για την εξουσία και το χρήμα. Αυτές χάνουν, πρωτίστως.
     
  4. Eri

    Eri


       
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Τι σας έχει πιάσει βραδυάτικα με τις καταδίκες και τα αναθέματα? 
     
  6. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: sex vs war?

    Παιδιά.... (και θα με συγχωρήσετε για την οικειότητα αν και δεν σας ξέρω προσωπικά!)
    για να είμαστε και συνεπείς με το νήμα....
    κάντε sex και όχι πόλεμο!!!!!
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    και ποιός είπε ότι ο πόλεμος είναι κάτι κακό ;

    εγώ είμαι από το πλανήτη Άρη που και στο έρωτα κάνουμε πόλεμο .


    και anyway την ατομική ανάγκη του καθενός μας για βία πως θα τη περιορίσουμε ; οι άνδρες είμαστε πολεμοχαρείς καλώς ή κακώς ...
     
  8. cider

    cider Kitchen master

    Κινδυνεύοντας να τεθώ τελείως εκτός θέματος θα ψηφίσω 1 και θα πω ότι συν τοις άλλοις, σε μια κοινωνία χωρίς ταμπού και προκαταλήψεις για το σεχ θα είχαμε λιγότερους παπάδες, μουλάδες, και λοιπούς που μας κάνουν --ή απειλούν να μας κάνουν-- τη ζωή ποδήλατο. Χώρια που θα υπήρχαν περισσότερες πιθανότητες να πηδήξουν/πηδηχτούν κάποιοι/ες ανέραστοι/ανέραστες που κοντεύουν να τρελαθούν από την αγαμία και ανακατώνουν τα πάντα.
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου! 
     
  10. ValeManos

    ValeManos New Member

    Ο κόσμος μας θα γίνει καλύτερος αν υπάρξει σωστή παιδεία (η έννοια της οποίας είναι πολύ μακριά ακόμα απο τα σημερινά εκπαιδευτικά συστήματα), μόνο έτσι οι άνθρωποι θα απελευθερωθούν από τις προκαταλήψεις και τις λοιπές κατάρες και όλα τα ωραία θα έρθουν σαν φυσικά επακόλουθα.
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    To αυτό κάτωθι κείμενο..

     
  12. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    μπα δεν πιστευω...
    ο ανθρωπος εχει το διαολο μεσα του, οποτε
    το πολυ πολυ να ειχαμε τους αρχιερεις του ερωτα  
    στη θεση τους.
    πολεμο θα χαμε παντα.
    κι επισης δεν απαντω σε υποθετικες ερωτησεις