Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sharing / lending

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 8 Αυγούστου 2005.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: sharing / lending

    Ακριβώς. Και αυτό που δύνατε να σου προσφερθεί και να προσφέρεις και αυτό ένα συμβόλαιο είναι.

    έπαθλό σου αν κερδίσεις η προσωπική σου ευτυχία, τίμημά σου αν χάσεις το ίδιο και ο χαμένος χρόνος.

    Μια ζαριά είναι. Και θέλει νεφρό για να την ρίξεις.
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Arioch Wrote:

    Μια ζαριά είναι. Και θέλει νεφρό για να την ρίξεις.




    αυτος που ''χανει'' παντα ειναι αυτος που ριχνει πρώτος την ζαρια και υποσυνηδητα πάντα το ξέρει ....
    και ξερει και το λόγο ,
    παρολα αυτα την ρίχνει , και οτι και να γινει ... θα ειναι ο ‘’τυχερος' , γιατι ειναι ο γνώστης !

     
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    RE: RE: sharing / lending

    Όχι, εκτός και αν τα ζάρια είναι πειραγμένα κανείς δεν είναι χαμένος από χέρι.

    ...εκτός από αυτόν που δε θα τολμήσει να ρίξει το ζάρι.

    ΥΓ: Αν ρίξεις τη ζαριά κάτω από την τσόχα, ξαναρίχνεις  
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    RE: RE: RE: sharing / lending


    ok ! παω πάσο !!!

    εχεις τα ζαρια ... πειραγμενα , δεν παιζω αλλο ! 
     
  5. coupleds

    coupleds Regular Member

    ψυχραιμία ρε παδιά...Αν η σχέση σου είναι συνειδητοποιημένη και δεμένη δεν ρίχνεις ζάρια. Στο κάτω κάτω τα ίδια ζάρια ρίχνεις κάθε φορά που καλείς γνωστούς και φίλους σπίτι ή τέλος πάντων κάθε φορά που βγαίνεις με παρέα. Ισως πιό ιδανικά πάντως φαίνεται το παιχνίδι μεταξύ ζευγαριών, οπου από κοινού μπορεί να γίνει "αμοιβαία" παραχώρηση" σκλάβων.
     
  6. wildslave

    wildslave Regular Member

    Αν το ηθελε η Αφεντρα μου κανενα προβλημα..δεν σχολιαζω ποτε...και δεν Την κρινω ποτε...!!!!!!!!
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν έχω δανίσει ποτέ το αυτοκίνητό μου, έχω όμως επιτρέψει (ακόμη και ζητήσει) να το οδηγήσουν άλλοι παρουσία μου, ή έχω αναθέσει την οδηγησή του για να γίνουν εργασίες, που αλλοιώς θα καθυστερούσαν.

    Άλογο δεν έχω.

    Ακολουθώ την ίδια προσέγγιση στο τρίτο μέρος του τρίπτυχου, που αναφέρει η tender_lilly.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: sharing / lending

    Θα μπορούσες να αναπτύξεις λίγο, σε παρακαλώ, ποιοι είναι οι λόγοι που για τους οποίους θεωρείς πως σε μια βαθιά Ds σχέση, εξορισμού δεν εχει θεση το sharing και το lending?
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Οι λόγοι ειναι ο εξης ένας: η αγαπη..
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η αγάπη είναι αυτό που οδηγεί στην μονογαμικότητα ή η ανασφάλεια;
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Για την αγαπητη Lara [E-p]...Στη ζωη μου πιστευω σε 2 πραγματα: την αγαπη και τη φιλια. Από αγαπη δεν θα μπορουσα να δανεισω τη σκλαβα μου σε καποιον άλλο. Η πραγματική φιλία μου -αν υπηρχε - με καποιον άλλο Κυρίαρχο θα μου "επετρεπε" να του την "δανεισω"...αν μου το ζητουσε..

    Για τον αγαπητο MasterJP: η μονογαμικότητα είναι κατι σχετικό...κατα βαση ο άνθρωπος δεν ειναι μονογαμικος..ουτε τα αρσενικα ,ουτε τα θηλυκα..η μονογαμικότητα απορρέει από κοινωνικούς λόγους (τι θα πουνε οι άλλοι...ειμαι παντρεμενος/η, ειτε οπως πολυ σωστα ειπες απο ανασφάλεια). Αλλοι βεβαια (όπως εγω) επιλεγουν την σχεδον- "αγαμικότητα"...
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: sharing / lending

    Μιλάμε για αγάπη ή κτητικότητα?

    Δεν μιλάω για περιπτώσεις, όπου η σκλάβα δανείζεται για σκοπούς εκπαίδευσης. Ας μιλήσουμε απλά για ευχαρίστηση. Από αγάπη λοιπόν στερώ απ΄ τη σκλάβα μου την όποια ευχαρίστηση πιθανόν να έπαιρνε από κάποιο άλλο, ή από ζήλεια, ανασφάλεια και κτητικότητα?